„Wyjdź w Świat” z doświadczonymi podróżnikami

Przygody, dalekie i egzotyczne wycieczki, ciekawe widoki i niezwykłe relacje, a to wszystko na wyciągnięcie ręki. Podróżnicy  eksplorują różne zakątki świata – te bliższe i dalsze. O swoich wyprawach i o tym, że każdy może się wybrać w podróż pełną wrażeń, opowiadają podczas Gdyńskich Warsztatów Podróżniczych „Wyjdź w Świat”. W piątek odbędzie się pierwsze, w ramach tego cyklu, spotkanie w tym roku. Do końca czerwca zaplanowano ich w sumie sześć.

Gdyńskie Warsztaty Podróżnicze „Wyjdź w Świat” to okazja do posłuchania opowieści o niezwykłych wyprawach i do rozmowy z podróżnikami. Mogą być również bodźcem do samodzielnych wycieczek – tych małych i tych trochę większych. Prowadzący spotkania chętnie dzielą się swoją wiedzą i udzielają pomocnych rad.

Podróżnicy opowiadają o swoich wyprawach i dzielą się swoimi doświadczeniami. To szansa na bezpośredni kontakt z nimi. Często podpowiadają, jak zorganizować wyjazd, na co zwrócić uwagę, czy jak podróżować z dziećmi – mówi Agnieszka Krasińska z Referatu Promocji i PR Urzędu Miasta w Gdyni.

Pierwsze w tym roku Gdyńskie Warsztaty Podróżnicze już w najbliższy piątek :: fot. materiały prasowe

W piątek, 12 stycznia o godz. 18.00, w Sali Morskiej Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznegoodbędzie się pierwsze w tym roku spotkanie w ramach Gdyńskich Warsztatów Podróżniczych. Poprowadzi je Monika Witkowska – podróżniczka, żeglarka, autorka książek i zdobywczyni Korony Ziemi. Opowie ona o znanych trasach trekkingowych – m.in. do bazy pod Everestem w nepalskich Himalajach, czy przez lodowiec Baltoro w Karakorum do bazy pod K2. Uczestnicy warsztatów będą też mogli się dowiedzieć: co trzeba brać pod uwagę przy organizacji trekkingu, aby wyprawa była udana i bezpieczna, jak zminimalizować koszty wyprawy, czy jak przygotować się kondycyjnie i zdrowotnie – w kontekście dużych wysokości. Podróżniczka powie też o odpowiednim ubiorze, sprzęcie oraz prowiancie, a na koniec o tym, jak się optymalnie pakować.

Spotkanie jest otwarte dla wszystkich. Mogą przyjść zarówno doświadczeni turyści, jak i ci, którzy pierwszy górki wyjazd mają dopiero przed sobą. W trakcie spotkania będzie możliwość zakupu książek prelegentki.

Na tym jednak nie koniec. Zaplanowane są już kolejne Gdyńskie Warsztaty Podróżnicze na ten rok.

Do końca czerwca odbędzie się jeszcze 6 spotkań. Wśród gości znajdą się między innymi wybitni polscy reporterzy oraz wielu innych bardziej i mniej znanych podróżników – mówi Marcin Stencel z Hufca ZHP Gdynia, koordynator spotkań.

Gośćmi kolejnych warsztatów będą: Bartek Sabela (23 lutego), Andrzej Meller (6 kwietnia), czy Dominik Szmajda (20 kwietnia).

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Nowa obrotnica obsłuży w Gdyni większe statki

Trwają prace przy budowie obrotnicy nr 2 w Porcie Gdynia. Inwestycja jest jednym z najważniejszych działań zaplanowanych na 2018 rok....

Zamknij