Mistrzostwo nosisz w sobie

Futbolowy Gdańsk dziedzictwo Euro 2012 – najbliższy turniej odbędzie się w sobotę 18 listopada na boisku przy Szkole Podstawowej Nr 16  (ul. Ubocze 3). Swoje drużyny mogą zgłaszać uczniowie gdańskich szkół podstawowych z klas I-III i IV – VI chłopcy i dziewczynki. Pierwszy gwizdek rozbrzmi o godz. 9.00.

Jeszcze przed Mistrzostwami Europy, które odbywały się w Gdańsku w czerwcu 2012 roku, zainaugurowano cykl turniejów piłkarskich dla dzieci i młodzieży pod nazwą Futbolowy Gdańsk. Atmosfera zbliżającego się jednego z największych świąt piłkarskich rozbudzała marzenia najmłodszych o byciu znanym piłkarzem i zachęcała do aktywności sportowej na boisku. Turnieje były przedsmakiem tego co miało się zaraz wydarzyć wielka sportowa zabawa i emocje. Każdy mógł zasmakować swojego małego własnego Euro 2012.
5 lat po Euro zapoczątkowany cykl turniejów trwa do dziś. Ma swój znak rozpoznawczy w postaci lwa na czarnym tle oraz jest żywym przykładem dziedzictwa Euro 2012. Turniej nadal cieszy się popularnością wśród dzieci o czym świadczą setki chłopców i dziewczynek, które brały udział w turniejach tworząc amatorskie drużyny. Wartości turniejów pozostają bez zmian a są nimi fair play oraz zdrowe współzawodnictwo i dobra zabawa. Dodatkowe elementy w postaci warsztatów pozytywnego kibicowania podczas turniejów ma wpływ na młodzież, która uczy się relacji w grupie, nabywa uniwersalne kompetencje społeczne i pokazuje, że można bawić się aktywnie i zdrowo bez używek.

 

 -Właśnie takie turnieje i często kapitanowie drużyn czy nieformalni liderzy pociągają za sobą innych aby zdrowy sportowy styl życia promować na co dzień. Swoją postawą i pasją zarażają innych jest to fantastyczny transfer wiedzy pomiędzy młodymi ludźmi  – mówi Jan Ptach inicjator pierwszych turniejów z cyklu Futbolowy Gdańsk.

 

Najbliższy turniej odbędzie się w dniu 18 listopada 2017 r. W turnieju będą mogły wziąć udział uczniowie gdańskich szkół podstawowych z klas I-III i IV – VI chłopcy i dziewczynki. Turniej zostanie rozegrany na boisku przy Szkole Podstawowej Nr 16  (ul. Ubocze 3). Pierwszy gwizdek rozbrzmi o godz. 9.00

Wszystkie niezbędne informacje dot. zapisów oraz regulamin rozgrywek dostępne są na stronie www.obudznadzieje.pl.

Olimpia Schneider

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Otwarto nowy komisariat Policji w Gdańsku

Wczoraj odbyło się uroczyste otwarcie nowo wybudowanego Komisariatu II Policji w Gdańsku oraz znajdującego się w tej samej lokalizacji Komisariatu...

Zamknij