Gdynia Arena areną zmagań Olympic Hopes

W najbliższy weekend halę Gdynia Arena (ul. K. Górskiego 8) zdominują obręcze, wstążki, skakanki, piłki i maczugi. Ale przede wszystkim nie zabraknie wdzięku i gracji. To wszystko za sprawą Olympic Hopes, czyli Turnieju Nadziei Olimpijskich w Gimnastyce Artystycznej.  Wstęp na dwudniowe zawody jest bezpłatny.

To pierwsze takie wydarzenie w Polsce, na które do Gdyni przyjedzie 150 zawodniczek z różnych stron świata – w tym reprezentantki Izraela, Francji, Niemiec, Słowacji, Litwy, Białorusi i oczywiście Polski. Dziewczęta wystartują między innymi w wieloboju, czy konkurencjach z użyciem przyborów. W ramach imprezy odbędzie się także trzecia edycja Baltic Rhythmic Gymnastics Junior Cup. 

"Olympic Hopes" 24-25.05.2014 GDYNIA trailer

Liczymy, że wydarzenie przybliży i zachęci następne pokolenia do uprawiania tej pięknej dyscypliny sportu –  podkreśla Marek Prusak, dyrektor Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gdyni. A warto, bo absolwentkami naszej szkoły były olimpijki, między innymi Asia Mitrosz, która startowała na Igrzyskach w Pekinie i Londynie, a także Joanna Bodak, Anna Kwietniewska i drużyna prezentująca układ zbiorowy w Barcelonie i Pekinie –  dodaje.
 
Gimnastyczki zameldują się w Gdynia Arena na dzień przed zawodami – w  piątek przetestują nową podłogę, czyli planszę do ćwiczeń sprowadzoną na zawody specjalnie z Niemiec. 

Program zawodów:
Sobota:
– godz. 9.15 – otwarcie 3rd Baltic Rhythmic Gymnastics Junior Cup;
– godz. 9.25 – 16.30 – start zawodniczek w poszczególnych kategoriach wiekowych;
– godz. 16.40 – otwarcie Olympic Hopes;
– godz. 16.55 – 20.30 – start zawodniczek w wieloboju.

Niedziela:
– godz. 10.00 – 12.50 – start zawodniczek w ramach 3rd Baltic Rhythmic Gymnastics Junior Cup;
– godz. 13.15 – 15.00 – finały w poszczególnych przyborach Olympic Hopes;
– godz. 15.15 – uroczyste zamknięcie zawodów.

Sebastian Drausal

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Tysiące kwiatów na ulicach miasta

Łącznie ponad 46 tysięcy kwiatów, czyli o blisko 10 tysięcy sztuk sadzonek więcej, niż przed rokiem, nowe wieże kwiatowe i...

Zamknij