Dzień otwarty Akademii Marynarki Wojennej

Prawdziwy okręt podwodny, planetarium, symulatory – artyleryjski, siłowni okrętowej czy mostka nawigacyjnego – to tylko niektóre atrakcje, które czekają na odwiedzających Akademię Marynarki Wojennej podczas dnia otwartego 27 marca 2014 roku. 
 

Fotografia symulatora autorstwa Krzysztofa Miłosza

Fotografia symulatora autorstwa Krzysztofa Miłosza

Każdy, kto zdecyduje się przybyć na teren uczelnianego kampusu w czwartek między godziną 9.00 i 14.00 będzie mógł zobaczyć AMW od kuchni. A jest co oglądać! Po raz pierwszy publicznie zostaną zaprezentowane najnowsze uczelniane symulatory – zarządzania kryzysowego i trójwymiarowych modeli uzbrojenia morskiego. To gratka dla wielbicieli militariów, którzy staną przed szansę sprawdzenia się w rozkładaniu i składaniu armat i oczywiście w strzelaniu – na tzw. trenażerze strzeleckim Śnieżnik. Miłośnicy większych kalibrów na symulatorze artyleryjskim zobaczą, na czym polega okrętowe strzelanie artyleryjskie. Tego dnia każdy będzie mógł również stanąć za sterami okrętu w całkowicie odnowionym symulatorze mostka nawigacyjnego.

Tych, którzy lubią patrzeć w niebo, z pewnością trudno będzie wyciągnąć z planetarium. Natomiast osoby z zainteresowaniami mechanicznymi zobaczą jak funkcjonuje „serce” okrętu w symulatorze siłowni okrętowych. Kolejne wrażenia dla przyszłych mechaników czekają w symulatorze spawania. Każdy będzie mógł też wejść do środka prawdziwego okrętu podwodnego typu Kobben, który „zacumował” na uczelnianym dziedzińcu. Oczywiście w tym dniu nie zabraknie wizyty w Bibliotece Głównej AMW – jednej z najnowocześniejszych bibliotek na Pomorzu.

W rolę przewodników po uczelni wcielą się studenci. Osoby, które przybędą indywidualnie zostaną dołączone do zorganizowanych grup, tak aby każdy mógł wszystko zobaczyć. W czasie takiej wycieczki po Akademii Marynarki Wojennej każdy z czterech uczelnianych Wydziałów przedstawi swoją ofertę dydaktyczną.

Akademia Marynarki Wojennej to uczelnia wojskowo-cywilna. Kształci przyszłe kadry Marynarki Wojennej, studentów cywilnych, także kadry na potrzeby gospodarki morskiej – łącznie studiuje tam 8 tysięcy osób rocznie. W ofercie uczelnia ma 4 kierunki studiów wojskowych (nawigacja, mechatronika, informatyka oraz mechanika i budowa maszyn) oraz 11 kierunków studiów cywilnych (nawigacja, mechanika i budowa maszyn, informatyka, mechatronika, automatyka i robotyka, bezpieczeństwo narodowe, bezpieczeństwo wewnętrzne, systemy informacyjne w bezpieczeństwie, wojsko w systemie służb publicznych, pedagogika i stosunki międzynarodowe). Poza tym w murach uczelni można rozwijać i doskonalić umiejętności na kilkunastu kierunkach studiów podyplomowych i doktoranckich.

W 2012 roku Akademia Marynarki Wojennej obchodziła 90 urodziny. Jest spadkobierczynią Oficerskiej Szkoły Marynarki Wojennej, która powstała 1 października 1922 roku w Toruniu.

„DZIEŃ OTWARTEJ UCZELNI”
Czwartek, 27 marca, w godzinach 09:00 – 14:00
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
ul. Śmidowicza 67 Gdynia 81-103

Krzysztof Romański

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Nad czym pracowali Radni w Gdyni

W środę 26 marca 2014 r. odbyła się XLI sesja Rady Miasta Gdyni. Radni przyjęli 20 uchwał, jedną odrzucili.   ...

Zamknij