III Gdański Dzień bez Długów – 17 listopada 2017 r. – „Weź bilet i skasuj długi”

Gdańsk jest pierwszym miastem w kraju, które na szeroką skalę wspiera mieszkańców w walce z zadłużeniami. W październiku przyjęto uchwałom Rady Miasta Gdańska – Program Bezpieczeństwa Ekonomicznego i Wsparcia Osób Zadłużonych. W ramach programu rozpoczęło działalność Centrum Bezpieczeństwa Ekonomicznego i Wsparcia Osób Zadłużonych. A w piątek, 17 listopada odbędzie się trzeci Gdański Dzień bez długów

 

Dla wszystkich zainteresowanych, dla tych którzy chcieliby porozmawiać o swojej sytuacji finansowej, dla tych którzy niepokoją się o zadłużenie swoich najbliższych lub dla tych którzy chcieliby po prostu więcej dowiedzieć się jak nie wpaść w pętlę długów Miasto Gdańsk wspólnie z partnerami przygotowało szereg propozycji.

 

„Weź bilet i skasuj długi” w specjalnym tramwaju udostępnionym przez spółkę Gdańskie Autobusy i Tramwaje w godz. 9:00 – 14:00 na trasie: Pętla Strzyża-Wrzeszcz-Śródmieście-Pętla Siedlce będą udzielane porady przez przedstawicieli instytucji i organizacji zajmujących się tematyką zadłużenia. Pasażerom będą wręczane bilety – zaproszenia do odwiedzin Centrum Bezpieczeństwa Ekonomicznego i Wsparcia Osób Zadłużonych.

 

Dzień bez długów

Centrum zlokalizowane przy Al. Grunwaldzkiej 8 (czynne w poniedziałek, środę i piątek w godzinach: 9.00-14.00  oraz we wtorek i czwartek w godzinach 14.00-19.00) ma na celu bezpłatną pomoc osobom zadłużonym poprzez aktywizację społeczną i zawodową, pomoc psychologa oraz prawnika, doradcy finansowego, pomoc prawno-finansową, kompleksową pomoc w  prowadzeniu spraw w tym tworzeniu wzorów pism procesowych, opracowywaniu indywidualnych programów wyjścia z zadłużenia oraz podejmowaniu działań zmierzających do realizacji programu „zadłużeni w obligacjach”.

 

W siedzibie Centrum BEiWOZ przy Al. Grunwaldzkiej 8 odbędą się spotkania z ekspertami pracującymi nad nową usługą skierowaną do mieszkańców Gdańska, którzy borykają się z problemami zadłużeń czynszowych. Zapraszamy na spotkanie pod hasłem „Moje zadłużenia czynszowe – Poszukajmy rozwiązania” – Jesteś mieszkańcem Gdańska? Masz problem z opłaceniem czynszu?, Twoje zaległości za opłatę czynszu przekroczyły już 6 m-cy ? Zastanawiasz się jak rozwiązać sytuację? To spotkanie z ekspertami  Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku w godzinach 17.00 -18.30 w Centrum BEiWOZ jest dla Ciebie.W trakcie spotkania wspólnie zastanowimy się nad tym co może działać, eksperci przedstawią nową usługę projektu „Zadłużeni w obligacjach” skierowaną do mieszkańców Gdańska. 

 

Porady i konsultacje specjalistów i prawników

 

W siedzibie Centrum BEiWOZ w godz. 8.00-16.00 odbędą się również spotkania z ekspertem ze Stowarzyszenia Krzewienia Edukacji Finansowej, udzielane będą porady prawne i finansowe  w zakresie: rozwiązywania problemów ze spłatą zadłużenia,  pomoc w sporządzeniu pism do wierzycieli w sprawie restrukturyzacji zadłużenia, pism procesowych w sprawach cywilnych, w zakresie postępowania egzekucyjnego oraz w zakresie upadłości konsumenckiej.


Dodatkowo  Gdańskie Centrum Świadczeń – Dział Świadczeń Alimentacyjnych w punkcie przy ul. 3 Maja 9, (budynek GUP) w godz: 8:00-15:00, udzieli Państwu informacji o działaniach Centrum, wsparcia rodzin ze szczególnym uwzględnieniem rodzin z dziećmi oraz informacji w zakresie wsparcia finansowego.


W siedzibie Gdańskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych w punkcie przy ul. Partyzantów 74 w godz. 8:00-17:00, uzyskacie Państwo porady i informacji w zakresie możliwości odpracowanie zadłużenia, rozłożenia na raty, zamiany lokalu, oraz z zakresu najmu lokalu oraz postępowania eksmisyjnego.


Porad prawnych z zakresu upadłości konsumenckiej udzielać będzie Kancelaria Radców Prawnych Kasprzyk – Waliszewski przy ul. Kartuska 67/4 w godz. 12:00-17:00.


Pomorska Izba Adwokacka zaprasza na konsultacje prawne dla osób zadłużonych,  spis kancelarii adwokackich, w których będą udzielone konsultacje  na stronie internetowej http://www.adwokatura.gdansk.pl.


W siedzibie Ośrodka Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem przy ul. Uphagena 31/1 w godzinach 10.00-17.00 odbędą się bezpłatne  porady dla ofiar przestępstw i nadużyć ekonomicznych oraz osób znajdujących się w otoczeniu osób zadłużonych.

 

Inicjatorem przedsięwzięcia jest Wydział Rozwoju Społecznego Urzędu Miasta. Operatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Elbląskie Centrum Mediacji i Aktywizacji Społecznej
we współpracy z partnerami platformy BEiWOZ i spółką Gdańskie Autobusy i Tramwaje.

 

Olimpia Schneider

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
O wojennych losach gdyńskich policjantów

We wtorek 14 listopada 2017 r. w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyniodbyło się seminarium naukowe...

Zamknij