Akademia Marynarki Wojennej odkrywa swoje zakamarki

Sterowanie okrętem, strzelania artyleryjskie, czy nawiązywanie łączności na morzu. Między innymi tego będą mogli spróbować ci, którzy 1 grudnia odwiedzą Akademię Marynarki Wojennej w Gdyni. Uczelnia otwiera, w tym dniu, swoje podwoje. Wydarzenie jest skierowane do uczniów szkół średnich i gimnazjów. Ma to ich zachęcić do służby na okrętach i do studiowania na AMW.

W piątek, 1 grudnia, będzie można zobaczyć, co kryje się za murami Akademii Marynarki Wojennej. Uczelnia organizuje wtedy dzień otwarty i pokaże wszystko, co ma najlepsze. Ci, którzy odwiedzą AMW będą mogli poczuć się jak na morzu i zobaczyć, jak wygląda praca na okręcie.

Zwiedź zakamarki Akademii Marynarki Wojennej

Uczestnicy odwiedzą specjalistyczne gabinety dydaktyczne i zapoznają się z nowoczesnymi symulatorami. Będą mogli spróbować posterować okrętem w symulatorze nawigacyjnym. Będą mieli również okazję sprawdzić swoje umiejętności na tzw. trenażerze strzeleckim „Śnieżnik”. To jeden z najnowocześniejszych symulatorów w Polsce. Na jego wielkiej planszy wyświetlana jest realistyczna sceneria jakiegoś miejsca, a w niej obiekty, do których się strzela. Dostępny będzie także symulator spawania. To coś dla przyszłych okrętowych mechaników. Można tam zobaczyć, uczyć się i trenować różne metody spawania i to w różnych środowiskach. Natomiast w symulatorze zagrożeń militarnych i pozamilitarnych,  uczestnicy dowiedzą się, jak reagować w różnych sytuacjach kryzysowych. Dodatkowo każdy będzie mógł też wejść do Laboratorium Łączności Morskiej i Radiolokacji. A tam nauczyć się, jak nawiązać łączność na morzu.

Jeden z symulatorów, które będzie można zobaczyć podczas Dnia otwartego AMW :: fot. AMW

Dzień otwarty odbywa się pod hasłem „A Morze Wojsko?”. Jest on skierowany do uczniów szkół średnich i gimnazjów. W ten sposób uczelnia chce ich zachęcić do służby na okrętach w przyszłości i studiowania na Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Zwiedzanie jest podzielone na dwie tury. Pierwsza rozpocznie się o godz. 9.00 i potrwa do godz. 12.30. Druga tura jest zaplanowana od godz. 12.00 do godz. 15.30. Obie rozpoczną się od wykładu otwartego z przedstawicielami WKU, który odbędzie się audytorium Biblioteki Głównej AMW. Po nim uczestnicy będą oglądać laboratoria, symulatory i trenażery. Żeby wziąć udział w dniu otwartym, szkoły muszą się wcześniej zarejestrować. Zgłoszenia należy wysyłać na adres t.lech@amw.gdynia.pl. W treści maila trzeba napisać nazwę szkoły, liczbę uczniów, turę oraz dane osoby, z którą należy się kontaktować.

Zwiedź zakamarki Akademii Marynarki Wojennej

Jednocześnie, w tym samym dniu, uczelnia organizuje też cykl warsztatów na Wydziale Nauk Humanistycznych i Społeczych. Są one przeznaczone dla uczniów szkół średnich. Chętni będą mogli wysłuchać historii pieniądza, czy dowiedzieć się,  jak kreatywnie rozwiązywać problemy.  Będą też inne tematy: „AMW: Aspiracje-Możliwości-Wykształcenie – warsztaty kreowania przyszłości zawodowej”, „Wprowadzenie do debaty typu oksfordzkiego” oraz „Kaszubskie wampiry i niespokojne dusze”.

Autor: Magdalena Czernek

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Świąteczny Kiermasz Rękodzieła

Miejskie Hale Targowe w Gdyni we wszystkie przedświąteczne piątki i soboty grudnia, a także w niedzielę handlową otwierają swoje przestrzenie...

Zamknij