Nagroda prezydenta Gdyni dla maratończyka Antoniego Cichończuka

Maratończyk Antoni Cichończuk uhonorowany został Nagrodą Prezydenta Miasta Gdyni za wybitne osiągnięcia sportowe. Ostatnio zdobył tytuł wicemistrza świata w maratonie podczas lekkoatletycznych Mistrzostw Świata Weteranów, które odbyły się w brazylijskim Porto Alegre. Zawody te rozgrywane są co dwa lata, pierwsze odbyły się w Toronto w 1975 r.
Gdynianin powtórzył swój wyczyn sprzed dwóch lat, kiedy to w Sacramento również minął linię mety jako drugi.
Antoni Cichończuk 2 listopada obchodził 64. urodziny, a formy pozazdrościć mu niejeden sportowiec u szczytu kariery. Reprezentujący barwy Floty Gdynia maratończyk w Porto Alegre pokonał dystans 42 km 195 m w znakomitym czasie 2 godz. 59 min 20 sekund. Uległ reprezentantowi Niemiec Klausowi Goldammerowi o 1 min i 56 sekund.
Lista dotychczasowych osiągnięć gdyńskiego sportowca jest długa. Jest dwukrotnym mistrzem świata w maratonach w Riccione (2007) i Lahti (2009), dwukrotnym wicemistrzem świata (Sacramento 2011, Porto Alegre 2013). Trzykrotnie wyróżniano go tytułem Sportowca Roku w Gdyni (2007, 2008, 2009). Łącznie wziął udział w kilkuset zawodach w Polsce i na świecie. Większość z nich wygrywając.
W 2009 roku pan Antoni Cichończuk przeszedł poważną operację nowotworu trzustki oraz chemio i radioterapię. Mimo to już w 2011 roku zdobył wicemistrzostwo świata w Sacramento. Od czasu zakończenia leczenia wystartował łącznie w 14 maratonach.
Sebastian Drausal

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Utrzymanie zimowe dróg w sezonie 2013/2014 – informacja ZDiZ w Gdyni

Firmy odpowiedzialne za zimowe utrzymanie Gdyni są przygotowane do rozpoczęcia „akcji zima". Z początkiem listopada Zarząd Dróg i Zieleni podpisał...

Zamknij