Święto Gdańskiej Nauki, Koncert Noworoczny Sandry Nkake

Święto Gdańskiej Nauki. Urodziny Jana Heweliusza.

Jak zaprezentować sylwetkę i dorobek życia człowieka tak wszechstronnego i genialnego jak Jan Heweliusz, ludziom żyjącym prawie 400 lat po nim? Wydaje się, że odpowiedź jest tylko jedna – przez odkrywanie najciekawszych zagadnień nauki przy zastosowaniu atrakcyjnej i angażującej formy dostosowanej do współczesności.

Odpowiedzią na potrzebę zorganizowania takiego wydarzenia jest „Święto Gdańskiej Nauki – urodziny Jana Heweliusza”. Święto, powstające w koordynacji Fundacji Gdańskiej, odbywa się każdego roku w styczniu, będąc swego rodzaju hołdem składanym przez mieszkańców Gdańska astronomowi. Obejmuje szereg ciekawych projektów, które pozwalają odkrywać pasjonującą historię naszego miasta. Łączą naukę z zabawą i w ciekawy, a przede wszystkim w bardzo żywy sposób, zapoznają nas z naszym miastem i fascynującymi tajnikami nauki.

Nie brakuje wystaw, wykładów, spacerów z przewodnikiem i konkursów oraz licznych, innych atrakcji. Każdego roku idziemy o krok dalej. Jan Heweliusz nie był jedynym, wybitnym naukowcem wywodzącym się z Gdańska. Wystarczy wspomnieć Daniela Gabriela Fahrenheita czy Daniela Gralatha. Także ich postacie i dorobek chcemy przybliżać jak największej liczbie gdańszczan i naszych gości. Tym samym Święto Gdańskiej Nauki rozwija się w nowych, arcyciekawych kierunkach.

Jego ukoronowaniem jest zawsze „Koncert Noworoczny – Gwiazdy Na Gdańskim Niebie”. Artyści, którzy występują podczas tego wyjątkowego koncertu nie zawsze są popularni w naszym kraju, choć ich kunszt muzyczny zawsze budzi podziw.

Szczegółowe informacje oraz program: www.janheweliusz.pl, www.fundacjagdanska.pl oraz Michał Brandt, Fundacja Gdańska, 694-464-007, mbrandt@fundacjagdanska.pl

Koncert Noworoczny – Gwiazdy Na Gdańskim Niebie. 

To tradycyjne już dla miasta Gdańska wydarzenie, które jest zarazem podsumowaniem obchodów Urodzin Jana Heweliusza, jak też muzycznym powitaniem Nowego Roku.

Idea jaka nam przyświeca przy organizacji tego typu koncertów to przybliżenie polskiej,

a w szczególności gdańskiej, publiczności sylwetek  gwiazd muzyki cenionych na całym świecie, z różnych jednak względów, wciąż nieobecnych na polskim rynku muzycznym.

Koncerty Noworoczne to oryginalna i spełniająca oczekiwania wyrafinowanych muzycznie odbiorców, propozycja.

 

O gwieździe. Sandra Nkake.

Piosenkarka i autorka tekstów, Sandra Nkake dorastała w Kamerunie oraz we Francji.

To sprawiło , iż była przyzwyczajona do 2 różnych kultur z niejednokrotnie zupełnie innymi

zasadami i hierarchią wartości. Jej ucieczką od codzienności okazały się kino, muzyka

i literatura.

W 2008 roku zdecydowała się wydać swój pierwszy album – „Mansaadi”. W tym czasie była

już dorosłą artystką i performerką z wyjątkowym, głębokim głosem. Głosem jednocześnie mocnym i delikatnym, którym zawsze uwodzi publiczność na koncertach. Dziś możemy słuchać już drugiego albumu Sandry. „Nothing for Granted” powstał i został nagrany w domu artystki.

Jest to połączenie soulu, pop-rocka i motywów muzyki filmowej.

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Gdyńska Nagroda Dramaturgiczna

230 dzieł zostało zakwalifikowanych pod względem formalnym do udziału w siódmej edycji konkursu o Gdyńską Nagrodę Dramaturgiczną. Nazwiska finalistów poznamy...

Zamknij