Kongres Smart Metropolia

Tegoroczny kongres Smart Metropolia ma wskazać aktualne i perspektywiczne działania na rzecz umożliwienia wszystkim mieszkańcom sposobu życia w różnorodnej, skomunikowanej i inkluzywnej metropolii. Kongres eksponuje aktualne, wiodące trendy społeczne, ekonomiczne, technologiczne i komunikacyjne oraz te perspektywiczne, wyznaczające kierunki rozwoju metropolii na kolejne lata. Stanowić będą one punkty odniesienia dla tematów spotkań realizowanych w ramach linii programowych: idee (wybory dla przyszłości), dobro wspólne (wybory dla dobra wspólnego), innowacja i biznes (wybory dla rozwoju).

Spotkania prowadzone będą w zróżnicowanej dla grup docelowych formułach takich jak panele, debaty, prezentacje, warsztaty i sesje kreatywne, wykłady inspiracyjne, wydarzenia towarzyszące.

Metropolia

W dniach 20-21 września w Gdańsku (AmberExpo, ul. Żaglowa 11) odbędzie się VII Kongres Smart Metropolia. W tym roku hasłem przewodnim wydarzenia będzie „Metropolie – wspólna sprawa” podkreślające, że silne obszary metropolitalne są w interesie wszystkich mieszkańców naszego kraju, a w szczególności Pomorza.

Podczas dwóch dni wielu interesujących dyskusji dyskutować będą m.in.:

dr Jan Olbrycht (poseł do Parlamentu Europejskiego)
Filip Springer (reportażysta i fotoreporter, autor licznych publikacji nt. polskich miast i miasteczek)
Karolina Wadowska (Zarząd Górnosląsko-Zagłębiowskiej Metropolii)
prof. Grzegorz Gorzelak (ekonomista specjalizujący się w problematyce rozwoju regionalnego i lokalnego, w tym metropolii)
Tadeusz Ferenc (Prezydent Miasta Rzeszowa).

Smart Metropolia jest największą doroczną konferencją na temat obszarów metropolitalnych w kraju. Organizatorem wydarzenia jest Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot. Ideę smart city rozumiemy jako optymalne wykorzystywanie dostępnych zasobów i pomysłów na rzecz zrównoważonego rozwoju całego obszaru metropolitalnego, nie tylko największych i najbogatszych miast położonych w centrum.

Stałym celem kongresu jest podtrzymanie debaty publicznej na temat pozytywnego wpływu obszarów metropolitalnych dla rozwoju Polski oraz krajów ościennych.

Kongres ma ambicję angażować ludzi wpływowych, opiniotwórczych i charyzmatycznych ze środowisk mieszkańców, działaczy lokalnych sektora publicznego, prywatnego i pozarządowego, dziennikarzy i blogerów oraz przedstawicieli i władze metropolii, zarówno z Polski, jak i Unii Europejskiej do tworzenia publicznego sposobu myślenia o metropolii.

 

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Ucz się od najlepszych na targach pracy

Metropolitarne Targi Pracy to nie tylko blisko 3 tysięcy propozycji pracy przygotowane przez blisko 100 pracodawców, ale również warsztaty na...

Zamknij