Falochrom wygrał w Gdynia City Transformers V_03

Projekt „Falochrom” jednogłośnie zwyciężył w trzeciej edycji konkursu Gdynia City Transformers, w którym zadaniem było zaprojektowanie sezonowego pawilonu handlowego dla Gdyni. Autorami najlepszej koncepcji są Aleksandra Mierzwa i Wiktor Kurc. W nagrodę projektanci otrzymali 2000 złotych. 
Do konkursu zgłoszono 32 prace z czego 26 przeszło do finału. Jury wyróżniło 2 propozycje, które najtrafniej odpowiadały na założenia konkursu. Komisja oceniająca, pod przewodnictwem dr arch. Kseni Piątkowskiej uznała jdnogłośnie, że „Falochrom” jest „wizjonerską, ambitną propozycją przestrzeni komercyjnej o wysokiej kulturze estetycznej i wielości wariantów aranżacji wnętrza“. Modułowy pawilon handlowy z oryginalnym wnętrzem ma przypominać „szkatułkę wspomnień“. – Falochrom zamyka (i  chroni) w sobie cząstkę Gdyni: ciepło drewna z molo w Orłowie, prostotę modernizmu, ciepły kolor piasku i  łagodny kształt fali morskich – tłumaczy autorka projektu.
Jury przyznało też wyróżnienie w wysokości 1000 zł Ewie Jasińskiej za projekt „!Made in Gdynia – form follows cargo“. Jury zwróciło uwagę na umiejętne połączenie funkcjonalności z estetyką oraz realnymi kosztami wykonania.
Gdynia City Tranformers organizuje Centrum Designu Gdynia. Konkurs ma na celu podniesienie jakości przestrzeni publicznej w mieście, a także promowanie utalentowanych twórców i ich innowacyjnych rozwiązań w miejskiej architekturze. Prace konkursowe będzie można obejrzeć na wystawie w gdyńskim InfoBoxie od 23 grudnia 2013 do 5 stycznia 2014.

 

Sebastian Drausal

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. Autorzy pracy pisze:

    Więcej informacji na temat zwycięskiego projektu FALOCHROM na stronie http://www.makastudio.pl – zapraszamy :]

Przeczytaj poprzedni wpis:
Kolędowanie z Siciarek Quintet

27 grudnia o godz. 19.00, w parafii św. Antoniego (kościół oo. Franciszkanów) przy ul. Ujejskiego 40, odbędzie się koncert „Jest...

Zamknij