Festyn sportowy na Oruni

Kibice Razem Lechia Gdańsk oraz SKLG „Lwy Północy” wspólnie z Urzędem Miasta Gdańska i PGE Arena Gdańsk rozpoczęli nową akcję festynów sportowych, które docelowo zawitać mają do wszystkich gdańskich dzielnic.

Festyn na Oruni - fot. Jan Ptach

Festyn na Oruni – fot. Jan Ptach

Pierwszy festyn odbył się 6 kwietnia 2014 na Oruni Dolnej przy boisku na terenie CKZiU Nr 2 na ul. Smoleńskiej 5/7 w godzinach 9:00 – 13:00.

A na nim mnóstwo atrakcji – darmowe dmuchańce, eurobungee, konkursy z nagrodami, miniturniej piłki nożnej dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych, dostępne były także zaproszenia na wydarzenia sportowe, które odbywały się będą w Gdańsku.

Specjalną atrakcją dla dzieci było wspólne malowanie z grupą Ultras Lechia Gdańsk oprawy meczowej, która zaprezentowana będzie na PGE Arenie w trakcie meczu Lechii Gdańsk.

W festynie udział wzięli sportowcy Rugby Club Lechia Gdańsk, a młodzi adepci rugby przeprowadzili  pokaz Rugby Tag -bezkontaktowej wersji tej dyscypliny. Na festynie obecni byli także reprezentanci gdańskiego speedway’a z Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk. „Wybuchowe” atrakcje zapewnili uczniowie CKZiU Nr 2.

Najważniejszym wydarzeniem była wizyta całej drużyny Lechii Gdańsk z klubową maskotką, która zawita na festyn prosto z treningu. Nie zabrakło wspólnych zdjęć, autografów, krótkich rozmów i wywiadów.

Materiał źródłowy TUTAJ, zdjęcia dzięki uprzejmośći Jana Ptacha z fundacji „Obudź Nadzieję”.

Piłkarze Lechii na festynie Oruńskim - fot. Jan Ptach

Piłkarze Lechii na festynie Oruńskim – fot. Jan Ptach

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Przedsmak sezonu żeglarskiego na warszawskich Targach Wiatr i Woda

Od czwartku do niedzieli w Warszawie trwało prawdziwe święto żeglarzy i miłośników sportów wodnych. Ponad 450 wystawców, premiery jachtów żaglowych...

Zamknij