Choinka i Betlejemskie Światło Pokoju na Wyspie Sobieszewskiej

17 grudnia na Wyspie Sobieszewskiej odbędzie się spotkanie wigilijne dla mieszkańców i wszystkich miłośników dzielnicy. Harcerze przyniosą na Wyspę Betlejemskie Światło Pokoju, mieszkańcy zapalą światełka na choince w Świbnie i w Sobieszewie, a Wyspa Skarbów GAK zaprasza na jazzowy koncert zespołu Evequartet i ciepły, wigilijny posiłek. Wydarzenie odbywa się w ramach Partnerstwa na rzecz rozwoju Wyspy Sobieszewskiej.

 

Fot. Dominik Paszliński/gdansk.pl

Po raz pierwszy choinka na Wyspie Sobieszewskiej stanęła w 2016 roku. Tym razem w dzielnicy staną dwa drzewka – w Świbnie, przygotowana przez strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej oraz w Sobieszewie pod siedzibą Wyspy Skarbów GAK.

 

Nieodłącznym elementem spotkania z mieszkańcami jest przekazanie przez harcerzy symbolu pojednania, rodzinnych i ciepłych świąt Bożego Narodzenia – Betlejemskiego Światło Pokoju. Wędruje ono po Polsce, dzięki harcerzom i harcerkom Związku Harcerstwa Polskiego od 1991r.

 

Spotkania zakończy się w Wyspie Skarbów GAK wspólnym kolędowaniem i koncertem kolęd w jazzowych aranżacjach.

 

Program Wigilii na Wyspie Sobieszewskiej:

11.00 – Wniesienie Betlejemskiego Światła Pokoju przez harcerzy do Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Sobieszewie.

13.00 – Uroczyste zapalenie światełek na choince przygotowanej przez OSP Świbno oraz przekazanie mieszkańcom Betlejemskiego Światła Pokoju przez harcerzy w Sanktuarium św. Wojciecha Chrzciciela w Świbnie.
14.00 – Uroczyste zapalenie światełek na choince przygotowanej we współpracy z Radą Dzielnicy przed siedzibą Wyspy Skarbów”GAK.

14.15 – Koncert EVEQUARTET – jazzowe aranżacje polskich kolęd i piosenek świątecznych. Oryginalne połączenie tradycji z nowoczesną formą. Dryfujmy w stronę jazzu, folku i przyjemnego popu! Ciepły, wigilijny poczęstunek w GAK Wyspa Skarbów.

 

Wydarzenie organizowane jest w ramach Partnerstwa na rzecz rozwoju Wyspy Sobieszewskiej.

Przypominamy, że w weekend most pontonowy będzie zamknięty na weekend 15-17 grudnia i został wyznaczony objazd. Zostaną również wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. (Szczegółowe informacje zostały wysłane w osobnym komunikacie)

Alicja Bittner

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Za nami Pomorskie Dni Druku 3D

Zakończyły się Pomorskie Dni Druku 3D-MED, największe na Pomorzu wydarzenie poświęcone drukowi 3D. Podczas tegorocznej edycji omawiano tematykę wykorzystywania trójwymiarowych...

Zamknij