Zapraszamy na weekend do Gdyni

W piątek od rana do północy razem z mieszkańcami, restauratorami i handlowcami z ulicy Świętojańskiej witamy wiosnę. W podobnym, wiosennym  klimacie w sobotnie przedpołudnie  odbędą się dwa spacery po Gdyni, a wieczorem wielka premiera „Przygód Sindbada żeglarza” w Muzycznym. W niedzielę polecamy ostanią w sezonie kąpiel morsów (dla odważnych z morsami), a także akustyczny koncert Natalii Przybysz w Uchu. 
Szczegóły tych i pozostałych wydarzeń znajdują się poniżej. Polecamy i zapraszamy!
 

PIĄTEK
 
Świętojańska wita wiosnę
Wyjątkowo atrakcyjnie zapowiada się tegoroczne powitanie wiosny w Gdyni. Miasto Gdynia, kupcy i restauratorzy z ul. Świętojańskiej zapraszają w piątek 21 marca na „Świętojańska wita wiosnę”. Tego dnia puby, restauracje, butiki i wybrane sklepy otwarte będą od godziny 6.00 rano aż do północy.
Będzie to okazja nie tylko do zrobienia atrakcyjnych zakupów, ale również poznania przeszłości jednej z najstarszych ulic w mieście. Dodatkowe atrakcje przygotował gdyński InfoBox.
Szczegóływww.gdynia.pl/wydarzenia/70_92456.html/.

Sport ekstremalny w bibliotece
Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 12 (ul. Opata Hackiego 33, Chylonia) zaprasza w piątek 21 marca o godz. 16.00 na spotkanie ze sportem ekstremalnym. 
Gośćmi będą przedstawiciele Klubu Wysokogórskiego „Trójmiasto”.
Szczegóływww.gdynia.pl/kalendarz/imprez/szczegoly/4244_92675.html/.

Promocja książki „Grudzień 1970 w Szczecinie”
W piątek 21 marca o godz. 17.00 w Muzeum Miasta Gdyni (ul. Z. Czarnego 1) rozpocznie się promocja nowej książki dr. Michała Paziewskiego „Grudzień 1970 w Szczecinie”. W dyskusji oprócz autora wezmą udział: dr Marcin Stefaniak (dyrektor OBEP IPN w Szczecinie), dr Daniel Wicenty (IPN Gdańsk/UG), Robert Chrzanowski (IPN Gdańsk). Spotkanie poprowadzi Piotr Brzeziński (IPN Gdańsk). Wstęp wolny.

W Klubie Filmowym (bez reklam i popcornu)
Klub Filmowy w Gdyni (ul. Waszyngtona 1) zaprasza w dniach 21-23 marca na dwa filmy:
– „Pozycja dziecka” (premiera), godz. 18.00. Reżyseria: Calin Peter Netzer, występują: Luminita Gheorghiu, Bogdan Dumitrache, Natasa Raab; szczegóły: dramat, Rumunia, 2013, 112 min.
– „Tylko kochankowie przeżyją”, godz. 20.30 (22 i 23.03 o godz. 15.30 dwie dodatkowe projekcje). Reżyseria: Jim Jarmusch, występują: Tom Hiddleston, Tilda Swinton, John Hurt, Mia Wasikowska; szczegóły: horror/romans, USA, 2013, 123 min.
Bilety po 10 zł.
Szczegóływww.klubfilmowy.pl/.

SOBOTA

Projekcja filmu „Gdzie jest moja mama” w Gdynia InfoBox

W sobotę 22 marca o godz. 17.00 w Gdynia InfoBox (ul. Świętojańska 30, sala konferencyjna, I piętro) zobaczyć będzie można film pt. „Gdzie jest moja mama” Alicji Araszkiewicz. 
Niezwykle wzruszający film o 9-letnim chłopcu, którego matka zginęła w wypadku i któremu trudno jest się pogodzić z tą stratą. Wstęp wolny.
Szczegółyhttp://gdyniainfobox.pl/culture-box/gdzie-jest-moja-mama-projekcja-filmu-alicji-araszkiewicz/.

Zobacz to co najlepsze w Teatrze Miejskim 
Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza (ul. Bema 26) zaprasza w sobotę 22 marca o godz. 19.00 i w niedzielę 23 marca o godz. 17.00 na „Pokojówki” Jeana Geneta w reżyserii Krzysztofa Babickiego.
Wielka klasyka światowa skandalizującego Francuza. Z życia służby. Co też ta wyprawia, kiedy Pani wyjdzie z domu, i jak bardzo jest to niebezpieczna gra?
Szczegółyhttp://www.teatrgombrowicza.art.pl/?action=play&pid=59/.

Przywitajmy wiosnę spacerem rodzinnym
Z okazji nadejścia wiosny, Gdynia Rodzinna otwiera sezon spacerowy. Zapraszamy całe rodziny do udziału w dwóch spacerach po Gdyni w sobotę 22 marca. Oba rozpoczynają się o godz. 11.00.
1. Rodzinny spacer po Gdyni „Mam marzenie i nie zawaham się go spełnić”, czas trwania: około 2 godziny. Start: Skwer Plymouth u zbiegu ulic Świętojańskiej i Alei Marszałka Piłsudskiego. Koniec: koniec Molo Południowego.
2. Rodzinny spacer po Gdyni „Zagadki architektury śródmieścia Gdyni”, czas trwania: około 1,5 godziny. Start: Miejska Informacja, ul.10 Lutego 24.
Szczegółyhttp://gdyniarodzinna.pl/wydarzenie/2336,przywitajmy-wiosne-spacerem-rodzinnym.html/.

„Przygody Sindbada Żeglarza” – premiera w Muzycznym 
W weekend 22-23 marca w Teatrze Muzycznym w Gdyni (pl. Grunwaldzki 1) odbędzie się premiera spektaklu dla dzieci „Przygody Sindbada Żeglarza”.
Pod żaglem rozpiętym nad widownią wszyscy poczujemy się odkrywcami nieznanych lądów. Dzieci, które w czasie tej podróży będą dorastać razem z Sindbadem i ci, którzy (podobno) dorośli są już od dawna. Ten, kto raz poznał smak wędrówki i teatru może odtąd podróżować już zawsze i wszędzie – dzięki wyobraźni. Nawet nie  ruszając się z miejsca.
Szczegóływww.gdynia.pl/wydarzenia/70_92513.html/.

Sorry Boys w Uchu
W sobotę 22 marca o godz. 20.00 w gdyńskim klubie Ucho (ul. Św. Piotra 2) wystąpi warszawski kwintet Sorry Boys. To druga część trasy promującej ostatni album grupy -„Vulcano”.
Warszawski kwintet zadebiutował w 2010 roku bardzo dobrze przyjętym albumem „Hard Working Classes”. Druga płyta „Vulcano” znalazła się również wysoko w wielu podsumowaniach najlepszych płyt 2013.
Szczegółyhttp://ucho.com.pl/index/news/742#news742/.

Wiosenne wietrzenie szaf w Caffe Anioł
Zapraszamy na pierwsze w tym roku wiosenne wietrzenie szaf w Caffe Anioł (ul. Kilińskiego 6), podczas którego, będzie można wymieniać swoje ubrania z innymi uczestnikami akcji. W tym roku akcję połączono ze zbiórką ubrań dla potrzebujących mieszkańców  gminy Bobrowo (woj. kujawsko-pomorskie).
Start godz. 11.00-14.00. Wstęp wolny.
Szczegółyhttp://www.caffeaniol.pl/index.php?aktualnosci,2&id_news=146/.

Morsy kończą sezon i zapraszają do kąpieli
Stowarzyszenie Gdyńskie Morsy zaprasza swoich członków i sympatyków na coroczne pożegnanie zimy. Topienie Marzanny oraz chrzest nowych morsów, którzy od października stali się członkami klubu odbędzie się w sobotę, 22 marca o godz. 12.00 przy zejściu na plażę z Polanki Redłowskiej.
Na chrzest przyjedzie również warszawska grupa morsów. Morsy zapraszają mieszkańców Gdyni. Może ktoś zechce spróbować wejść do zimnego Bałtyku?

Maurycy Śmierzchalski u Muzyk’uff 
W sobotę 22 marca o godzinie 19.00, w Cafe Art U Muzyk’uff (ul. Derdowskiego 9-11) odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Maurycego Śmierzchalskiego. 

 
NIEDZIELA 

Natalia Przybysz akustycznie w Uchu 
Klub Muzyczny Ucho (ul. św. Piotra 2) zaprasza w niedzielę 23 marca na koncert „Natalala: Natalia Przybysz akustycznie”. Początek o godz. 20.00. 
Natalala to nazwa najbardziej osobistego i osobliwego projektu Natalii Przybysz. Wokalistka tym razem zaprezentuje się w odsłonie akustycznej. Podczas koncertu będzie można również usłyszeć kilka premierowych utworów, zwiastujących nową płytę Natu. Bilety: 25 zł (przedsprzedaż)/30 zł (w dniu koncertu).
Szczegółyhttp://ucho.com.pl/index/news/743#news743/.

Drugi koncert z cyklu Jazz dla najmłodszych
Rady Dzielnic Leszczynki i Grabówek zapraszają na koncerty organizowane ze środków wygranego konkursu „Kultura w dzielnicy” pod tytułem „Jazz dla najmłodszych – Interaktywne koncerty dla dzieci”.
Drugi koncert „Rytualne Bębny i magiczne przeszkadzajki” odbędzie się w niedzielę 23 marca w Klubie Studenckim Bukszpryt (ul. Morska 81-87). Początek o godz. 11.00.
Szczegóływww.gdynia.pl/kalendarz/imprez/szczegoly/4244_92492.html/.
 
O  Jasiu, co po świecie wędrował w Teatrze Gdynia Główna
W niedzielę 23 marca o godz. 12.00 i 14.00 w Teatrze Gdynia Główna (pl. Konstytucji, Dworzec PKP) zaprezentowany zostanie  spektakl pt. ” O Jasiu, co po świecie wędrował” w reżyserii Luby Zarembińskiej.
Kolejna prezentacja małej formy scenicznej w naszym teatrze. Spektakl o wartkiej akcji i pełnych humoru scenkach, wykorzystujący charakterystyczny język baśni ludowej i narrację, która pozwala poznać piękno języka polskiego.
Szczegółyhttp://www.teatrgdyniaglowna.pl/pl/node/147/.

Zawody Modeli Halowych w Klasie F1N
W niedzielę, 23 marca, Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza dzieci i młodzież oraz rodziców dzieci biorących udział w rozgrywkach do udziału w Wojewódzkich Zawodach Modeli Halowych w Klasie F1N. Start godz. 10.00.
Zawody odbędą się w sali sportowej Zespołu Szkół nr 9 w Gdyni, ul. Chylońska 227. Rozegrane zostaną w trzech kategoriach wiekowych:
młodzik (8-12 lat), junior (12-18 lat) oraz senior – rodzice dzieci biorących udział w zawodach.
 
II warsztaty plastyczne w Galerii Debiut
Galeria Debiut w Zespole Szkół Plastycznych (ul. Orłowska 6) zaprasza na II Warsztaty Plastyczne dla dzieci i rodziców, które odbędą się w niedzielę 23 marca. Uczestnicy obejrzą wystawę exlibrisów znakomitego polskiego miedziorytnika o międzynarodowej sławie, wirtuoza rysunku Wojciecha Jakubowskiego. Następnie wykonają własne znaki graficzne metodą stempla.
Warsztaty odbywać się będą w 2 grupach:
Młodsze dzieci : od 5 do 8 lat – godz. 11.15 – 13.00
Starsze dzieci : od 9 do 12 lat – godz. 14.00 – 15.45
Zapisy: galeria_debiut@wp.pl.
Szczegółyhttps://www.facebook.com/events/1418004388448837/?ref=22/.

Muzyczna podróż filmowa za ocean w Klubie „Riwiera”
Klub Marynarki Wojennej „Riwiera” (ul. Z. Czarnego 1, przy wejściu na plażę miejską) zaprasza w niedzielę 23 marca o godz. 17.00 na kolejny Koktajl Artystyczny pod nazwą „Muzyczna podróż filmowa za ocean”. Z recitalem wystąpi Luiza Polańska-Kłossowska. 
W repertuarze znajdą się przeboje, które zdobyły popularność dzięki doskonałym filmom, w których także odegrały istotną role – piosenki śpiewane przez Tinę Turner, Auderey Hepburn, Lisę Minelli, Barbarę Streisand oraz inne gwiazdy estrady. Zespół w składzie: Luiza Polańska – Kłossowska – solistka; Jacek Grzywacz – fortepian; Roman Ślefarski – perkusja; Maciej Sadowski – kontrabas. Wstęp wolny.

Sebastian Drausal

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Mecz Lechia – Widzew: Wojewoda nie nałoży sankcji

Wojewoda Pomorski nie nałoży dodatkowych sankcji na klub Lechia Gdańsk, za wydarzenia z udziałem kibiców, które miały miejsce podczas meczu...

Zamknij