Odwołanie nie zawiesza wyroku Sądu Unii Europejskiej

Komisja Europejska odwołała się od korzystnego dla Gdyni wyroku Sądu Unii Europejskiej w sprawie lotniska Gdynia-Kosakowo, który unieważnił jej decyzję. Mimo tego odwołania stan prawny lotniska jest nadal taki, jakby KE nigdy nie wydała swojego niekorzystnego dla Miasta rozstrzygnięcia.

 Komisja złożyła wniosek dosłownie w ostatniej chwili.

Lotnisko Gdynia Kosakowo, fot. materiały prasowe

– Komisji Europejskiej przysługuje oczywiście prawo do odwołania się do sądu drugiej instancji, którym w tym przypadku jest Trybunał Sprawiedliwości. To odwołanie jednak nie zawiesza korzystnego dla Gdyni wyroku w sprawie lotniska Gdynia-Kosakowo unieważniającego decyzję Komisji Europejskiej – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni. – Teraz dopuszczalność odwołania zbada Trybunał Sprawiedliwości. Bardzo szkoda nam upływającego czasu, ale czekamy bez niepokoju, ponieważ od początku byliśmy i nadal jesteśmy pewni swoich racji, a ostatni wyrok tylko nas w tym przekonaniu utwierdził.
 
Miasto przewidywało możliwość skorzystania przez Komisję Europejską z tego uprawnienia, co może, powodować, że proces potrwa kolejnych kilka lat. Mimo tego Gdynia będzie kontynuować rozpoczęte z KE negocjacje zmierzające do uzyskania roboczego porozumienia pozwalającego na jak najszybsze uruchomienie lotniska.

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Ferie z polarną przygodą i nie tylko

Pierwsze dni ferii zimowych za nami. Chociaż pogoda na razie nie zachęca do zabaw na świeżym powietrzu, to w Gdyni...

Zamknij