Kalendarz Gdynia bez barier 2014

Miasto Gdynia już od kilku lat wydaje kalendarze, których przesłaniem jest budowanie otwartości, pobudzanie wyobraźni, łamanie stereotypów dotyczących postrzegania osób z niepełnosprawnością. Kalendarz przygotowany w ramach programu „Gdynia bez barier” na rok 2014 ma uwrażliwiać, edukować i …bawić. 
Ma stanowić pretekst do przemyśleń o sposobie postrzegania problemów osób niepełnosprawnych z jakimi borykają się w swoim codziennym życiu, zastanowić się, w jaki sposób możemy poprawić ich jakość życia, o ich godnym miejscu w społeczeństwie, a także poszerzenia świadomości i odpowiedzialności społecznej.
Kalendarz został ilustrowany rysunkami stworzonymi przez Katarzynę Zalepę. Rysunki poruszają ważne kwestie związane z dostępnością, miejscami parkingowymi, udogodnieniami architektonicznymi, aktywnością zawodową, relacjami społecznymi, pasjami i marzeniami.
Kalendarz wydany w liczbie 1000 sztuk trafi przede wszystkim do środowisk opiniotwórczych, fundacji, stowarzyszeń i instytucji działających na rzecz osób z niepełnosprawnością.

 

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Uwaga, instruktorzy nauki jazdy

Urząd Miasta Gdyni przypomina wszystkim instruktorom nauki jazdy, iż zgodnie z art. 37 ust. 1 pkt 3 ustawy z dnia...

Zamknij