Podstawy programowania dla gdyńskich uczniów

Miasto Gdynia i Stowarzyszenie Talent zapraszają młodych mieszkańców Gdyni i uczniów gdyńskich szkół do udziału w warsztatach algorytmicznych realizowanych w ramach programu „Zdolni z Pomorza”.

Nauka programowania prowadzona będzie z wykorzystaniem pakietu SPG Baltie. To pierwszy, całkowicie graficzny język programowania, w którym program tworzy się przeciągając ikony. Przyjazne środowisko sprawia, że z Baltim mogą pracować nawet młodzi pasjonaci, a możliwości funkcjonalne tworzą z niego przydatne narzędzie nawet dla zaawansowanych programistów.
Organizator pokrywa koszt licencji SPG Baltie, zapewnia również dostęp do niezbędnego sprzętu. W trakcie warsztatów uczestnicy będą znajdować się pod opieką instruktora. Zajęcia adresowane są do uczniów 5 i 6 klasy szkoły podstawowej a także I klasy gimnazjum.

Uczestnik może wybrać dzień, w którym chciałby uczęszczać na zajęcia – w poniedziałki (w godz. 16.30 – 18.00) lub w soboty (w godz. 12.00 – 13.30). Warsztaty realizowane będą w III Liceum Ogólnokształcącym im. Marynarki Wojennej RP, ul. Legionów 27, 81-405 Gdynia.

Start 21 października 2013. Zapisy prowadzone są poprzez stronę:www.zadania.oig.edu.pl/baltie.

Sebastian Drausal

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Dzieje się w Gdynia InfoBox

Gdynia InfoBox (ul. Świętojańska 30), zaprasza na dwa wydarzenia, które odbędą się w najbliższym czasie. 18 października o godz. 17.00...

Zamknij