Bądźmy razem w te Święta #wGdyni

Już 6 grudnia, Święty Mikołaj, wspólnie z prezydentem Wojciechem Szczurkiem uruchomią w Gdyni lawinę świetlnych iluminacji. Miasto rozbłyśnie tysiącem światełek w formie gwiazdek, żagli, sznurów i węży świetlnych. W tym roku po raz pierwszy świąteczne dekoracje pojawią się także na Obłużu, Oksywiu i Pogórzu. Ale to nie wszystko, co czeka na młodszych i starszych gdynian z okazji mikołajek.

Inauguracja świątecznej iluminacji w dzielnicach z udziałem prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurkaodbędzie się 5 grudnia w godz. 18.00-19.00. Ozdoby iluminacyjne rozbłysną na Obłużu w okolicy skrzyżowania Estakady Kwiatkowskiego z ul. Unruga, na Oksywiu na terenie parku ruralistycznego wsi Oksywie ( teren zielony za skrzyżowaniem ul. płk. Dąbka z ul. Dickmana po prawej stronie jadąc w stronę kościoła pw.św. Michała Archanioła) i na Pogórzu przy ul. Unruga na trawniku w rejonie mostu kolejowego.

Świąteczne iluminacje na placu Kaszubskim :: fot. Karol Stańczak

Natomiast 6 grudnia o godz. 17.30 na placu Grunwaldzkim, wspólnie ze śnieżynkami i aktorami Grupy Teatralnej Scena 138 najmłodsi gdynianie będą oczekiwać przybycia Świętego Mikołaja. W programie wydarzenia m.in. rozgrzewka z aktorami, gry i zabawy, wspólna nauka tańca i śpiewu. Szczególnym punktem programu tegorocznych gdyńskich Mikołajek będzie koncert dziecięcego zespołu Arka Noego. Oprócz scenicznych atrakcji, w ten grudniowy wieczór, uczestników rozgrzewać będzie gorąca czekolada, a na zakończenie wydarzenia Święty Mikołaj, wspólnie z prezydentem Gdyni, Wojciechem Szczurkiemuruchomią lawinę świetlnych iluminacji, zarówno tych podniebnych, jak i choinkowych. Motywem przewodnim iluminacji jak co roku będą gdyńskie żagle i akcenty marynistyczne.

A jak wyglądać będą pozostałe części miasta?

Zwyczajowo żagle będą witać gości na wjeździe od strony Sopotu. Światełka rozbłysną też w Orłowie, na Wzgórzu św. Maksymiliana, przy ulicy Świętojańskiej, ulicy Starowiejskiej, na placu Kaszubskim, na Węźle Żołnierzy Wyklętych i na rondzie przy placu Konstytucji. Ozdobami iluminacyjnymi tradycyjnie oświetlona zostanie też fontanna na skwerze Kościuszki, a przed Gdynia InfoBox rozbłyśnie dekoracja w formie kuli origami.

Jakie jeszcze atrakcje czekają na gdynian?

Zabawa mikołajkowa dla najmłodszych

Świąteczne iluminacje na placu Kaszubskim :: fot. Karol Stańczak

Klub Rodzica Razem na Działkach Leśnych, Fundacja WspólDzielnia oraz Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają, w ten jedyny i długo wyczekiwany przez dzieci dzień w roku, do Filii MBP nr 16 na zabawę mikołajkową. Będą wspólne tańce i śpiewanie piosenek o tematyce zimowej, rozmowy o św. Mikołaju (poprzedzone czytaniem opowieści), gry i zabawy ogólnorozwojowe oraz poczęstunek. Każde dziecko zostanie obdarowane upominkiem. Podczas wydarzenia będą robione pamiątkowe zdjęcia. Zabawę poprzedzi spotkanie, które odbędzie się 5 grudnia o godz. 11.30. Poświęcone będzie wspólnemu tworzeniu ozdób świątecznych i dekoracji dla Gdyńskiej Biblioteki Miejskiej Filii nr 16. Szczegóły na stronie wydarzenia.

Zabawa mikołajkowa rozpocznie się 6 grudnia o godz. 16.00 w filii przy ul. Warszawskiej 3.
W zabawie mogą wziąć udział dzieci do lat 4 wraz z opiekunami. Wstęp wolny. Obowiązują zapisy.

Mikołajki w Akwarium Gdyńskim

W tegoroczne Mikołajki na terenie Akwarium Gdyńskiego 6 grudnia spotkać będzie można Świętego Mikołaja, który najmłodszym rozdawać będzie słodkości. Dodatkowo każdy z gości odwiedzający akwarium będzie mógł wziąć udział w loterii fantowej, w której do wygrania będą różne wodne, edukacyjne i bajkowe upominki. Obie atrakcje będą mieć miejsce w godzinach otwarcia akwarium – od godz. 10.00 do 17.00.
Bilety dostępne tu.

Mikołajkowy Kompas

9 grudnia Gdyński Klub Z Kompasem zaprasza na magiczną imprezę na orientację „Mikołajkowy Kompas” rozgrywaną we wspaniałej, przedświątecznej atmosferze.
Do wyboru cztery trasy piesze i jedna rowerowa. Na wszystkich uczestników czekają bogate pakiety startowe, mikołajkowe czapki, kolorowe numery startowe, obfity rajdowy bufet i nagrody, o które naprawdę warto powalczyć. Informacje i zapisy: www.zkompasem.pl.

Autor: Marta Jaszczerska

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
KAROLAK BOHATEREM DERBÓW TRÓJMIASTA! TREFL LEPSZY OD ASSECO

Trójka o tablicę Jakuba Karolaka pozwoliła Treflowi Sopot pokonać Asseco Gdynia 81:78 w derbach Trójmiasta! W całym spotkaniu rzucający zdobył...

Zamknij