Prof. Dariusz Filar gościem II spotkania na Działkach Leśnych

Gościem drugiego spotkania z cyklu „Sławni mieszkańcy, ciekawe budowle – Działki Leśne” będzie ekonomista, profesor Dariusz Filar. Początek 5 grudnia, o godzinie 18.00 w budynku II LO w Gdyni. Wstęp wolny.
 
Dariusz Filar, profesor, ekonomista, działacz Solidarności, ukończył studia z zakresu handlu zagranicznego na UG, obronił w 1989 r. habilitację, w latach 1992-1995 prowadził zajęcia na Uniwersytecie Michigan, w latach 2004-2010 członek Rady Polityki Pieniężnej, współpracował z Leszkiem Balcerowiczem. Specjalizuje się w historii myśli ekonomicznej i makroekonomii. Jest również autorem kilku powieści fantastycznych m. in.: „Czaszka Olbrzyma” (ukazała się w 1976 roku kiedy miał 26 lat), „Dotyk”. Mieszka na Działkach Leśnych w stylowym domu należącym do rodziny od lat 30-tych.
Spotkanie „Sławni mieszkańcy, ciekawe budowle – Działki Leśne” towarzyszy otwartej 28 listopada wystawie pod tym samym tytułem. Każdy z uczestników wydarzenia otrzyma mapę/grę planszową z informacjami historycznymi o dzielnicy Działki Leśne.
W kolejny czwartek (12 grudnia) gośćmi będą dr Janusz Kaczmarek i prof. Romuald Cwilewicz, początek o  godzinie 18.00. Na zakończenie cyklu (20 grudnia) zaplanowano spotkanie z Jerzym Kosselą i Darią Widawską – jednak ten termin jest wciąż niepotwierdzony.

 

Sebastian Drausal

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
JadłoStajniaKolibki – cykliczny targ eko-produktów regionalnych w Gdyni

Stajnia zlokalizowana w zabytkowym Parku Kolibki w Gdyni Orłowie, miejsce przez lata znane głównie adeptom jazdy konnej, wraca do życia...

Zamknij