Wierszokleci czy poeci? Poetycki slam w InfoBoxie

Sztuka broni się sama – z tym stwierdzeniem zgadza się chyba każdy, podobnie jak z tym, że to odbiorcy sami decydują, co im się podoba a co nie. I to właśnie publiczność wybierze zwycięzcę dziesiątej odsłony nietypowego konkursu poetyckiego „Gdynia Slam”. Pojedynki poetów tym razem odbędą się w restauracji Chwila/Moment przy Gdynia InfoBox (ul. Świętojańska 30), w środę 23 kwietnia o godzinie 19.00. 

Zasady gdyńskich slamów, czyli potyczek literackich są niezmienne: tu każdy może się zmierzyć z każdym. Publiczność głosuje przy pomocy dwóch kartek w różnych kolorach. „Zawodnicy” muszą przynieść ze sobą pięć własnych, nienagradzanych i niepublikowanych wierszy. A jest o co walczyć, bo zwycięzca bierze wszystko – do wygrania 300 złotych. Dodatkowo najlepszy wiersz pojawi się na plakacie w jednej z witryn CultureBoxu. Slam tradycyjnie poprowadzi poeta Wojciech Boros.

„Przestrzeń InfoBoxu otwarta jest praktycznie na każdy aspekt życia naszego miasta. Odbywają się u nas wystawy fotograficzne, spotkania ze sportowcami czy podróżnikami, są projekcje filmów oraz warsztaty dla mam. Tym razem zapraszamy poetów i miłośników poezji” – zachęca Mateusz Skowronek z placówki. Dodajmy, pojedynkom może się przysłuchiwać każdy, a wstęp na środowe spotkanie jest bezpłatny.

Organizatorami wydarzenia są Centrum Kultury w Gdyni, Gdynia CultureBox oraz Kwartalnik Artystyczny „Bliza”. Patronat honorowy Stowarzyszenie Pisarzy Polskich.

Sebastian Drausal

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wspomóż młode talenty rockowe

Każdy może zostać szefem festiwalu PIF PAF, który jesienią odbędzie się w naszym mieście po raz trzeci. Sposobem jest crowdfunding....

Zamknij