Przed nami mroźne dni! – pamiętajmy o bezdomnych

W dniach od 23 do 25 stycznia w województwie pomorskim prognozowany jest dość znaczny spadek temperatury powietrza, zwłaszcza w godzinach nocnych. Według prognoz przekazanych przez Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW lokalnie temperatura w nocy może się obniżyć do – 18 stopni C. Przewidywane temperatury w dzień wyniosą od – 6 stopni C w strefie nadmorskiej, do – 9 stopni C.

W związku z powyższym Wojewoda Pomorski wystąpił do Starostów i Prezydentów Miast na prawach powiatu o podjęcie działań monitorujących oraz ograniczających zagrożenie. Jednocześnie wojewoda pomorski Ryszard Stachurski zwraca się do wszystkich mieszkańców województwa pomorskiego, abyśmy pamiętali o osobach bezdomnych oraz mieszkających samotnie. Zwracajmy szczególną uwagę na ludzi starszych i chorych, którzy żyją w naszym sąsiedztwie i nie zawsze radzą sobie z ogrzewaniem budynków i mieszkań. Nie bądźmy obojętni na los tych, którzy w chłodne dni poszukują schronienia w piwnicach, altanach, czy opuszczonych budynkach.

Pod bezpłatnym numerem interwencyjno – informacyjnym Wojewody Pomorskiego 987 uzyskać można informacje o wolnych miejscach w noclegowniach. Dyżurni poinformują również o innych formach pomocy bezdomnym. Sygnały przekazywać można również Straży Miejskiej na numer 986. Nie zapominajmy, że jeden telefon może uratować ludzkie życie. Informacje o wolnych miejscach w noclegowniach uzyskać można również na stronie internetowej Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego. Tam dostępna jest również aktualna prognoza pogody.

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Przypomnij dziadkom młodość

Święto Babci zostało wymyślone w Polsce przez prasę w latach 60. Pomysł przyjął się w społeczeństwie. Później, w latach 80....

Zamknij