Ucz się od najlepszych na targach pracy

Metropolitarne Targi Pracy to nie tylko blisko 3 tysięcy propozycji pracy przygotowane przez blisko 100 pracodawców, ale również warsztaty na których będzie można odkryć potencjał zawodowy i osobisty oraz zdobyć umiejętności przydatne w procesie rekrutacyjnym. Udział w zajęciach jest całkowicie bezpłatny, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązuje wcześniejsza rezerwacja.

 

W środę, 18 kwietnia odbędzie się siódma już edycja Metropolitalnych Targów Pracy Pomorza. Wydarzenie odbędzie się w AmberExpo. Targi te są jednym z najważniejszych w regionie wydarzeń z obszaru biznesu i HR. Każdego roku swoje propozycje zatrudnienia prezentuje tam od 100 do nawet 200 wystawców, wśród których nie brakuje zarówno znanych i cenionych marek, jak i regionalnych zakładów pracy. Popularność imprezy to jednak nie tylko zasługa dużej liczby różnorodnych ofert pracy, to także efekt ciekawych wydarzeń towarzyszących oraz nietypowych atrakcji. Od kilku lat szczególną popularnością cieszy się Aleja Rekrutacji, dzięki której można m.in. przejść symulację rozmowy kwalifikacyjnej, wypełnić test znajomości języka obcego lub pod okiem eksperta opracować skuteczne CV, a nawet wykonać do niego profesjonalne zdjęcie.

 

Warsztaty dla szukających pracy i tych, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności

Jeszcze większe zainteresowanie towarzyszy licznym warsztatom, których będzie trzynaście. Duża część zajęć poświęcona zostanie kreowaniu wizerunku. Na zajęciach ze Sławomirem Wojciechowskim, współwłaścicielem agencji Socialove i specjalistą ds. komunikacji będzie się można dowiedzieć, jak podkreślić osobowość własnej marki, jak opowiedzieć jej historię za pomocą różnych kanałów komunikacji oraz co zrobić, aby dotrzeć do pracodawców w odpowiedniej formie i czasie. Podczas warsztatu jego uczestnicy zdobędą też praktyczną wiedzę na temat tworzenia i zarządzania kontem w międzynarodowych serwisach społecznościowych specjalizujących się w budowaniu kontaktów zawodowo-biznesowych.

Cześć warsztatów poświęcona będzie szukania własnej ścieżki kariery oraz odkrywaniu potencjału zawodowego i osobistego. Tu na szczególną uwagę zasługują zajęcia przygotowane przez cenionego blogera, Karola Wyszyńskiego oraz Klaudię Zagurowicz, doradcę zawodowego z Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Pierwszy z wykładowców zademonstruje narzędzia, które pomogą znaleźć pracę. Nie będą to jednak „CV”, ani „listy motywacyjne”. Większy nacisk zostanie położony na 3 inne pojęcia: macierz kariery – by wiedzieć czego chcemy, markę osobistą – jak ją stworzyć i jak ją komunikować oraz network – czym jest, jak go używać, jak go stworzyć. Z kolei pod okiem Klaudii Zagurowicz uczestnicy warsztatów zyskają świadomość swoich mocnych stron, talentów, potrzeb, ale i własnych ograniczeń.

Ciekawe propozycje zaplanowano także dla pasjonatów IT. O najbardziej perspektywicznych zawodach dla programistów oraz o tym czy w przyszłości każdy będzie musiał znać kod opowiadać będzie Katarzyna Gajewska z CodersLab, koordynatorka spotkań WordCamp Gdynia oraz WordUp Trójmiasto. Z kolei Warsztat pt. User Experience – dlaczego dotyczy nas wszystkich będzie wprowadzeniem do tematyki UX oraz próbą znalezienia odpowiedzi na pytania dotyczące tego, jak projektować doświadczenia oraz angażować użytkowników. Zajęcia te poprowadzi Claudia Wensierska, Inżynier mechanik z zamiłowaniem do projektowania rozwiązań dla osób z niepełnosprawnościami.

Nieco inną propozycję ma Anna Jankowiak, właścicielka i założycielka firmy GrywIT. Jej warsztaty kierowane są głównie do pracodawców i studentów, a udział w nich to świetna nauka rozwiązywania wyzwań związanych z rekrutacją i innymi procesami HR. Spotkanie z doświadczonym ekspertem nauczy nas nie tylko osiągać zakładane cele przy wykorzystaniu grywalizacji ale i uczyni z tego zawodową przygodę!

Podczas Targów swoją wiedzą dzielić się będą także inni eksperci, w tym m.in. jeden z najlepszych polskich nauczycieli, Przemysław Staroń, a także Joanna Formela z Centrum Rozwoju Talentów.

 

Zapisy na warsztaty

Szczegółową listę warsztatów znaleźć można na stronie internetowej http://metropolitalnetargipracy.pl/index.php/dlaodwiedzajacych/szkolenia/warsztatynatargach. Należy jednak pamiętać, że choć udział w zajęciach jest całkowicie bezpłatny, to ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązuje wcześniejsza rezerwacja. Można jej dokonać za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, dostępnego na stronie http://metropolitalnetargipracy.pl/index.php/dlaodwiedzajacych/szkolenia/zapisy-na-warsztaty.

Łukasz Iwaszkiewicz

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Znamy nazwiska najlepszych gdańskich sportowców

171 zawodników oraz 62 trenerów zostało uhonorowanych podczas dzisiejszej X Gdańskiej Gali Sportu Młodzieżowego. Nagrodzeni zostali najlepsi młodzi sportowcy z...

Zamknij