Kolejne gdyńskie trojaczki: Alicja, Adaś, Łukasz, fot. Arleta Bolda-Górna

W Gdyni zamieszkały kolejne trojaczki: Adaś, Alicja i Łukasz. Potrójna radość narodziła się w rodzinie Państwa Darii i Dawida Pribów. Szczęśliwych rodziców i ich pociechy odwiedził prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

Cyfra trzy najwyraźniej na dobre zagościła w Gdyni, bo w tym roku to już trzecie trojaczki. Rodzeństwo Pribów przyszło na świat 17 listopada w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym. Zdrowe i pogodne od tygodnia są już razem z rodzicami w domu.

Szczęście nadeszło przed południem

Kolejne gdyńskie trojaczki- Alicja, Adaś, Łukasz, fot. Arleta Bolda-Górna

Najpierw urodził się Łukasz. 1950 gramów szczęścia pojawiło się dokładnie o godzinie 11.09. Minutę później przyszła na świat jego siostrzyczka Alicja z wagą 1980 gramów.  Zaraz po niej urodził się najmłodszy i zarazem największy, ważący 2 kilogramy Adaś. Imiona rodzice wybrali samodzielnie na długo przed porodem. Cieszą się, że Alicja ma dwóch braci i wierzą, że w przyszłości Łukasz i Adaś będą dbać o bezpieczeństwo siostry.

Nie spodziewaliśmy się, że takie potrójne szczęście nas spotka. O tym, że jest takie prawdopodobieństwo dowiedzieliśmy się już w pierwszych tygodniach ciąży. Dzieci są trzyjajowe, więc każde z nich jest inne. To w tym wszystkim jest najlepsze, bo nie będziemy się przynajmniej mylić – mówi ze śmiechem pan Dawid Priba, dumny tata trojaczków.
Potrójny obowiązek, ale i potrójna miłość

To pierwsze dzieci Państwa Pribów. Oboje mają po 25 lat. I mimo ogromnego wyzwania, które ich czeka, zarażają radością i entuzjazmem. Rodzinę odwiedził prezydent Gdyni Wojciech Szczurek. Symbolicznie, w Mikołajki, przywitał trojaczki prezentami.

Daria i Dawid Priba, szczęśliwi rodzice trojaczków

– Cudowna rodzina, wspaniałe warunki, uśmiechnięci rodzice i pełnia szczęścia, bo młode małżeństwo i od razu pełna rodzina. Mamy oczywiście wszyscy świadomość, że dla mamy i taty to wielkie wyzwanie, ale kiedy widzi się takie uśmiechnięte twarze, to jest to wielka radość dla nas wszystkich– mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

Trojaczki po raz trzeci

W tym roku to już trzecie trojaczki w Gdyni. 19 lipca w rodzinie Państwa Klaudyny i Aleksandra Mendryków urodziła się Lilianka, Hubert i Oliwa. Miesiąc wcześniej, 27 czerwca, potrójna radość pojawiła się w rodzinie Państwa Magdy i Krzysztofa Kaletów. Ich trzy córeczki: Zosia, Małgosia i Kasia były pierwszymi trojaczkami w Gdyni od 2014 roku.

Autor: Arleta Bolda-Górna

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wiecha na szkole w Kowalach

W czwartek 7 grudnia, o godzinie 10.00 odbyło się symboliczne zawieszenie wiechy na Metropolitalnej Szkole Podstawowej w Kowalach (obok pętli...

Zamknij