Kariera gdynianina w MMA nabiera tempa

Niecały miesiąc po zwycięskim debiucie w UFC, Piotr Hallmann otrzymał propozycję kolejnej walki w najbardziej prestiżowej organizacji MMA na świecie. 26 października w Manchesterze przeciwnikiem gdynianina będzie Amerykanin Al Iaquinta.

Kariera Piotra Hallmanna nabiera tempa. 5 września gdynianin w imponującym stylu zadebiutował w UFC, pokonując w brazylijskim Belo Horizonte Francisco Trinaldo. Nie minął nawet miesiąc od tego pojedynku, a „Płetwal” już dostał propozycję nie do odrzucenia, by 26 października zastąpić kontuzjowanego Nigeryjczyka Anthony Njokuaniego w walce z Alem Iaquintą. Gdynianin nie zastanawiał się długo i już rozpoczął przygotowania.

Przeciwnik Hallmanna stoczył w dotychczasowej karierze MMA 9 walk, z czego 6 wygrał. W ramach UFC walczył dwa razy – w debiucie przegrał z Michaelem Chiesą, a przed dwoma miesiącami pokonał na punkty Ryana Couture’a.

Piotr Hallmann ma 26 lat. Ukończył gdyńską Akademię Marynarki Wojennej. Jest trzecim Polakiem, który miał okazję walczyć w UFC. W dotychczasowej karierze na ringach MMA stoczył 15 walk, z których wygrał 14.

26 października w Manchesterze z pewnością będzie mu łatwiej niż w Brazylii, bo podczas pojedynku może liczyć na doping licznej grupy polskich kibiców.

Mat. prasowe UM w Gdyni

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Hala sportowo-widowiskowa ma nową nazwę

Gdyńska hala sportowo-widowiskowa z początkiem października zmieniła nazwę na Gdynia Arena. Ujednolicenie polskiej i angielskiej nazwy stało się koniecznością - mówi dyrektor...

Zamknij