Sauna na plaży? Takie rzeczy tylko w Gdyni

Niskie temperatury nad morzem, zimna woda w Bałtyku, a na plaży wciąż gorąco? Już niedługo właśnie tak może być w Gdyni. A to dlatego, że miasto ma pomysł, żeby na plaży powstała sauna. Gdyńskie Centrum Sportu szuka chętnych, którzy chcieliby ją stworzyć.

Gdynia chce stworzyć saunę na plaży. Według założeń ma ona się składać z kontenerów modułowych. Mogą one zająć łączną powierzchnię 400 metrów kwadratowych. Jednak całość nie może być wyższa niż 2,9 metra, więc konstrukcja piętrowa raczej nie wchodzi w grę. Sauna ma stanąć na plaży w Gdyni Śródmieściu, przy kładce i falochronie w okolicy wejścia na teren mariny.

To, jak sauna będzie wyglądać, zależy od pomysłowości wykonawcy. Do jej stworzenia może wykorzystać od trzech do pięciu kontenerów, ale już aranżacja miejsca jest dowolna. Na plaży mogą więc stanąć kontenery w całości zabudowane lub przeszklone, tak, żeby była możliwość wykorzystania atrakcyjnej lokalizacji i widoku na morze. Również liczba pomieszczeń zależy od koncepcji wykonawcy.

Cieszymy się, że na plaży Śródmieście ma szansę powstać kolejne miejsce służące mieszkańcom – mówi Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu. – Obiekt zadowoli zapewne nie tylko wszystkich fanów morsowania, których w naszym mieście nie brakuje. Sauny z tak pięknym widokiem znajdą zapewne zainteresowanie szerokiego grona odbiorców. Otrzymaliśmy już sygnały od podmiotów potencjalnie zainteresowanych stworzeniem takiego obiektu, a teraz czekamy na zgłoszenia do przetargu – dodaje.

Gdyńskie Centrum Sportu szuka właśnie chętnych, którzy chcieliby taką saunę na plaży stworzyć i poprowadzić. Ogłoszono już przetarg na najem nieruchomości od miasta. Zainteresowani przedsiębiorcy mogą składać oferty do 14 listopada 2017 roku. Minimalna kwota miesięcznego czynszu za najem wynosi 3500 zł netto.

Na razie sauna miałaby działać tylko w okresie zimowo-wiosennym. Jej otwarcie jest uzależnione od tego, czy zgłoszą się oferenci. Jeśli znajdzie się chętny, to sauna ruszy w najbliższym czasie – od momentu, kiedy zwycięzca przetargu ustawi kontenery na plaży i odpowiednio je przystosuje. Umowa przewiduje, że sauna ma działać do 30 kwietnia 2018 roku. Miasto nie wyklucza, że projekt będzie kontynuowany w kolejnych latach. Jednak, czy sauna przetrwa, zależy od zainteresowania i powodzenia w tym sezonie.

Szczegóły przetargu są dostępne tutaj.

  Autor: Magdalena Czernek

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Muzyczny Enea IRONMAN 70.3 Gdynia 2018

Trzy miesiące po zakończeniu tegorocznej edycji i na miesiąc przed rozpoczęciem zapisów do kolejnej, poznaliśmy pierwsze szczegóły związane z Enea...

Zamknij