Zapraszamy na weekend do Gdyni

W piątek rozpocznie się trzydniowe, filmowe święto harcerzy, czyli 3. Harcerski Festiwal Filmowy. W sobotę piłkarki ręczne Vistalu Gdynia rozpoczną walkę o awans do półfinału Mistrzostw Polski, z kolei w niedzielę zapraszamy między innymi na gdyński finał Pól Nadziei na Pomorzu. Wybór atrakcji jest bardzo duży.
Szczegóły tych i pozostałych wydarzeń znajdują się poniżej. Polecamy i zapraszamy!
 

PIĄTEK

Harcerski Festiwal Filmowy w Gdyni
Od 4 do 6 kwietnia w Gdyni odbędzie się 3. Harcerski Festiwal Filmowy, którego organizatorem jest Okręg Pomorski Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, przy współpracy z miastem Gdynia, Gdyńską Szkołą Filmową i Klubem Filmowym w Gdyni. Wstęp wolny.
W tym roku przedstawionych zostanie około 30 obrazów. W imprezie weźmie udział około dwustu harcerek i harcerzy z całej Polski. W ramach wydarzenia, w sobotę, w gdyńskim InfoBoxie odbędzie się otwarty happening, a wieczorem w Klubie Filmowym zagra zespół Golden Life.
Szczegółyhttp://www.gdynia.pl/dlamediow/7517_93120.html/.

Zobacz to, co najlepsze w Teatrze Miejskim 
Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni (ul. Bema 26) zaprasza:
– w piątek 4 i w sobotę 5 kwietnia o godz. 19.00 na komedię Carla Goldoniego „Awantury weneckie – Il Teatro Comico” w reżyserii Tadeusza Bradeckiego.
– w niedzielę 6 kwietnia o godz. 19.00 zapraszamy na spektakl „Sammy” Kena Hughes’a w reżyserii Andrzeja Mańkowskiego.
Szczegółyhttp://teatrgombrowicza.art.pl/?action=repertoire/.

W „Uchu” gra muzyka
Klub Muzyczny „Ucho” (ul. św. Piotra 2) zaprasza na koncerty:
– w piątek 4 kwietnia o godz. 19.00 – Rarities Tour 2014: Kat & Roman Kostrzewski Koncert zespołu Kat&Roman Kostrzewski w ramach Rarities Tour 2014, która jest dedykowana ostatniej płycie wydanej przez Metal Mind Productions w grudniu 2013 – „Rarities”. Zespół występuje w składzie: Roman Kostrzewski – wokal, Ireneusz Loth – perkusja, Piotr Radecki – gitara, Krzysztof Pistelok – gitara, Michał Laksa – bas. Bilety: 40 zł (przedsprzedaż) / 50 zł (w dniu koncertu).

– w niedzielę 6 kwietnia o godz. 20.00 – Dobre wiadomości. Zespół grupy, która porusza się w obszarze energetycznej, nowoczesnej, nawiązującej do lat 80., muzyki fussion.
Skład: Marta Kruk – wokal, Leszek Kruk – wokal, Mariusz Wala – piano, Marcin Nowakowski – saksofony, Robert Adamski Waldorff – bas, Grzegorz Sycz – perkusja, Marcin Polak – gitary.
Bilety: 15 zł (przedsprzedaż) / 20 zł (w dniu koncertu).
Szczegółyhttp://www.ucho.com.pl/

Muzyka i teatr – zaprasza Centrum Kultury 
Centrum Kultury w Gdyni (ul. Łowicka 51) zaprasza:
– w piątek 4 kwietnia o godz. 19.00 na spektaklu „Moneta z dziurką” w reż. Romana Włodkowskiego. Wstęp wolny.
Szczegółyhttp://www.ckgdynia.pl/4-iv-moneta-z-dziurka/

– w niedzielę 6 kwietnia o godz. 12.00 na kolejną edycję Małej Gdyńskiej Filharmonii pt. „Muzyczna korrida z Torreadorem Georgesa Bizeta” (Sala Koncertowa Portu Gdynia, ul. Rotterdamska 9). Bilety: 8 zł.
Szczegóływww.ckgdynia.pl/mala-gdynska-filharmonia-muzyczna-korrida-z-torreadorem-georgesa-bizeta/.

O historii Gdyni – prelekcje
Rada Dzielnicy Śródmieście i Muzeum Marynarki Wojennej zapraszają na prelekcje o historii Gdyni.  4 kwietnia, w sali audiowizualnej Muzeum Marynarki Wojennej przy ul. Zawiszy Czarnego 1B, o godz. 16.00 wykład pt. „Port”. 
Przewidywany czas trwania prelekcji to dwie godziny. Wstęp wolny.
 
 
SOBOTA

I Wiosenny Turniej Piłki Nożnej Halowej
Komenda Miejska Policji w Gdyni w sobotę 5 kwietnia organizuje I Wiosenny Turniej Piłki Nożnej Halowej o Puchar Komendanta. Do udziału w turnieju zgłosiło się 16 drużyn reprezentujących służby mundurowe, gdyński samorząd, miejskie instytucje dbające i porządek i komunikację, pogotowie ratunkowe i środowisko nauczycieli. Nie zabraknie też zespołów gdyńskich policjantów.
Na hali GOSiR (ul. Olimpijska 5) od godziny 8.30 rozpoczną się rozgrywki 10-osobowych drużyn, zwycięzcy oprócz dyplomów i medali otrzymają na cały rok przechodni Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Gdyni.
Szczegóły: http://gdyniasport.pl/events/turniej-pilki-noznej-halowej/.

Parkrun Gdynia
Zapraszamy na wspólny parkrun – co tydzień w sobotę o godzinie 9.00 na Bulwarze Nadmorskim im. Feliksa Nowowiejskiego przy restauracji Del Mar.
Szczegóły: http://www.parkrun.pl/gdynia/.

9. Wrak Race na Kolibkach
W dniach 5-6 kwietnia na terenie Adventure Park Gdynia Kolibki (ul. Bernadowska 1) odbędzie się dziewiąta edycja Wrak Race. To wyjątkowa impreza ściągająca coraz większą rzeszę fanów motoryzacji, którzy w duchu zdrowej rywalizacji mierzą swoje siły w walce o zwycięstwo, ale przede wszystkim o dojazd do mety.
Warczące silniki, pękające opony, odpadające zderzaki i zagotowane chłodnice! To w telegraficznym skrócie jest Wrak Race, podczas którego do życia przywracane są stare zdezelowane samochody.  Wstęp dla publiczności bezpłatny.
Szczegóły: www.gdynia.pl/kalendarz/imprez/szczegoly/4244_93051.html/.

Puchar Pomorza w biathlonie letnim 2014
5 kwietnia 2014 roku na terenie Szkoły Podstawowej nr 16 na Pustkach Cisowskich w Gdyni rozegrane zostaną pierwsze zawody z cyklu rywalizacji o Puchar Pomorza 2014 w biathlonie letnim. Zawody rozegrane zostaną pod hasłem: I ty możesz zostać olimpijczykiem.
Kwietniowe zawody są pierwszymi w cyklu rywalizacji o Puchar Pomorza, kolejne odbędą się 17 maja i 13 września.
Szczegóły: http://gdyniasport.pl/events/puchar-pomorza-w-biathlonie-letnim-2014/.

Azymut na Gdynia InfoBox
Organizatorzy 3. Harcerskiego Festiwalu Filmowego w Gdyni pod patronatem Prezydenta Miasta Gdyni zapraszają dzieci, młodzież i rodziny na happening, który odbędzie się w sobotę, 5 kwietnia o godz. 12.00 w Gdynia InfoBox (ul. Świętojańska 30).  
Najmłodsi będą mieli okazję nauczyć się wiązania węzłów czy rysowania ze słuchu, starsi poznają elementy zdobnictwa obozowego, musztry, szyfrów oraz pierwszej pomocy w wykonaniu Harcerskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Szczegóły: http://gdyniainfobox.pl/info-box/otwarcie-infoboxu/azymut-na-infobox/.

„Pchła Szachrajka” w teatrze na Witominie
Osiedlowy Klub Kultury SM „Bałtyk” (ul. Narcyzowa 1) zaprasza w sobotę 5 kwietnia o godzinie 16.00 na premierowy spektakl przygotowany przez uczestniczki warsztatów teatralnych z myślą o najmłodszych widzach, ale również o przysparzaniu radości rodzicom, dziadkom i wszystkim, którzy zechcą nas odwiedzić.
Tym razem: humoreska dla dzieci i dorosłych – „Pchła Szachrajka”. Rezerwacja miejsc, tel. 58 624 12 91 w godzinach 10.00 – 14.00. Wstęp wolny.

Warsztaty „Uszyj sobie kurę”
W sobotę 5 kwietnia w Caffe Anioł (ul. Kilińskiego 6) odbędą się warsztaty plastyczne dla dzieci. Początek o godzinie 10.00. Czas trwania 2h.
Każdy uczestnik uszyje szmacianą kurę bądź lub inną wybraną przez siebie „formę wielkanocną”. Koszt 9.99 zł.
Szczegóły: http://www.caffeaniol.pl/index.php?aktualnosci,2&id_news=148/.

Superliga kobiet: Vistal Gdynia – Energa AZS Koszalin
W sobotę 5 kwietnia w Gdynia Arena (ul. K. Górskiego 8) o godz. 15.30 Vistal Gdynia zmierzy się z zespołem Energa AZS Koszalin w ćwierćfinałowym pojedynku. Na tym etapie rozgrywek rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw.
Podczas sobotniego spotkania kibice będą mogli sfotografować się ze zdobyty ostatnio Pucharem Polski. Wywalczone po raz pierwszy w historii zespołu trofeum ustawione zostanie obok sklepiku klubowego.

PLK: Asseco Gdynia -Stabil Jezioro Tarnobrzeg
W sobotę 5 kwietnia w Gdynia Arena (ul. Kazimierza Górskiego 8) o godz. 19.30 Asseco Gdynia podejmie zespół Stabil Jezioro Tarnobrzeg.
Szczegółyhttp://www.assecogdynia.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2076%3Aodnale-samych-siebie&catid=21%3Aliga&Itemid=62&lang=pl/.

Epitafium dla władzy w podziemiach dworca
W sobotę 5 kwietnia o godz. 19.00 Teatr Gdynia Główna (pl. Konstytucji 1) zaprasza na spektakl „Epitafium dla władzy”.
To rozpisana na trzech aktorów uniwersalna opowieść o mechanizmach władzy inspirowana książką „Cesarz” Ryszarda Kapuścińskiego.
Szczegółyhttp://www.teatrgdyniaglowna.pl/pl/node/206/.
 
Koncert w Desdemonie
W sobotę 5 kwietnia w klubie Desdemona (ul. Abrahama 37) odbędzie się koncert trzech zespołów: Pchełki, Jesień i Przed Państwem Rara.
Wstęp 15 zł, start godz. 20.00.

Wielkanocne warsztaty kulinarne z dietetykiem
Fundacja Magis zaprasza dzieci na warsztaty kulinarne, które odbędą się w sobotę 5 kwietnia, w godz. 10.00 – 11.30 w budynku Zespołu Szkół Jezuitów (ul. Tatrzańska 35).
Podczas warsztatów dzieci będą przyrządzać zdrowe babeczki wielkanocne. W formie quizu dowiedzą się ciekawostek na temat wielkanocnych potraw, m.in. o jajkach, nie tylko kurzych. Dzieci wrócą do domu z tajemniczym prezentem, który same zaczną tworzyć na zajęciach. Zgłoszenia pod nr tel. 58 661 65 56, 664 92 52 52, bądź e-mail: jam.kursy@gmail.com.
 
 
NIEDZIELA 
 
Pola Nadziei, czyli Żonkilowa Niedziela
W niedzielę 6 kwietnia Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni zaprasza na gdyński finał Pól Nadziei na Pomorzu.
W programie między innymi Parada Żonkilowa z udziałem Orkiestry Promenadowej Młodzieżowego Domu Kultury w Gdyni i festyn rodzinny. Wystąpią: „Timur i jego drużyna”, Kinga Zdybel – finalistka programu „Mam talent” oraz artyści z Młodzieżowego Domu Kultury.
Szczegóływww.gdynia.pl/kalendarz/imprez/szczegoly/4244_92846.html/.

Olbrzym i Kurdupel  U Muzyk’uff menu artystyczne
W niedzielę 6 kwietnia w cafeart u Muzyk’uff (ul. Derdowskiego 9-11), o godz. 19.00 wystąpi zespół Olbrzym i Kurdupel + Willi Hanne (Niemcy) perkusja. 
Olbrzym i Kurdupel – to duet improwizatorów, Marcina Bożka i Tomasza Gadeckiego. Wspólne muzykowanie pozwala im spełniać się artystycznie. Gościnnie U Muzyk’uff zagra Willi Hanne, Niemiecki perkusista, studiował jazz w Hannoverze.
Bilety: 15 zł przedsprzedaż/ 15 zł ulgowe w dniu koncertu, 20 zł normalne w dniu koncertu.

Joanna Szczepkowska gościem Klubu „Riwiera” 
Klub Marynarki Wojennej „Riwiera” oraz Agencja Artystyczna R&K Nehrebeccy zapraszają na kwietniową „Rozmowę o książce”. Gościem spotkania będzie znana aktorka Joanna Szczepkowska.
Wnuczka pisarza Jana Parandowskiego i córka aktora Andrzeja Szczepkowskiego przedstawi własną książkę „Kto ty jesteś”. Spotkanie w niedzielę, 6 kwietnia o godz. 12.00 w Sali Kolumnowej Klubu Marynarki Wojennej, ul. Zawiszy Czarnego 1. Wstęp wolny.

W sali Concertino – Chór Kameralny 441 Hz 
Z cyklu Gdyńskie Impresje Muzyczne 2014 w niedzielę, 6 kwietnia o godz. 18.00 w Sali Concertino (Orłowo, ul. Popiela 24) wystąpi Chór Kameralny 441 Hz złożony z absolwentów Akademii Muzycznej pod dyrekcją Anny Wilczewskiej. 
Bilety wstępu w cenie 15 i 20 zł do nabycia na miejscu przed koncertem.

Jazz dla najmłodszych 
Rady Dzielnic Leszczynki i Grabówek zapraszają na koncerty organizowane ze środków wygranego konkursu „Kultura w dzielnicy” pn. „Jazz dla najmłodszych – Interaktywne koncerty dla dzieci”.
Trzeci koncert „Skacząca wesoła Synkopa – Ragtime” odbędzie się w niedzielę 6 kwietnia w Klubie Studenckim Bukszpryt (ul. Morska 81-87). Początek o godz.11.00. Wykonawcy: Wojtek Staroniewicz – saksofon, Artur Jurek – instrumenty klawiszowe, Tomek Sowiński – perkusja. Prowadzenie Piotr Sutt. Wstęp wolny.

Koncert dyplomantów Szkoły Muzycznej
Szkoła Muzyczna II Stopnia im. Zygmunta Noskowskiego w Gdyni zaprasza na koncert dyplomantów w niedzielę 6 kwietnia o godz. 16.00 do Domu Rzemiosła (ul. 10 Lutego 33).
W programie: P. Czajkowski – Koncert skrzypcowy D-dur op. 35 nr 1 cz. I, E. Grieg – Koncert fortepianowy a-moll cz. 1, N. Paganini – Koncert skrzypcowy D-dur op. 6 cz., E. Bozza – Claribel na klarnet z orkiestrą, J. B. Neruda – Koncert Es-dur cz. I. Solistom towarzyszyć będzie orkiestra szkoły II stopnia pod dyrekcją Leszka Gołąba. Wstęp wolny.

Tajemnice operowej kuchni – mity i legendy
W niedzielę 6 kwietnia o godz. 12.00 w Hotelu Nadmorskim w Gdyni (ul. Ejsmonda 2) odbędzie się kolejny koncert z cyklu Południowe Spotkania Muzyczne „Tajemnice operowej kuchni – mity i legendy”. 
Szczegóływww.gdynia.pl/kalendarz/imprez/szczegoly/4244_93039.html/.

Stacja Bajek w Teatrze Gdynia Główna 
W niedzielę 6 kwietnia o godz. 12.00 Teatr Gdynia Główna (pl. Konstytucji 1) zaprasza wszystkie dzieci na spektakl inspirowany baśnią H. Ch. Andersena „Tancereczka i Kominiarczyk”.
To propozycja teatru przyjaznego młodemu widzowi. Stwarza magiczną atmosferę do spotkania dziecka i dorosłego, w której można porozmawiać na tematy ważne i bliskie sercu. Bilety w cenie 15 zł. Rezerwacja: tel. 58 351 15 12, kom. 600 306 634; 600 306 632, e-mail: teatr@teatrgdyniaglowna.pl.
Szczegółyhttp://www.teatrgdyniaglowna.pl/pl/node/153/.

Klub Filmowy (bez reklam i popcornu) 
Klub Filmowy w Gdyni (ul. Waszyngtona 1) zaprasza w niedzielę 6 kwietnia na film:
„Shirley – wizje rzeczywistości”, godz. 18.00, 20.00. Reżyseria: Gustav Teutsch, występują: Stephanie Cumming, Christoph Bach, szczegóły: dramat, Austria, 2013, 92 min.
Szczegóły: http://www.klubfilmowy.pl/.

Seahawks Gdynia wracają do gry 
W niedzielę 6 kwietnia na Narodowym Stadionie Rugby (ul. K. Górskiego 10) odbędzie się mecz futbolu amerykańskiego Seahawks Gdynia– Panthers Wrocław.
Start godzina 16:00.
 
 
Dodatkowo, w weekend zachęcamy po raz pierwszy w tym roku do spacerów na gdyńskie wieże widokowe, które 1 kwietnia „obudziły się z zimowego snu”. 
Sebastian Drausal
 
 

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
W Gdańsku też zakwitną „Pola Nadziei”

5 i 6 kwietnia pomorskie hospicja po raz kolejny zjednoczą się w imieniu swoich podopiecznych. Odbędzie się kolejna edycja „Pól...

Zamknij