Dzielnice biegają!

Trwa kolejna edycja Projektu Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska. W tym roku imprezy biegowe odbywają się w ośmiu dzielnicach miasta. Najbliższy bieg już w nadchodzący weekend – w niedziele 25 maja biegacze będą rywalizować w dzielnicy Wrzeszcz Dolny.

Drugi bieg z cyklu Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska rozpocznie się przy centrum handlowym ETC oraz Gildii. O godzinie 12.10 ruszy pierwszy Bieg Młodzików w kategorii Dzieci Młodszych na dystansie 930m, a 10 minut później na starcie staną Dzieci Starsze na tym samym dystansie. Młodzież w wieku 14-16 swój bieg rozpocznie o godzinie 12.30. Bieg Główny o długości 5 km przewidziany jest na godzinę 13.00.

 

Trasa biegu:

53974

Wyścigom towarzyszyć będzie festyn, podczas którego wystąpią zespoły taneczne. Dla najmłodszych przewidziano gry i zabawy z animatorami.

Przypomnijmy: choć to zawody Grand Prix, to w dzielnicowym bieganiu liczy się przede wszystkim dobra zabawa i promocja zdrowego, aktywnego trybu życia. Każdy z biegów jest bezpłatny i dostępny dla mieszkańców z dowolnej grupy wiekowej.

Plakat

Plakat

Już teraz zapraszamy na kolejne:

– 7.06 – Zaspa Młyniec – teren przed Spółdzielnią Mieszkaniową Młyniec
–  22.06 – Wrzeszcz Górny – ulica Jaśkowa Dolina/ Teatr Leśny
–  14.09 – Siedlce – okolice ulicy Skarpowej
–  20.09 – Orunia – Św. Wojciech – Lipce – Park Oruński
–  27.09 – Strzyża Brętowo – teren na osiedlu Niedźwiednik
–  12.10 – Ujeścisko – Łostowice – Zbiorniki Świętokrzyska

Wielki Finał odbędzie się podczas tegorocznej imprezy Gdańsk Biega dnia 26 października 2014 roku. W tym dniu wszyscy zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymają nagrody i zostaną wyróżnieni na scenie głównej.

Wśród uczestników, którzy wezmą udział w przynajmniej 6 z 8 edycji rozlosowane zostaną cenne Nagrody, m.in. buty do biegania ( Biegosfera), zegarek (firmy Polar) itp.

Organizatorami Biegowego Grand Prix Dzielnic Gdańska są Klub Lekkoatletyczny Lechia Gdańsk oraz Rady Dzielnic i Osiedli.

Zapisy i dodatkowe informacje: http://www.dzielnicebiegaja.pl

Michał Piotrowski

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Festyn rodzinny w żłobku

Zapraszamy na festyn rodzinny w Żłobku nr 3 „Złota Rybka” przy ul. Chałubińskiego 20 w Gdańsku, który odbędzie się w...

Zamknij