Gdyńska Marina głębsza – plaża większa i szersza

Trwają wytężone prace nad pogłębianiem toru podejściowego w gdyńskiej Marinie, przez który już niedługo będą mogły przepływać większe jednostki – to duża korzyść dla wodniaków. Zyskają też plażowicze, bo na plaża Śródmieście stanie się większa i szersza.

Zdjęcia operacji pogłebiania, fot. Sylwia Szumielewicz-Tobiasz

Zdjęcia operacji pogłebiania, fot. Sylwia Szumielewicz-Tobiasz

Tor podejściowy od dłuższego czasu sprawiał problem wielu żeglarzom. Piasek przez ostatnie lata osadził się na dnie do tego stopnia, że najpłytsze miejsce w Marinie miało niecałe dwa metry. Dlatego na zlecenie Urzędu Morskiego wykonywane są prace, które mają udrożnić tor. W efekcie ponownie będzie miał 4 metry głębokości.

Co się dzieje z piaskiem wydobywanym z dna mariny? Jak zauważyli plażowicze i osoby spacerujące bulwarem, codziennie przybywa plaży Śródmieście. Maszyny do tej pory wypompowały już kilka ton piasku. Został dokładnie przebadany sanitarnie na obecność 50 różnych bakterii i szkodliwych substancji. Na razie jego wygląd nie jest zachęcający, ma szary kolor. Jednak kiedy wyschnie będzie przypominał resztę plaży – zapowiada Sylwia Mathea-Chwalczewska kierownik Mariny.

Według planów, prace przy pogłębianiu wejścia do Mariny potrwają jeszcze tydzień. W efekcie  na plaży znajdzie się dodatkowo 11 tysięcy ton piasku. 

Sebastian Drausal

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Prezentacja tras Herbalife Triathlon Gdynia 2014

Znamy przebieg tras tegorocznej edycji Herbalife Triathlon Gdynia - najważniejszej imprezy triathlonowej w Polsce, która rozegrana zostanie w dniach 8-10...

Zamknij