Zapraszamy na weekend do Gdyni

SOBOTA

Spacery, które mają zmienić oblicze miasta
19 października br. o godz. 11.00 Centrum Designu Gdynia zaprasza na moderowane spacery po Gdyni.  Uczestnicy spacerów zachęcani są do uważnego i świadomego poruszania się zaplanowanym szlakiem by dostrzec to, co czyni niektóre odcinki nieprzyjaznymi bądź trudno dostępnymi.

Spacer rozpocznie się na Placu Kaszubskim w Gdyni (przy pomniku A. Abrahama) i prowadzić będzie aż do Dworca Morskiego, przyszłej siedziby Muzeum Emigracji. Zadaniem studentów będzie zaprojektowanie szlaku pieszego, tak by był on przyjazny i ciekawy dla spacerowiczów.
Klubowe zamknięcie sezonu żeglarskiego.
Jubileuszowe Regaty 80-lecia OJK i 55-lecia JKMW „KOTWICA”.
Jachty startują w dwóch grupach:
– Grupa I – jachty o długości powyżej 10 m LOA.
– Grupa II – jachty o długości do 10 m LOA.

Zgłoszenia na oficjalnym formularzu zgłoszeniowym powinny być dostarczone do organizatora regat do dnia 19.10.2013 r.,  godz. 10.00. Biuro Regat – Gdynia, Aleja Jana Pawła II 5 / pokój 102 – 1 piętro (budynek CWM ZHP).

Więcej: http://www.jkmw-kotwica.pl/

Marsz Różowej Wstążki
Stowarzyszenie Amazonek Gdyńskich zaprasza w sobotę, 19 października na Marsz Różowej Wstążki pod honorowym patronatem prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka.

Start o godz. 12.00 sprzed Teatru Miejskiego przy ul. Bema 26.
3D w 3M, czyli forum druku 3D i fabrykacji domowej w Gdyni
19 października w Nowych Prototypowniach Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego odbędzie się forum dla osób korzystających, na co dzień z technologii druku trójwymiarowego – Forum 3D w 3M.
Spotkanie będzie okazją do zaprezentowania urządzeń umożliwiających szybkie prototypowanie i fabrykację domową. Udział bezpłatny, rejestracja na miejscu, o godz. 11:00.

Więcej: www.3dw3m.pl

100 Parkrun w Gdyni
Pierwszy gdyński Parkrun odbył się 15.10.2011. Okazją do świętowania dwóch lat imprezy będzie bieg, który odbędzie się 26 października. Z kolei w najbliższą sobotę organizatorzy chcą pobić rekord frekwencyjny!
Liczba uczestników w ostatnich biegach regularnie oscyluje na poziomie 80-90 uczestników stąd, co najmniej setka na setny bieg wydaje się bardzo prawdopodobna. Start godzina 9:00.

Więcej: http://gdyniasport.pl/pl/aktualnoci-2/item/2941-100-parkrun-w-gdyni-już-26-października

Mecz Basket Ligi Kobiet w Gdyni
W sobotę, 19 października, koszykarki Riviera Gdynia podejmą King Wilki Morskie Szczecin.
Start o godzinie 16:00, miejsce – Gdynia Arena.

„Tydzień rekina” w Akwarium Gdyńskim
W sobotę, 19 października w Akwarium Gdyńskim rozpocznie się „Tydzień rekina”. Cześć ogólnoświatowa akcja będzie okazją, aby pokazać jak ważne są rekiny dla naszych mórz i dlaczego warto je chronić.

W programie między innymi opowieści o rekinach zakończone quizem i wizytą w pomieszczeniu hodowlanym rekinów, pokazowe karmienie rekinów bambusowych, otwarte rekinie laboratorium czy rekinie zabawy dla dzieci; malowanie buziek, latające rekiny. Impreza potrwa do 27 października.
Szczegóły: www.gdynia.pl/kalendarz/imprez/szczegoly/4244_89033.html
Film o ks. Jerzym Popiełuszce w Klubie Filmowym „Riwiera”
Klub Filmowy „Riwiera” (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza w sobotę 19 października o godzinę 18.00 na projekcję filmu Rafała Wieczyńskiego „Popiełuszko. Wolność jest w nas”.

Wstęp wolny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na widowni, w pokazie będzie mogło uczestniczyć 50 osób. Nie ma możliwości wcześniejszego rezerwowania miejsc.

 

NIEDZIELA

XX Gdyńska Piesza Pielgrzymka Ludzi Pracy
W niedzielę, 20 października br. wszystkich mieszkańców zapraszamy do udziału w XX Gdyńskiej Pieszej Pielgrzymce Ludzi Pracy do Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej Królowej Polski w Gdyni Babich Dołach.

Pielgrzymi w czasie drogi będą nieśli relikwiarz z relikwiami bł. ks. Jerzego Popiełuszki, który zostanie umieszczony w kaplicy na Babich Dołach.
Program:
godz. 9.00 – rozpoczęcie – kościół OO. Redemptorystów przy ul. Portowej,
godz. 9.30 – modlitwa przy pomniku Ofiar Grudnia ’70,
godz. 12.15 – Msza św. w Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej Królowej Polski w Babich Dołach.

Więcej informacji: www.lichenska.pl.

Summer End Festival w gdyńskim Uchu
Summer End Festival to impreza muzyczna stworzona z myślą o uczczeniu odchodzącego lata. Zagrają między innymi Ukeje, The Toobes i Hope.

Impreza odbędzie się w niedzielę 20 października w gdyńskim Uchu (ul. św. Piotra 2) i naładowana będzie dobrymi brzmieniami. Start o godz. 15.00.

Szczegóły: www.gdynia.pl/kalendarz/imprez/szczegoly/4244_88880.html

Mecz piłkarskiej I ligi mężczyzn
Arka Gdynia podejmie KS Kolejarz Stróże
Początek 15:30, Stadion Miejski w Gdyni.

Zobacz to, co najlepsze w Teatrze Miejskim
W niedzielę 20 października o godz. 19.00 spektaklem „Idąc rakiem” Güntera Grassa w reżyserii Krzysztofa Babickiego świętować będziemy jubileusz 35-lecia pracy artystycznej Doroty Lulki, wielokrotnie nagradzanej odtwórczyni roli Tulli Pokriefke.

Spektakl grany na „Darze Pomorza”.

Kasa teatru czynna: wtorek – piątek w godz. 11.00 – 19.00, sobota – niedziela w godz. 15.00 – 19.00 i zawsze na godzinę przed spektaklem, tel. 58 660 59 46, e-mail:kasa@teatrgombrowicza.art.pl.

 Sebastian Drausal

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Gdańsk na 17. Targach Książki w Krakowie

Na 17. Targach Książki w Krakowie, które odbędą się w dniach 24 – 27 października, już po raz trzeci znajdzie...

Zamknij