Świąteczny Kiermasz Rękodzieła

Miejskie Hale Targowe w Gdyni we wszystkie przedświąteczne piątki i soboty grudnia, a także w niedzielę handlową otwierają swoje przestrzenie na wyjątkowe wydarzenie, będące idealną okazją do kupienia oryginalnych prezentów od trójmiejskich producentów rękodzieła.

Do zaprezentowania swoich wyrobów zaproszeni zostali lokalni twórcy rękodzieła artystycznego. Będzie to doskonała okazja do zakupu ozdób świątecznych, unikatowych prezentów zrobionych z bawełny, gliny, ceramiki czy filcu i przeróżnych włóczek. Podczas kiermaszu będzie można spotkać także producentów przytulanek, mięciutkich czapek i ciepłych swetrów. Odbędą się również warsztaty, w czasie których wspólnie z twórcami będzie można wykonać przeróżne, kreatywne prezenty.

W każdy kiermaszowy weekend w podziemiach Hali Łukowej wystawiać się będzie ponad pięćdziesięciu różnych producentów.

Harmonogram:

  • 1 grudnia, godz. 11.00 – wspólnie tworzymy łańcuch na halową choinkę (warsztaty otwarte).
  • 2 grudnia, godz. 11.00 – warsztaty tworzenia kolorowych bombek.
  • 2 grudnia, godz. 14.00 – warsztaty z unikalnej metody tzw. filcowania na sucho, dzięki której za pomocą specjalnej igły i wełny wyczarować można samodzielnie niepowtarzalną ozdobę.
  • 8 grudnia, godz. 11.00  – warsztaty szydełkowania, na których uczestnicy zrobią świeczniki, które przystroją świąteczny stół.
  • 8, 9 grudnia, godz. 14.00 – Etykiety Świąteczne – warsztaty.
  • 15, 16, 17 grudnia, godz. 11.00 – Kreatywne pakowane prezentów – warsztaty.

Warsztaty odbywać się będą w boksie nr 303, w podziemnej części Hali Łukowej. Obowiązują zapisy.

Podczas kiermaszu będzie można wziąć udział w profesjonalnej świątecznej sesji fotograficznej, a dodatkowo w każdą sobotę w „Loteryjce Kreatywnej” – dobrze już znanej klientom Hal Targowych zabawie, w której do wygrania są między innymi gadżety Miejskich Hal Targowych oraz dzieła gdyńskich firm kreatywnych oraz rękodzielników. Wystarczy zrobić zakupy za min. 50zł, zachować paragon (liczy się także suma kilku paragonów) oraz wypełnić krótką ankietę na stoisku loteryjki przy wejściu do Hali Łukowej. Każdy los wygrywa.

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wyjątkowe świętowanie na Oruni

W niedzielne popołudnie, 3 grudnia zapraszamy na Orunię, by świętować w ramach XIX Gwiazdki na Oruni. W tym roku przygotowano...

Zamknij