Znamy nazwiska najlepszych gdańskich sportowców

171 zawodników oraz 62 trenerów zostało uhonorowanych podczas dzisiejszej X Gdańskiej Gali Sportu Młodzieżowego. Nagrodzeni zostali najlepsi młodzi sportowcy z gdańskich klubów, którzy w 2017 roku osiągali wybitne sukcesy na zawodach krajowych i międzynarodowych, a także ich trenerzy. Zawodnicy otrzymali po 500 zł brutto, trenerzy po 1400 zł.

Nazwiska laureatów wybierały same kluby, które w 2017 roku zdobyły najwięcej punktów w tzw. Systemie Sportu Młodzieżowego, rankingu ogólnopolskim, prowadzonym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Punktowane są miejsca zdobywane na najważniejszych zawodach młodzieżowców, juniorów i młodzików. Gmina Miasta Gdańsk od lat zajmuje w Polsce miejsca między 5 – 7, w zeszłym roku było to miejsce szóste.

Nagrodzeni zawodnicy i trenerzy

Międzyszkolny Klub Sportowy Gdańsk

Zawodnicy

1.         Paweł Kaśków

2.         Jakub Krawczyk

3.         Dominik Teresiak

4.         Jan Wysocki

5.         Daniel Siwiński

6.         Zuzanna Tomczyk

7.         Jan Gniedziejko

8.         Kacper Kubala

9.         Szymon Wilde

10.       Dorota Armatyńska

Trenerzy

1.         Adam Koperski

2.         Czesław Słodkowski

3.         Andrzej Kaśków

4.         Marzena Miłańska

Gdański Klub Taekwon-do

Zawodnicy

1.         Hanna Sowa

2.         Małgorzata Mackiewicz

3.         Kornelia Wojciechowska

4.         Oliwia Podwysocka

5.         Aleksandra Wygonowska

6.         Nikola Chorałła

7.         Mateusz Domurad

8.         Marcin Grabski

9.         Daniel Nasierowski

10.       Mateusz Makar

Trenerzy

1.         Marcin Wołosz Marcin

2.         Jan Pochmara Jan

3.         Tomasz Kasprzak

4.         Mariusz Gudziak

Olimpia Osowa Gdańsk

Zawodniczki

1.         Katarzyna Pawłowska

2.         Patrycja Bernacka

3.         Oliwia Ryszewska

4.         Weronika Grądzka

5.         Martyna Sumisławska

6.         Roksana Polańska

7.         Alicja Zielonka

8.         Maria Szymańska

9.         Natalia Banaszak

10.       Aleksandra Hinz

Trenerzy

1.         Anna Raczkowska

2.         Paweł Ludwichowski

3.         Piotr Ludwichowski

Trefl Gdańsk

Zawodnicy

1.         Igor Bogucki

2.         Tytus Nowik

3.         Jakub Szydlik

4.         Bartosz Weber

5.         Dawid Pawlun

6.         Kacper Wnuk

7.         Mikołaj Bogucki

8.         Jakub Kraut

9.         Gracjan Mączka

10.       Jordan Zaleszczyk

Trenerzy

1. Ariel Fijoł

2. Adam Miotk

3. Mariusz Łobacz

4. Oskar Janiszewski

Akademia Piłkarska Lechia Gdańsk

Zawodnicy

1.         Rafał Kobryń

2.         Mateusz Żukowski

3.         Maciej Woźniak

4.         Adrian Petk

5.         Marcel Wszołek

6.         Jakuba Kapuściński

7.         Filip Dymerski

8.         Borys Narożny

9.         Kacper Kleisa

10.       Maciej Zagraba

Trenerzy

1.         Grzegorz Grzegorczyk

2.         Tomasz Byszko

3.         Dawid Żmijewski

Gdański Klub Sportowy Stoczniowiec

Sekcja łyżwiarstwa szybkiego

Zawodnicy

1. Marcin Bachanek

2. Dawid Burzykowski

3. Szymon Palka

4. Rafał Grycner

5. Jan Franaszczuk

6. Julia Krutysza

7. Adam Muchlado

8. Marek Zgrzywa

9. Wiktoria Dunst

10. Paulina Sutuła

Trenerzy

1. Agnieszka Bagińska

2. Ryszard Białkowski

Akademicki Związek Sportowy AWFiS Gdańsk

Sekcja wioślarska

Zawodnicy

1.         Justyna Kulińska

2.         Izabela Pawlak

3.         Daniel Dwojakowski

4.         Mateusz Mielniczyn

5.         Patryk Butyński

6.         Joanna Gutkowska

7.         Dawid Górski

8.         Dominik Specjał

Trenerzy

1.         Michał Rychlicki

2.         Maciej Łasicki

3.         Danuta Brenk

Wybrzeże Gdańsk – piłka ręczna

Zawodnicy

1. Kajetan Jankowski

2. Dawid Wodziński

3. Wiktor Łazarczyk

4. Maksymilian Śliwiński

5. Alan Benkowski

6. Jakub Dzieciątkowski

7. Piotr Suchłabowicz

8. Jakub Bal

Trenerzy

1. Marcin Pilch

2. Leszek Biernacki

3. Szymon Biernacki

Rugby Club Lechia Gdańsk

Zawodnicy

1. Sebastian Kozak

2. Jakub Markowski

3. Igor Górniewicz

4. Filip Porębski

5. Oskar Zieliński

6. Oskar Witulski

Trenerzy

1. Zbigniew Górniewicz

2. Grzegorz Kacała

Gdański Klub Żeglarski

Zawodnicy

1. Mikołaj Michalski

2. Karina Filip

3. Michał Polak

4. Dominik Lewiński

5. Kacper Jaskólski

6. Anna Igielska

Trenerzy

1. Jan Krzyżak

2. Grzegorz Mańkucki

Akademicki Związek Sportowy AWFiS Gdańsk

Sekcja tenisa stołowego

Zawodnicy

1.         Marco Golla

2.         Jan Zandecki

3.         Jakub Witkowski

4.         Sebastian Musiał

5.         Jakub Baranowski

6.         Michał Małachowski

Trenerzy

1.         Bartosz Gajek

2.         Artur

SGKS Wybrzeże Gdańsk

Zawodnicy

1.         Anna Isenko

2.         Michał Dudek

3.         Julia Jaśkiewicz

4.         Aleksandra Butlewska

5.         Barbara Fałtynowicz

6.         Paulina Muszyńska

Trenerzy

1.         Tomasz Lisicki

2.         Damian Nasiadko

Uczniowski Klub Sportowy Atena

Zawodnicy

1. Karolina Murawska

2. Bartosz Goc

3. Patryk Martyniak

4. Jakub Dołżycki

5. Adam Podralski

6. Piotr Kaśków

Trenerzy

1. Andrzej Witkowski

2. Konrad Pietrusiak

Sportowa Politechnika Gdańska

Sekcja koszykówki

Zawodnicy

1. Katarzyna Śmietańska

2. Emilia Jabłońska

3. Natalia Ławicka

4. Wiktoria Sztejman

5. Wiktoria Wesołowska

6. Aleksandra Zmierczak

7. Jakub Rzepkowski

8. Filip Raczkowski

9. Przemysław Kowalski

10. Mateusz Pieczykolan

Trenerzy

1.         Adam Muller

2.         Michał Kowalski

3.         Artur Gussmann

Uczniowski Klub Sportowy Conrad

Zawodnicy

1. Jakub Biedrzycki

2. Marcin Kotlik

3. Mateusz Dampc

4. Bartosz Szadejko

5. Jakub Kuczyński

6. Dominik Marcinkowski

Trenerzy

1.         Marcin Liberadzki

2.         Robert Gnieździński

Akademicki Związek Sportowy AWFiS Gdańsk

Sekcja gimnastyczna

Zawodnicy

1.         Dawid Węglarz

2.         Sebastian Gawroński

3.         Piotr Wieczorek

4.         Jakub Śliwiński

5.         Tymoteusz Godlewski

Trenerzy

1.         Kamil Hulbój

2.         Leszek Blanik (nagrodę odbierze Piotr Sawicki)

Morski Robotniczy Klub Sportowy Gdańsk

Sekcja tenisa stołowego

Zawodnicy

1.         Maja Miklaszewska

2.         Aleksandra Michalak

3.         Adam Dudzicz

Trenerzy

1.         Karol Skolimowski

2.         Bronisław Zygmanowski

Fundacja Gdańska Szkoła Floretu

Zawodnicy

1.         Wiktoria Szewczyk

2.         Jakub Cierluk

3.         Malwina Kołodziejczyk

4.         Marta Oklińska

5.         Alicja Kozłowska

Trenerzy

1.         Tadeusz Pagiński

2.         Longin Szmit

Akademicki Związek Sportowy AWFiS Gdańsk

Sekcja lekkoatletyczna

Zawodnicy

1.         Karolina Urban

2.         Cyprian Mrzygłód

3.         Dominika Morek

4.         Aleksandra Grubba

5.         Aleksandra Ostrowska

Trenerzy

1.         Leszek Walczak

2.         Anna Sękowska

Akademicki Związek Sportowy AWFiS Gdańsk

Sekcja szermiercza

Zawodnicy

1.         Mikołaj Rudnicki

2.         Piotr Borowiec

3.         Marta Mech

4.         Aleksandra Jeglińska

Trenerzy

1.         Krzysztof Walka

2.         Łukasz Szymański (nagrodę odbierze Dominika Lipkowska)

Harpagan Gdańsk

Sekcja biathlonu

Zawodnicy

1.         Artur Żebrowski

2.         Joanna Koniuszy

3.         Magda Żebrowska

4.         Sandra Fryczyńska

Trener

  1. Karol Kalsztein

SAKO Gdańsk

Zawodnicy

1.         Dominik Palak

2.         Filip Wąchała

3.         Konrad Kaczmarkiewicz

Trener

  1. Witold Leśniewski

Uczniowski Klub Sportowy Bursztyn Gdańsk

Zawodnicy

1.         Karolina Wenecka

2.         Kacper Wasilewski

3.         Nikodem Wróblewski

Trener

1.         Leszek Wenecki

Akademicki Związek Sportowy AWFiS Gdańsk

Sekcja żeglarska

Zawodniczka

1.         Ewa Lewandowska

Trener

1.         Adam Paszek

Zapaśniczy Klub Sportowy Granica Gdańsk

Zawodnik

1.         Geworg Grigoryan

Trener

1.         Norbert Serba

Gdańskie Towarzystwo Brydżowe

 Zawodnik

1.         Adam Suchodolski

Trener

1.         Roman Kmieciak

Uczniowski Klub Sportowy Motława Gdańsk

Zawodnik

1.         Ksawery Hajdamowicz

Trener

1.         Krzysztof Dzwonkowski

Uczniowski Klub Sportowy Dwójka Morena Gdańsk

Zawodnik

1.         Zuzanna Herasimowicz

Trener

1.         Jarosław Chrościelewski

Klub Lekkoatletyczny Lechia Gdańsk

Zawodnik

1.         Kacper Kosecki

Trener

1.         Mirosław Stasiewicz

Gedania Gdańsk SSA

Zawodniczka

1.         Marta Dąbrowska

Trener

1.         Paweł Kramek

Gdańska Akademia Tenisowa

Zawodniczki

1.         Weronika Ewald

2.         Monika Stankiewicz

Gdański Klub Żużlowy Wybrzeże

Zawodnicy

1.         Karol Żupiński

2.         Bartosz Tyburski

Morski Robotniczy Klub Sportowy Gdańsk

Sekcja kajakarstwa

Zawodniczka

1.         Natalia Sieminiuk

Sekcja łucznictwa

Zawodnik

1.         Michał  Rytlewski

Stowarzyszenie Szansa-Start Gdańsk

Zawodnicy

1.         Nikola Kacik – pływanie

2.         Gabriel Stańkowski – pływanie

3.         Nadia Kardasz – pływanie

4.         Michał Przybyszewski – pływanie

Trener

1.         Hanna Klimek – Włodarczak

Joanna Kubik

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Gdyński klif i jego przyszłość

Co powinno się zrobić z gdyńskim klifem? Takie pytanie zadali sobie gdyńscy radni miasta podczas ostatniego spotkania Komisji Gospodarki Komunalnej...

Zamknij