Z Gdyni wystartował Maraton Solidarności

Tysiąc biegaczy z 27 krajów wzięło udział w XXIII ENERGA Maratonie „Solidarności” organizowanym dla uczczenia pamięci Ofiar Grudnia ’70 i poległych stoczniowców. Tradycyjnie maraton wystartował z Gdyni.

O godz. 9.00, po uroczystości złożenia kwiatów pod Pomnikiem Ofiar Grudnia ’70 w Gdyni, w której z ramienia miasta udział wzięła wiceprezydent Gdyni Katarzyna Gruszecka-Spychała, zawodnicy wyruszyli w stronę Gdańska. 42 kilometrowa trasa prowadząca ulicami Trójmiasta nawiązywała do ówczesnych wydarzeń i do historii dziesiątków kurierów, którzy przenosili meldunki między stoczniami Gdańska i Gdyni.

Jako pierwszy metę znajdującą się przy fontannie Neptuna w Gdańsku przekroczył Kenijczyk Benard Kipkorir Talam. Wyznaczoną trasę pokonał w czasie 2 godzin 27 minut i 56 sekund. Drugie miejsce na podium zajął również Kenijczyk Karim Kwemoi, który dobiegł na metę ze stratą jedynie 8 sekund do zwycięzcy. Trzecia pozycja należała do Polaka, Kamila Kunerta, który osiągnął czas 2 godzin 37 minut i 32 sekund. Najszybszą z kobiet była Arleta Meloch, która w klasyfikacji generalnej zajęła 5 miejsce.

Szczegółowe wyniki znajdują się tutaj.

Agnieszka Wołowicz

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Pamiętaj o złożeniu wniosku o stypendium szkolne

Od 1 do 15 września będzie można składać wnioski o przyznanie stypendium lub zasiłku szkolnego na rok szkolny 2017/2018. O...

Zamknij