159 tysięcy z puszki dla gdyńskich hospicjów

Znane są już wyniki tegorocznej zbiórki pieniędzy prowadzonej na rzecz Stowarzyszenia Hospicjum im. św. Wawrzyńca na cmentarzach w Gdyni, Kosakowie i Rumi. Podczas trzydniowej kwesty, wolontariuszom udało się zebrać ponad 159 tysięcy złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na bieżące potrzeby i utrzymanie gdyńskich hospicjów.

Ponad 159 tysięcy dla gdyńskich hospicjów // fot. Michał Puszczewicz

Tradycyjnie, w okresie Wszystkich Świętych, na trzech gdyńskich cmentarzach, a także nekropoliach w Kosakowie i Rumi odbyła się kwesta na rzecz Stowarzyszenia Hospicjum im. św. Wawrzyńca. Odwiedzający, w tym czasie, te cmentarze jak zwykle nie zawiedli . Dzięki ich hojności, kwestującym tam wolontariuszom, udało się zebrać 159 045 złotych.

Kwesta w tym roku była bardzo udana. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w zbiórce – mówi ks. Grzegorz Miloch, dyrektor Stowarzyszenia im. św. Wawrzyńca w Gdyni.

Pieniądze z tegorocznej zbiórki zostaną przeznaczone na bieżące potrzeby podopiecznych i utrzymanie czterech gdyńskich hospicjów. W ramach Stowarzyszenia Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni działają bowiem: hospicjum dla dorosłych, dom hospicyjny dla dzieci „Bursztynowa Przystań” oraz dwa hospicja domowe. Z zebranych środków zakupione będą m.in. leki i sprzęt medyczny.

Zebrane 159 045 złotych to jedna trzecia kosztów miesięcznego utrzymania czterech hospicjów.

Tegoroczny wynik kwesty jest nieco gorszy od poprzedniego. W ubiegłym roku zebrano 163 tysiące złotych. Jednak wtedy zbiórka trwała dłużej, bo cztery dni i pogodowa aura była lepsza.

Autor: Magdalena Czernek

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
TriPOLIS z unijnym dofinansowaniem

Prawie 6 milionów złotych na innowacyjne rozwiązania, platformę informatyczną oraz media społecznościowe. Z nowych rozwiązań skorzysta ponad 100 firm z...

Zamknij