Przyjazny Duszek Galerii oprowadzi dzieci po Galerii Zewnętrznej

Galeria Zewnętrzna Miasta Gdańska to projekt artystyczny zrealizowany dla gdańskiej dzielnicy Dolne Miasto, gdzie zlokalizowane jest Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia 1. Na projekt składają się dwa istotne elementy: międzynarodowy konkurs mający na celu stworzenie kolekcji trwałych dzieł sztuki w przestrzeni miejskiej oraz szeroko pojęte działania edukacyjne. W ramach tych działań powstała specjalna książeczka dla dzieci, która jest jednocześnie przewodnikiem po GZMG. Jeśli chcesz otrzymać własny egzemplarz, zgłoś się do konkursu.

 

Ilustracje_Aleksandra Kotarska

 

Książeczka wydana przez Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w przystępny sposób opisuje dzieciom obiekty sztuki w przestrzeni publicznej Dolnego Miasta. Tytuł książeczki to „Tajemnicza wędrówka po Galerii Zewnętrznej”. Razem z głównym bohaterem – Duszkiem Galerii dzieci poznają obiekty Galerii Zewnętrznej Miasta Gdańska. Dodatkowo przy każdym opisie pracy artystycznej umieszczone zostało zadanie lub łamigłówka do rozwiązania.

 

Niektóre ze zrealizowanych prac to m.in.: ciężarówka zakleszczona we wiadukcie przy ul. Szopy, w której w miesiącach letnich odbywają się zajęcia artystyczne dla dzieci; przejście podziemne prowadzące na Dolne Miasto od strony Akademii Muzycznej czy kolorowy mostek łączący Dolne Miasto z Olszynką. W ramach GZMG zrealizowany został również projekt perforacji ścian wiat przystankowych Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.

 

Więcej informacji na temat GZMG można znaleźć na stronie internetowej: http://outdoorgallerygdansk.eu.

 

Tekst książeczki został przygotowany przez Klaudiusza Grabowskiego we współpracy z Aleksandrą Mrozowską. Ilustracje przygotowała Aleksandra Kotarska. Pierwszy nakład książeczki to 500 sztuk. Publikacja jest bezpłatna. Posłuży jako pomoc dydaktyczna przy prowadzeniu warsztatów i jako nagrody dla dzieci, które uczestniczyły w zajęciach w CSW Łaźnia.

 

——-

Wszystkich którzy chcieliby otrzymać własny egzemplarz książki zapraszamy do udziału w konkursie. Prace plastyczne wykonane dowolną techniką na temat tego co dzieci kochają najbardziej na Dolnym Mieście należy przesłać lub dostarczyć osobiście do dnia 13 grudnia 2017 roku na adres: Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia, ul. Jaskółcza 1, 80-767 Gdańsk.

Prace można również przesyłać w formie dokumentacji fotograficznej na adres: konkurs@laznia.pl. Prosimy o podanie adresu e-mail lub telefonu kontaktowego.

 

Konkurs rozstrzygnięty zostanie 18 grudnia 2017 roku. Wybrane prace zostaną nagrodzone książeczką, którą można będzie odebrać w siedzibie CSW Łaźnia 1 przy ul. Jaskółczej 1.

Anna Iwanowska

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Rok zaczyna się w Gdyni – muzycznie, morsko i ekologicznie

Jak Sylwester, to tylko w Gdyni. Skwer Kościuszki rozgrzeje się tego wieczoru do czerwoności. Sceną zawładnie muzyka. Gwiazdami wieczoru będą:...

Zamknij