Poczuj się jak żołnierz – potrenuj z komandosami Formozy

Do brzegu przybijają łodzie wojskowe, a plażę opanowują komandosi. To nie scena z filmu, tylko scenariusz ćwiczeń z żołnierzami sił specjalnych. Już w najbliższą sobotę, na plaży w Babich Dołach, każdy będzie mógł spróbować swoich sił  w treningu z komandosami z Jednostki Wojskowej Formoza. A wszystko w słusznej sprawie.

Poczuj się jak żołnierz – potrenuj z komandosami Formozy // fot. Formoza

W sobotę, 11 listopada, plaża na Babich Dołach zmieni się w poligon szkoleniowy. Odbędzie się tam niezwykły trening. Każdy będzie mógł poczuć się jak rekrut i sprawdzić swoją sprawność podczas ćwiczeń z żołnierzami Formozy. Komandosi, o godz. 10.00, przybiją do brzegu łodziami i poprowadzą trening sprawnościowy stosowany podczas selekcji do jednostki. Pokażą też techniki walki wręcz.

Nikt nie musi się obawiać, że nie da rady. Wiemy jak dozować wysiłek fizyczny. Ćwiczenia będą dostosowane do możliwości uczestników. Trening to też okazja do tego, żeby porozmawiać z żołnierzami, czegoś się od nich dowiedzieć i zobaczyć, jak wygląda ich praca i jak to wszystko działa – mówi Dariusz Terlecki, prezes zarządu KRS Formoza.

Trening potrwa do godz. 11.00. Udział w nim jest bezpłatny. Poprowadzi go kilku żołnierzy Jednostki Wojskowej Formoza. Będą to komandosi służby czynnej. A wszystko w słusznej sprawie, gdyż odbywa się on w ramach kampanii „Odważni wygrywają”. Jej organizatorem jest Fundacja „Gdyński Most Nadziei”. Propaguje ona profilaktykę raka jąder i ma zachęcać mężczyzn do tego, żeby się badali.

Formoza wsparła też kampanię w inny sposób. Jednostka przekazała Fundacji „Gdyński Most Nadziei” niezwykłe zdjęcia żołnierzy wykonane na szkoleniach bojowych oraz na sesji zdjęciowej zorganizowanej specjalnie na potrzeby kampanii. Powstał z nich wyjątkowy, charytatywny kalendarz. Można go zamówić poprzez stronę www.odwazni.com.

W ramach akcji „Odważni wygrywają” w najbliższym czasie zaplanowane są też inne atrakcje. Trening z rugbistami Arki Gdynia odbędzie się 15 listopada o godz. 19.00. Natomiast 27 listopada, w godz. 18.30-20.00, swój czas będą mieli fani koszykówki. Tego dnia będą mogli wziąć udział w sparringu z drużyną Asseco Gdynia w hali Gdynia Arena.

Aktualne informacje o harmonogramie wydarzeń w ramach listopadowej akcji oraz o profilaktyce raka jądra można odnaleźć na stronie www.odwazni.com i profilu facebookowym „Odważni Wygrywają”. Kampania ta prowadzona jest równolegle w Trójmieście oraz kilku innych miastach: Toruniu, Sosnowcu, Kaliszu, Zamościu, Wrocławiu, Wieliszewie i Białymstoku.

Autor: Magdalena Czernek

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Świętuj z nami 99.Gdyńskie Urodziny Niepodległej

Wielkimi krokami zbliża się 11 listopada, a wraz z nim 99. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W Gdyni świętowanie będzie...

Zamknij