Sprzeciw przeciwko przemocy w rytmie hip-hopu

Zdjęcia tancerzy z napisem „Stop” na dłoni w Internecie i na plakatach – to część kampanii „Widzę, Reaguję” przeciwko przemocy wśród młodzieży. Więcej o akcji gdyńskiej Fundacji Zmian Społecznych „Kreatywni” będzie można dowiedzieć się podczas sobotniego festiwalu „Keep Holiday” w Parku Kilońskim.
 
73073_filebigKampania „Widzę, Reaguję” podkreśla, że przemoc może przybierać różne formy. To nie tylko bicie, ale i wyzywanie, zabieranie cudzych rzeczy czy umieszczanie krępujących zdjęć w sieci. Organizatorzy chcą zwrócić uwagę, że kiedy jesteśmy świadkami przemocy, nasza reakcja na to co się dzieje, ma ogromne znaczenie.

Do akcji włączyły się osoby, które na co dzień pracują z młodzieżą. Na plakatach znalazły się zdjęcia artystów – tancerzy, choreografów, trenerów – z napisem „Stop” na dłoni. Swoją fotografię z takim symbolem sprzeciwu wobec przemocy każdy może umieścić na Facebooku i tym samym pokazać, że nie jest się obojętnym.

Wystawę prezentującą plakaty kampanii będzie można zobaczyć podczas festiwalu „Keep Holiday”, który odbędzie się w sobotę, 7 września, w Parku Kilońskim w Gdyni Chyloni. Od godz. 16.00 zawładnie nim hip-hop. 

Trójmiejscy artyści stworzą z uczestnikami imprezy graffiti, które po festiwalu przypominać będzie o kampanii. Obrazy powstaną na… drzwiach, które nie były już potrzebne pobliskim mieszkańcom, a teraz posłużą kreatywnemu recyklingowi.

73074_filebigSwoje umiejętności zaprezentuje Klub Sportowy „Movement” – grupa młodych ludzi, których pasją jest parkour i freerunning, czyli sztuka przemieszczania się w miejskiej przestrzeni. Będą bitwy taneczne i koncerty rap. Wystąpią m.in.: „Spectrum”, Edzio, Klemens, „The Ostprausters”. Oprawą muzyczną festiwalu zajmie się dj Papi, a imprezę poprowadzi Yah – raper, muzyk i działacz kulturalny.

Wstęp wolny! Organizatorzy są przygotowani nawet na deszcz. Gdyby padało, festiwal odbędzie się w Klubie Młodzieżowym „Kreatywni” przy ul. Opata Hackiego 17.

„Keep Holiday” ma pokazać, że street art to bogactwo form, dźwięków i pomysłów. Jego organizatorem jest Fundacja Zmian Społecznych „Kreatywni” wraz z grupą młodych wolontariuszy, którzy postanowili podzielić się swoimi pomysłami i dobrą energią.

Więcej informacji o kampanii i festiwalu na: www.facebook.com/KeepHoliday

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Mistrzostwa Świata współczesnych gladiatorów

Prawie 1200 zawodników i zawodniczek z 49 krajów wystartuje w XXXV Mistrzostwach Świata w siłowaniu na ręce (Armwrestling), które w...

Zamknij