Gdynia miastem przyszłości na Forum Ekonomicznym w Krynicy

W Krynicy-Zdrój trwa XXVII Forum Ekonomiczne. Do górskiego kurortu w Małopolsce zjechały nawjażniejsze osoby z Polski i Europy Środkowo-Wschodniej. Gdynię reprezentuje wiceprezydent Katarzyna Gruszecka-Spychała. Dziś uczestniczyła w panelu dyskusyjnym dotyczącym polskich miast przyszłości i finansowania inwestycji w samorządach.

Trzydniowe Forum Ekonomiczne we wtorek 5 września otworzyła sesja plenarna, w której udział wzięli prezydenci Polski – Andrzej Duda, Republiki Macedonii – Gorge Iwanov i Gruzji – Giorgi Margwelaszwili. Tematem rozmowy była przyszłość europejskiej integracji oraz droga do pogodzenia interesów państw członkowskich z aspiracjami innych krajów europejskich. Tego dnia w panelach dyskusyjnych wzięli również udział przedstawiciele polskiego rządu – premier Beata Szydło i Minister Rozwoju i Finansów Mateusz Morawiecki.

Forum to okazja do rozmów i dyskusji na wysokim szczeblu. W debatach i panelach dyskusyjnych uczestniczą zarówno prezydenci, premierzy, ministrowie, unijni komisarze, parlamentarzyści i prezesi największych przedsiębiorstw. To także możliwość wymiany poglądów i doświadczeń z ekspertami z zakresu szeroko rozumianego biznesu i ekonomii, przedstawicielami samorządów i świata kultury.

Forum stanowi również szansę na zwrócenie uwagi na istotną rolę jaką w naszym kraju pełnią samorządy. O polskich miastach przyszłości i finansowaniu inwestycji w samorządach, podczas środowego panelu, mówiła wiceprezydent Gdyni Katarzyna Gruszecka-Spychała. Podkreślała wagę wdrażania koncepcji zrównoważonego rozwoju, przy silnym wsparciu instytucji państwowych.

Wiceprezydent Gdyni uczestniczyć będzie również w zaplanowanym na czwartek 7 września panelu Polska inwestycyjnym tygrysem. Jak sprawić, żeby napływ bezpośrednich inwestycji zagranicznych do naszego kraju był jeszcze większy. Rozmowa dotyczyć będzie zagadnień takich jak: czynniki decydujące o wyborze Polski przez inwestorów zagranicznych, roli bezpośrednich inwestycji zagranicznych w polskiej gospodarce czy metod ściągania do naszego kraju inwestycji najbardziej wartościowych.

Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju odbywa się w dniach 5-7 września pod hasłem Projekt Europa – jaki przepis na następne dekady? Służy budowaniu współpracy politycznej i gospodarczej w Europie. Co roku w wydarzeniu bierze udział ponad 3000 gości z 60 krajów w tym z Europy, Azji i Stanów Zjednoczonych. Podczas Forum prowadzone są również ważne rozmowy dotyczące makroekonomii, biznesu i zarządzania, finansów, gospodarki a także innowacji, ochrony zdrowia, ekologii, mediów i kultury.

Agnieszka Wołowicz

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Poczuć się jak pilot na pikniku lotniczym

9 września w Gdyni dla wszystkich sympatyków lotnictwa, wojska i militariów zapowiada się niezwykle atrakcyjnie. Na lotnisku w Babich Dołach...

Zamknij