Trening w słusznej sprawie

Był wysiłek, pot, pokaz sztuk walki, ale przede wszystkim świetna zabawa. Komandosi Formozy poprowadzili specjalny trening na plaży w Babich Dołach. Każdy mógł sprawdzić swoje umiejętności i sprawność. Wszystko po to, by promować kampanię na rzecz profilaktyki raka jąder „Odważni wygrywają”.

Trenowali na plaży w słusznej sprawie

11 listopada plaża na Babich Dołach zmieniła się w poligon szkoleniowy. Odbył się tam niezwykły trening. Każdy mógł poczuć się jak rekrut i sprawdzić swoją sprawność podczas ćwiczeń z żołnierzami Formozy. Komandosi poprowadzili trening sprawnościowy, a także dali pokaz sztuk walki oraz techniki walki wręcz.

Ćwiczenia dostosowaliśmy do uczestników. Nie chcieliśmy, żeby ktoś wyszedł stąd poturbowany. Chodziło przede wszystkim o dobrą zabawę, a uczestnicy zdecydowanie dali radę – mówi jeden z komandosów, który brał udział w treningu.

Trening prowadziło kilku żołnierzy Jednostki Wojskowej Formoza. A wszystko w słusznej sprawie. Ćwiczenia to część kampanii „Odważni wygrywają”. Propaguje ona profilaktykę raka jąder i ma zachęcać mężczyzn do tego, żeby się badali. Jej organizatorem jest Fundacja „Gdyński Most Nadziei”.

Ten niecodzienny trening miał jednak także dodatkowe znaczenie i symbolikę.

W ten nietypowy sposób chcieliśmy uczcić Święto Niepodległości i wygrywać, a zarazem zwrócić uwagę na problem. Odważni wygrywają i odważni, w rozumieniu kampanii to ci, którzy mają świadomość zagrożenia zachorowaniem, wygrywają swoje życie i zdrowie. Podobnie jak komandosi w wielu akcjach po prostu walczą i wygrywają – mówi Małgorzata Marmajewska, prezes Fundacji „Gdyński Most Nadziei”.

Trenowali na plaży w słusznej sprawie

Formoza wsparła też kampanię w inny sposób. Jednostka przekazała fundacji niezwykłe zdjęcia żołnierzy wykonane na szkoleniach bojowych oraz na sesji zdjęciowej zorganizowanej specjalnie na potrzeby kampanii. Powstał z nich wyjątkowy, charytatywny kalendarz. Można go zamówić poprzez stronę www.odwazni.com.

W ramach akcji „Odważni wygrywają” w najbliższym czasie zaplanowane są też inne atrakcje. Trening z rugbistami Arki Gdynia odbędzie się 15 listopada o godz. 19.00. Natomiast 27 listopada, w godz. 18.30-20.00, swój czas będą mieli fani koszykówki. Tego dnia będą mogli wziąć udział w sparringu z drużyną Asseco Gdynia w hali Gdynia Arena.

Aktualne informacje o harmonogramie wydarzeń w ramach listopadowej akcji oraz o profilaktyce raka jądra można znaleźć na stronie www.odwazni.com i profilu facebookowym „Odważni Wygrywają”. Kampania prowadzona jest równolegle w Trójmieście oraz kilku innych miastach: Toruniu, Sosnowcu, Kaliszu, Zamościu, Wrocławiu, Wieliszewie i Białymstoku.

Magdalena Czernek

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Fair Building. Czy wiesz, kto zbudował Twój dom?

The New York Times okrzyknął ją jedną z sześciu najlepszych ekspozycji 15. Międzynarodowego Biennale Architektury w Wenecji. Wystawę „Fair Building” od...

Zamknij