Konferencja dla rodziców „Strach dziecka wielkie oczy ma…”

Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz, Gdański Ośrodek Pomocy Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży, EduPark Centrum Edukacji dla Dzieci i Młodzieży Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego, wydawnictwo EneDueRabe zapraszają do wzięcia udziału w Nowoczesnej Konferencji dla Rodziców pt.: „Strach dziecka wielkie oczy ma…”, która odbędzie się w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym, ul. Trzy Lipy 3 dnia 05.04.2013 (sobota) w godz. 10:00-14:30.

baner strachsmallOrganizatorzy zapraszają na projekcję filmu „Zły Pan”, który będzie punktem wyjścia do dyskusji ze specjalistami oraz psychologiczne warsztaty dla rodziców. W czasie kiedy rodzice będą zajęci, dzieci będą mogły wziąć udział w specjalnie dla nich przygotowanych, nieodpłatnych warsztatach, które poprowadzi wydawnictwo EneDueRabe oraz EduPark. Dla dzieci organizatorzy przewidzieli również poczęstunek.

Nowoczesną Konferencję dla Rodziców kierujemy nie tylko do tych, którzy mają już dzieci, ale też do osób, które dopiero zamierzają zostać rodzicami. Projekcja filmu „Zły Pan” to próba pokazania jak wygląda świat oczami dziecka – jak to, co rodzicom czasem może wydawać się błahe i oczywiste, w oczach dziecka może być niezrozumiałe, przerażające i przybierać rozmiary ogromnego strachu i niepokoju.

 

Do dyskusji po filmie, zapraszamy wszystkich uczestników ale udział w niej wezmą również specjaliści: psychiatra psychologowie, psychoterapeuci. Zaprosiliśmy dr Anitę Sumiłę – psychiatrę dzieci i młodzieży, Grażynę Lewko – psychotraumatologa, psychoanalityka dziecięcego, Aleksandrę Bachórz – psychoterapeutę rodzinnego oraz psychologa Marka Hojczyka. W dyskusji ze specjalistami będziemy próbowali przyjrzeć się temu jaki obraz siebie, rodziców i świata nosi w sobie dziecko, które zetknęło się z kryzysem w rodzinie, czego dziecko uczy się w oparciu o doświadczenia z relacji z rodzicami i rodzeństwem, jak te doświadczenia „pracują w dziecku”. Chcemy również mówić o tym, jakie działania korekcyjne i naprawcze mogą podjąć sami rodzice, gdy spotkają się z kryzysem, jak w takich sytuacjach mogą pomóc specjaliści i dlaczego ważna jest współpraca z rodzicami. Do moderowania tak ważnej dyskusji zaprosiliśmy pana Michała Turka, dziennikarza Radia Plus.

 

Po krótkiej przerwie na kawę zapraszamy rodziców do wzięcia udziału w jednym z trzech psychologicznych warsztatów. Po ich zakończeniu ok. godziny 14:30 rodzice wraz z dziećmi będą mogli nieodpłatnie zwiedzić interaktywną wystawę w EduParku.

 

Chętnych do wzięcia udziału w wydarzeniu prosimy o zgłoszenia pod nr telefonu 58 347 89 30 lub mailowo sekretariat@raclawicka.gda.pl. W Nowoczesnej Konferencji dla Rodziców mogą wziąć udział mieszkańcy Gdańska, uczestnictwo w wydarzeniu jest nieodpłatne. Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Do wzięcia udziału w Konferencji upoważnia zaproszenie, które należy odebrać w siedzibie Gdańskiego Ośrodka Pomocy Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży. ul. Racławicka 17 lub w EduParku, ul. Trzy Lipy 3.

 

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem Nowoczesnej Konferencji dla Rodziców „Strach dziecka wielkie oczy ma…” w aktualnościach na stronie www.raclawicka.gda.pl. Udział w Konferencji jest jednoznaczny z akceptacją Regulaminu.

 

 

 

 

 

Aleksandra Bachórz – psycholog, ukończyła studia psychologiczne na Uniwersytecie Gdańskim oraz wiele szkoleń, m.in. podyplomowe Studium Socjoterapii dla pracujących z dziećmi i młodzieżą nieprzystosowaną społecznie, wieloletnie szkolenia w zakresie systemowej terapii rodzin (I,II i III stopnia), zaawansowany kurs z zakresu psychoterapii psychoanalitycznej. Ma doświadczenie w prowadzeniu szkoleń i zespołów interdyscyplinarnych. Współpracuje z Gdańskim Ośrodkiem Pomocy Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży w zakresie terapii par i rodzin.

 

Marek Hojczyk – absolwent Uniwersytetu Gdańskiego, psycholog kliniczny, specjalista terapii środowiskowej (certyfikat Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego), ukończył szkolenie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (I i II stopnia) oraz Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, kieruje Specjalistycznym Ośrodkiem Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie. W Gdańskim Ośrodkiem Pomocy Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży prowadzi „Szkołę dla Rodziców”.

 

Grażyna Lewko – psycholog z wieloletnim doświadczeniem, psychoterapeuta psychoanalityczny, certyfikowany psychotraumatolog. Współtwórca Polskiego Towarzystwa Badań i Leczenia Traumy i Dysocjacji u Dzieci i Młodzieży. Współpracuje z Gdańskim Ośrodkiem Pomocy Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży w zakresie diagnozy dzieci i młodzieży oraz superwizji.

 

dr Anita Sumiła – psychiatra dzieci i młodzieży, w trakcie przygotowywania do certyfikatu psychoterapeuty PTP, pracuje diagnostycznie i terapeutycznie z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi, prowadzi wykłady i badania w zakresie psychopatologii rozwojowej. W Gdańskim Ośrodkiem Pomocy Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży zajmuje się diagnozą dzieci i młodzieży.

 

Michał Turek – na co dzień dziennikarz Radia Plus. Założyciel Fundacji Plaster, wychowawca, instruktor ZHP, autor książek dla dzieci o historii Gdańska. Jego pasja: człowiek, w każdym ze swoich wymiarów, Teoria Chaosu i własnoręcznie wyrabiane wędliny.

 

„Zły Pan” to animowany film Anity Killi, który powstał na podstawie książki Gro Dahle o tym samym tytule. Książka została wydana w Norwegii jako część projektu „Świadek przemocy” (Vitnetilvold) i pełni rolę narzędzia terapeutycznego dla dzieci, które doświadczyły przemocy w domu. Film „Zły Pan” pokazuje perspektywę dziecka, jego strach wzbudzony przemocą ojca, niepokój związany z sekretem, który ma rodzina, ogrom odpowiedzialności, którą przyjmuje na siebie mały chłopiec, gdy myśli, że on też mógł si przyczynić do wybuchów złości ojca.

 

 

 

Data: 5 kwietnia (sobota) 2014, Godzina: 10:00-14:30

 

Miejsce: Gdański Park Naukowo-Technologiczny, ul. Trzy Lipy 3

 

Wstęp: wolny

 

 

 

Organizator: Gdański Ośrodek Pomocy Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży

 

 

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Gdańska woda. Wlej śmiało!

Zbieramy plony wieloletnich inwestycji w poprawę jakości wody pitnej w Gdańsku. Teraz z pełnym przekonaniem możemy powiedzieć – Wlej śmiało!...

Zamknij