GISday Gdynia 2013 – GIS bliżej niż myślisz!

Pierwsza gdyńska edycja międzynarodowej imprezy naukowej GISday (System Informacji Geograficznej) organizowana przez grupę studentów Akademii Morskiej działających w kole naukowym loGIStic, odbędzie się 20 listopada, początek o godzinie 9.00. System może być pomocny między innymi w zarządzaniu nieruchomościami czy ewidencji gruntów.
GISday odbędzie się w budynku Katedry Meteorologii i Oceanografii Nautycznej, przy ulicy Sędzickiego 19 (obok Akademika Dwa Żagle). Spotkanie zostało podzielone na dwa bloki:
– skierowany do szkół blok poranny (9.00-13.00), podczas którego członkowie koła loGIStic spróbują przybliżyć uczniom zagadnienia z pogranicza GIS i geografii ogólnej. Na tę część obowiązują zapisy;
– popołudniowy (13.00-16.00) skierowany do studentów i wszystkich zainteresowanych geograficznymi systemami informacyjnymi, na który wstęp jest wolny.
Zorganizowana przy dużym wsparciu firmy Esri Polska impreza odbędzie się pod oficjalnym patronatem Rektora Akademii Morskiej. GIS, czyli system informacji geograficznej służy przetwarzaniu i wizualizacji danych geograficznych, a w efekcie pomaga podejmować decyzje z nimi związane. Szeroki zakres zastosowań GIS obejmuje symulacje widoczności, optymalizację działań logistycznych, ewidencję gruntów i wiele innych.
Godziny poszczególnych prezentacji podczas bloku popołudniowego mogą ulec przesunięciu, warto pojawić się na nich chwilę wcześniej. Zapisy na blok poranny: skn.logistic@gmail.com/. Strona wydarzenia na FB: facebook.com/knlogistic/.
Plan bloku porannego – pobierz
Plan bloku popołudniowego – pobierz
Sebastian Drausal

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Nowy terminal promowy w gdyńskim porcie

15 listopada w siedzibie Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A. podpisano z firmą Tebodin Poland Sp. z o.o. umowę na wykonanie...

Zamknij