„Lwy Północy” u Wojewody

Wojewoda pomorski Ryszard Stachurski spotkał się dziś z przedstawicielami Stowarzyszenia Kibiców Lechii Gdańsk „Lwy Północy” oraz wiceprezydentem Gdańska Andrzejem Bojanowskim. Tematem spotkania była możliwość legalnego wykorzystywania pirotechniki podczas meczów piłkarskich organizowanych na stadionie PGE Arena.

Uczestnicy spotkania wyrazili zainteresowanie inicjatywą podjętą przez Miasto Gdańsk i Wojewodę Pomorskiego. Przypomnijmy, że wojewoda Ryszard Stachurski zlecił opracowanie ekspertyz prawnych, które odpowiedziałyby na pytanie, czy organizator imprezy masowej może realizować pokaz pirotechniczny podczas imprezy.

W najbliższych dniach do Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego trafić mają opinie Komendy Wojewódzkiej Policji, Komendy Wojewódzkiej PSP, Miasta Gdańsk oraz Wojewody Pomorskiego.

Przedstawiciele kibiców podziękowali za inicjatywę. Zarówno Wojewoda, jak i „Lwy Północy” podkreślali, że podejmowane w Gdańsku działania muszą się opierać na obustronnym zaufaniu. Reprezentanci kibiców zdają sobie sprawę, że działania, które umożliwiłyby legalne stosowanie pirotechniki przez organizatora imprezy masowej wymaga czasu i przekonania wielu osób oraz instytucji. Przekonywaniu temu nie służą doniesienia o incydentach z udziałem kibiców, które zdarzają się na polskich stadionach.

Podkreślano, że gdyby udało się  wypracować, jak to określono, „Model Gdański”, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że przyjęte zasady mogłyby zacząć obowiązywać również na innych stadionach.

Ustalono, że Wojewoda oraz władze Gdańska podejmą się rozmów na szczeblu administracyjnym, natomiast przedstawiciele kibiców, wraz z klubem, prowadzić będą dialog z PZPN oraz Ekstraklasą SA. Wojewoda zaznaczył jednak wyraźnie, że nadal będzie konsekwentny w kwestiach nielegalnego stosowania pirotechniki przez uczestników imprezy masowej. Prowadzone obecnie rozmowy i realizowane działania mają na celu wypracowanie modelu, który pozwoli organizatorowi imprezy masowej w sposób legalny organizować pokazy pirotechniczne podczas meczów.

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
74. rocznica rozstrzelania Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku

W najbliższą sobotę (5 października) odbędzie się uroczystość z okazji obchodów 74. rocznicy rozstrzelania Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku. Do...

Zamknij