Jak spędzić weekend w Gdyni

Orszak Trzech Króli ponownie w Gdyni

W sobotę 6 stycznia, w Święto Trzech Króli, ulicami przemaszeruje orszak w gdyńskiej magicznej scenerii. Przemarsz poprzedzi msza św. odprawiona o godz. 11.00 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Scenariusz orszaku nawiązuje do tradycji jasełek i jest oparty na przekazie biblijnym. Fabułę podzielono na kilka kluczowych scen.

Szczegóły: http://gdynia.pl/kalendarz

Koncert „Kolędę zaśpiewajmy…”

Stowarzyszenie Per Musica Ad Astra zaprasza na koncert „Kolędę zaśpiewajmy…” w wykonaniu chórów gdyńskich, który odbędzie się w sobotę 6 stycznia w godzinach 15:00 – 16:30 w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa (ul. Armii Krajowej 46). Wstęp wolny.

Bożonarodzeniowe KolędowanieKoncert Bożonarodzeniowe Kolędowanie

Rada Dzielnicy Wielki Kack zaprasza na koncert Bożonarodzeniowe Kolędowanie w sobotę 6 styczni o godz. 16.30 w Kościele pw. św. Wawrzyńca w Gdyni Wielkim Kacku przy ul. Źródło Marii 18. Wstęp wolny.

Pobiegnij w Parkrun Gdynia

Zawsze 5 kilometrów, zawsze na Bulwarze Nadmorskim, zawsze w sobotę o godzinie 9.00 rano. Mile widziani są biegacze mali i duzi, szybcy i trochę wolniejsi. Warunkiem uczestnictwa jest jedynie bezpłatna rejestracja w systemie.
Szczegóły: www.parkrun.pl/gdynia

Bazar Bo Ze Wsi w Centrum Gdynia Waterfront

Znany i lubiany Bazar Bo Ze Wsi, na którym można się zaopatrzyć w ekologiczne i nisko przetworzone produkty, co sobotę odbywa się w godz. 10.00-15.00 w Centrum Gdynia Waterfront.

Asseco Gdynia – Rosa Radom

Kolejny mecz sezonu w koszykówce męskiej! W sobotę 6 stycznia o godz. 18.00 w Gdynia Arena Asseco Gdynia zagra z drużyną Rosa Radom.

Wielka Gala Strauss i przyjaciele

W niedzielę 7 stycznia w Gdynia Arena odbędzie się Wielka Gala Strauss i przyjaciele. Zbigniew Zamachowski, Wojciech Malajkat, Krystyna Prońko oraz… dźwięki najpopularniejszych walców i polek, za które kochamy całą rodzinę Straussów, a także wielkie przeboje muzyki rozrywkowej czekać będą na widzów Wielkiej Gali Strauss i przyjaciele.

Wielkie widowisko muzyczne Strauss i przyjaciele będzie połączeniem muzyki klasycznej, tworzonej przez sławną rodzinę Straussów, oraz wielkich przebojów muzyki rozrywkowej. W programie nie zabraknie najsłynniejszych walców i polek, za które kochamy Straussów, a także prawdziwych hitów muzyki popularnej w ciekawych, nowatorskich aranżacjach. Orkiestra Symfoniczna Collegium F prowadzona przez znakomitego i charyzmatycznego maestra, Marcina Sompolińskiego, zadba o warstwę muzyczną wydarzenia.

Koncert poprowadzi Zbigniew Zamachowski wspólnie z Wojciechem Malajkatem, którzy rozbawią publiczność niejednym dowcipem i wyszukaną anegdotą. Na scenie będzie można także zobaczyć Dariusza Stachurę – wybitnego polskiego tenora, który jako jedyny obcokrajowiec kreował partię Rudolfa w Cyganerii Giacomo Pucciniego w Turynie na zmianę z Luciano Pavarottim, największe gwiazdy polskiej sceny musicalowej: Zofię Nowakowską oraz Janusza Krucińskiego.
Koncert uświetni także wybitny skrzypek Mariusz Patyra. Niewątpliwą niespodzianką będzie występ Marka Sośnickiego – lidera zespołu Tamerlane, który podczas koncertu pojawi się na scenie po wielu latach nieobecności. Gościem specjalnym Wielkiej Gali Strauss i przyjaciele będzie Krystyna Prońko. Całość uświetnią także tancerze formacji Art of Move.

Koncert rozpocznie się o godz. 19.00.
Bilety dostępne na www.eventim.pl

Rewia jubileuszowa na bis

Koncerty Sylwestrowe stały się już tradycją Teatru Muzycznego. Odbywają się od 1995 roku i każdego roku przyciągają liczną publiczność. Każdy koncert jest przygotowywany specjalnie z myślą o tej wyjątkowej okazji i jest prezentacją najpopularniejszych przebojów z repertuaru Teatru oraz największych musicalowych hitów. Teatr Muzyczny zaprezentuje Rewię Jubileuszową, w której podsumuje swoje 60 sezonów. Od piątku 5 stycznia do niedzieli 7 stycznia teatr zaprasza na Rewię na bis.

Bilety: http://www.bilety.muzyczny.org

Zobacz to, co najlepsze w Teatrze Miejskim

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza (ul. Bema 26) zaprasza:

Od piątku do niedzieli 5, 6 i 7 stycznia na komedię „Następnego dnia rano” Petera Quiltera w reżyserii Grzegorza Kempinsky’ego. Nieoczekiwane konsekwencje przebudzenia w obcym miejscu. On budzi się w Jej łóżku i – zostaje tam na zawsze. Z nią? Niekoniecznie. Jak się okazuje, już wkrótce dołączą do nich ekscentryczni członkowie jej rodziny. Dlaczego? Po co? Jak tak można? No, można, można… Następnego dnia rano wszystko jest możliwe. Spektakl dla dorosłych.

Centrum Kultury proponuje

W piątek i sobotę 5-6 stycznia  o godz. 19.00 i w niedzielę 7 stycznia o godz. 17.00 na spektakl „Mayday. Run For Your Wife” w reż. Dariusza Majchrzaka. Najzabawniejsza teatralna produkcja Trójmiasta. Zapraszamy na najbardziej oblegany spektakl sezonu – mrożącą krew w żyłach historię o tym, jak ważne jest przestrzeganie rozkładu jazdy i… jak żyć z dwiema żonami i nie zwariować.
Bilety: 35/30 zł.

W niedzielę 7 stycznia o godz. 12.00 na 10. Teatrzyk Młodego Artysty. Nadszedł czas na Was, młodzi artyści! Tylko tu możecie wykazać się swoim talentem: zaśpiewać ukochaną piosenkę, zrobić gwiazdę, powiedzieć wiersz, zbudować auto z patyków. Zapraszamy do czynnego uczestnictwa, ale również kibicowania na widowni. Być może na kolejnym spotkaniu to właśnie Ty zdecydujesz się wejść na scenę. Na wszystkich uczestników czekają dyplomy oraz podarunki od firmy Trefl. Wstęp wolny.

Więcej informacji o imprezach w naszym Kalendarzu Wydarzeń

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Święto Trzech Króli w Gdyni

Zbliża się święto Trzech Króli. W sobotę, królowie wraz z orszakiem przemierzą ulice Gdyni. Scenariusz pochodu nawiązuje do tradycji jasełek...

Zamknij