Wystartował w Gdyni, dobiegnie w Nowym Jorku

Jarosław Czapiewski wygrał konkurs w ramach PKO Grand Prix Gdyni. W nagrodę wystartuje w jednym z największych maratonów na świecie – TCS NYC Marathon, który odbędzie się 5 listopada w Nowym Jorku.

Aby wziąć udział w konkursie wystarczyło ukończyć przynajmniej jeden z tegorocznych biegów głównych gdyńskiego cyklu PKO Grand Prix oraz uzasadnić, dlaczego jest się najlepszym kandydatem do startu w nowojorskim maratonie. Do dyspozycji było maksymalnie 500 znaków. Jarosław Czapiewski bez problemu zmieścił się w limicie. Przekonał jury w trzech zdaniach: „Spełniać marzenia – cudowne. Być w NYC – magiczne. Przebiec maraton – proste”.

– Napisałem to, co naprawdę myślę i czuję – opowiada Jarosław Czapiewski.

Jarosław Czapiewski wystartuje w 47. edycji TCS New York City Marathon, która odbędzie się 5 listopada.

– Już zaczynam treningi i mam nadzieję, że motywacja, radość, siła i szczęście, które spotkały mnie w tym konkursie, pozwolą ukończyć bieg na dobrym miejscu, z dobrym czasem – mówi Jarosław Czapiewski.

Nagrodą jest nie tylko numer startowy nowojorskiego maratonu, ale również bilet lotniczy i zakwaterowanie.

Jarosław Czapiewski biega od pięciu lat. Zadebiutował w Biegu Niepodległości i od tamtego czasu ominął tylko jedne zawody gdyńskiego cyklu.

Marta Jaszczerska

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Weekendowy rajd po restauracjach

W dniach 8-10 września już po raz dziewiąty odbędzie się Weekend Kulinarny, święto wszystkich miłośników dobrego jedzenia. Od piątku do...

Zamknij