Ferie z polarną przygodą i nie tylko

Pierwsze dni ferii zimowych za nami. Chociaż pogoda na razie nie zachęca do zabaw na świeżym powietrzu, to w Gdyni najmłodsi na pewno się nie nudzą. Na brak atrakcji nie mogą narzekać uczestnicy iście polarnych warsztatów prowadzonych w Centrum Nauki Experyment i Akwarium Gdyńskim czy też mali sportowcy, którzy biorą udział w zajęciach w Gdyńskim Centrum Sportu.

Ferie w Centrum Nauki Experyment // fot. Karol Stańczak

Do udziału w „Antarktycznej przygodzie” zaprasza Centrum Nauki Experyment. To okazja nie tylko do udziału w mroźnych eksperymentach, odkrywania tajemnic podwodnego świata, podczas warsztatu planktonowego, ale także możliwość poznania morskich aniołków i ciekawostek o niezwykłej Antarktydzie.

Przez cały okres ferii, od wtorku do niedzieli, młodzi badacze mogą zanurzyć się w fascynujący świat morskich organizmów, dowiedzieć się, czym są okrzemki, widłonogi i kryl, a także czy ślimaki mogą w czymś przypominać motyle.

To również czas zabaw ze śniegiem i suchym lodem. Podczas eksperymentalnych warsztatów najmłodsi poznają odpowiedzi na pytania: Dlaczego pada śnieg? Albo dlaczego odczuwamy zimno? Czemu służy sypanie zimą soli na drogi? Czy woda z lodowców nadaje się do picia?

Od wtorku do piątku Centrum Nauki Experyment zaprasza do poznawania morskich aniołków i spółki, podczas fascynujących opowieści o stworzeniach zamieszkujących wody antarktyczne i czyhających tam na nie zagrożeniach. Weekendy natomiast to szansa na wysłuchanie miniwykładów, po których już nikt nie pomyli Antarktydy z Antarktyką i bez problemu odróżni pingwina Adele od pingwina królewskiego.

Szczegółowy program ferii w Centrum Nauki Experyment znajduje się tutaj.

Ferie w Centrum Nauki Experyment // fot. Karol Stańczak

Wiele atrakcji czeka również w Akwarium Gdyńskim, gdzie w okresie ferii można odbyć magiczną podróż od bieguna do bieguna. Od poniedziałku do piątku najmłodsi i nieco starsi spotykają się w podwodnym ogrodzie, biorą udział w quizach wiedzy o rejonach polarnych, a podczas projekcji filmowych przyglądają się niesamowitemu życiu pingwinów z Antarktydy.

Chętni biorą udział w warsztatach kreatywnych, podczas których powstają filcowe pingwiny i śnieżne kraby – z papierowych talerzy, zaś najodważniejsi – podczas gry drużynowej – udają się na wyprawę odkrywczą po ekspozycji. Akwarium Gdyńskie przygotowało także wydarzenia specjalne – e-konkurs i wyjątkowe spotkania z podróżnikami.

Więcej na: https://akwarium.gdynia.pl/.

Aktywny wypoczynek dla aktywnych dzieci i młodzieży to propozycja Gdyńskiego Centrum Sportu. Na Hali Lekkoatletycznej na chętnych czeka cykl zajęć sportowych. Swoich sił można spróbować  w piłce nożnej, koszykówce, tenisie stołowym, unihokeju czy „piłkarzykach”. W salce fitness od godz. 11.00 do 13.00 odbywają się także zajęcia ruchowo-taneczne z zumby dla najmłodszych.

Bardzo ciekawe i cenne są również zajęcia praktyczne z udzielania pierwszej pomocy prowadzone z wykorzystaniem fantomów.

Program gdyńskich ferii zimowych ze szczegółowymi propozycjami gdyńskich instytucji kultury, ośrodków edukacyjnych i sportowych znajdują się w powiązanym artykule „Ferie w Gdyni. Będzie się działo”.

Agnieszka Wołowicz

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Pływalnia olimpijska w Gdyni z dodatkową przestrzenią

Większa i jeszcze bardziej funkcjonalna niż pierwotnie zakładano będzie pływalnia olimpijska w Gdyni. Nową przestrzeń zaplanowano między innymi w części...

Zamknij