Startuje Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Jak stworzyć skuteczny model biznesowy lub jak wycenić technologię? Odpowiedzi na te pytania poznacie biorąc udział w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości, którego kolejna edycja startuje już w najbliższy poniedziałek, 13 listopada. Tradycyjnie gdyńskie instytucje aktywnie włączają się w to międzynarodowe wydarzenie.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości ma promować świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. W dniach 13-19 listopada, organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości, organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty i konkursy pomagające zdobyć wiedzę z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, zakładania start-upów, negocjowania z pracodawcą czy budowania własnej marki.

W wydarzenie aktywnie włączają się m.in.: Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia, Gdyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości, Gdyński Inkubator Przedsiębiorczości. Przez cały tydzień proponować będą wiele inspirujących spotkań, szkoleń i warsztatów.

Przykładowo wśród parkowych propozycji znalazły się m.in.: warsztat z tworzenia infografik, podczas którego będzie można przećwiczyć ten sposób przedstawiania informacji, a także indywidualne konsultacje biznesowe, umożliwiające skorzystanie z porad ekspertów i tłumaczące jak postawić pierwsze, pewne kroki w biznesie.

Szczegółowy program wydarzeń organizowanych w gdyńskich instytucjach dostępny jest na stronie internetowej: http://www.gdyniaprzedsiebiorcza.pl/12185/ Udział we wszystkich zajęciach w ramach Tygodnia Przedsiębiorczości jest bezpłatny.

Przypomnijmy, że Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości byli premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown, prezes amerykańskiej Fundacji Kauffmana – Carl Schramm i brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark. Wydarzenie organizowane jest od 2008 r. w ponad 150 krajach świata, w tym w Polsce.

Autor: Agnieszka Wołowicz

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Świętujemy odzyskanie niepodległości!

Obchody rocznicy odzyskania niepodległości rozpoczną się w piątek 10 listopada, kiedy o godz. 18.00 na Ołowiance rozbłyśnie na biało-czerwono konstrukcja...

Zamknij