Wiecha na szkole w Kowalach

W czwartek 7 grudnia, o godzinie 10.00 odbyło się symboliczne zawieszenie wiechy na Metropolitalnej Szkole Podstawowej w Kowalach (obok pętli autobusowej przy ul. Apollina). W uroczystości udział wzięli m. in. prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, wójt gminy Kolbudy Leszek Grombala oraz wójt gminy Pruszcz Gdański Magdalena Kołodziejczak.

 

Metropolitalna Szkoła Podstawowa w Kowalach to pierwsza w Polsce inwestycja edukacyjna, w której udział biorą trzy gminy zrzeszone w stowarzyszeniu Gdański Obszar Metropolitalny. Koszt budowy tej placówki to 35,6 mln złotych.

 

W ramach realizacji tego zadania powstanie budynek dydaktyczny i sala gimnastyczna z aulą widowiskową. Pierwszy dzwonek zabrzmi w nowej placówce 1 września 2018 roku.

Do tego czasu powstaną dwa 3-kondygnacyjne budynki A oraz B. W obiekcie A mieścić się będą pomieszczenia przedszkolne przeznaczone dla 120 dzieci, szkoła podstawowa z 22 salami dydaktycznymi, biblioteka środowiskowa z czytelnią dostępną dla mieszkańców dzielnicy i świetlicą. W budynku B znajdzie się sala gimnastyczna z  aulą widowiskowo-konferencyjną, stołówka oraz kuchnia. Na tym obszarze  wykonane zostaną też  boiska sportowe: boisko do piłki nożnej, boisko wielofunkcyjne (koszykówka, siatkówka, tenis), bieżnia i skocznia do skoku w dal, a także plac zabaw.

Więcej o szkole TUTAJ.

Dariusz Wołodźko

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
XI Olimpiada: Padł kolejny rekord

1315 uczniów z 43 pomorskich szkół zgłosiło się do udziału w XI Olimpiadzie Wiedzy o Bezpieczeństwie. Tak wielu chętnych nigdy...

Zamknij