Światowy Dzień Rzucania Palenia – 21 listopada

Od 1991 roku w każdy trzeci czwartek listopada Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdyni namawia mieszkańców do rzucenia palenia. Jest to doskonała okazja by podjąć decyzję o zerwaniu z nałogiem.
Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu przypada zawsze w trzeci czwartek listopada. Święto to narodziło się w Stanach Zjednoczonych z inicjatywy dziennikarza Lynna Smitha, który w 1974 roku zaapelował do czytelników swojej gazety, aby przez jeden dzień nie palili papierosów. W efekcie, aż 150 tysięcy ludzi spróbowało przez jedną dobę wytrzymać bez palenia. Zachęcone powodzeniem akcji Amerykańskie Towarzystwo Walki z Rakiem uznało trzeci czwartek listopada dniem bez papierosa. W następnych latach akcja objęła swoim zasięgiem wszystkie stany i większość palaczy. Idea dnia, w którym zachęca się palaczy do zerwania z nałogiem, przyjęła się także w innych krajach.
Więcej na stronie internetowej: www.psse.gdynia.pl.
Sebastian Drausal

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Gdynianie liderami w segregacji odpadów!

Po podsumowaniu danych za okres lipiec-wrzesień 2013 roku okazało się, że wskaźnik poziomu recyklingu w Gdyni wyniósł 18,2%, a w...

Zamknij