Zapraszamy na weekend do Gdyni

Pierwszy weekend wakacji w Gdyni zapowiada się bardzo, bardzo atrakcyjnie i bogato.I tak już będzie przez całe lato:)
W najbliższe trzech dniach dominują wydarzenia związane z trwającymi od tygodnia obchodami Święta Morza, ale będzie to też fantastyczny  czas dla literaturomaniaków, a Gdynia stanie się Miastem Słowa. Sezon rozpoczyna scena letnia Teatru Miejskiego w Orłowie,  które w sobotę zaprasza na swoje święto i poławianie bursztynu! Dla spragnionych silnych wrażeń – w sobotę i niedziele przedsmak lotniczych emocji, które czekają nas za miesiąc!
Zapraszamy serdecznie! Poniżej szczegóły:

PIĄTEK

Poczuj w weekend przedsmak lotniczych emocji Red Bull Air Race
Spotkanie z jedynym Polakiem biorącym udział w mistrzostwach świata Red Bull Air Race, pokaz akrobacji lotniczych i okazja, by na własnej skórze poczuć jakie przeciążenia działają na pilotów w powietrzu – to tylko niektóre atrakcje weekendu 27-29 czerwca w Gdyni.

Na miesiąc przed gdyńskim przystankiem Mistrzostw Świata Red Bull Air Race, będzie można poczuć przedsmak emocji, które czekają nas w lipcu.

Szczegóły wysyłamy w osobnym komunikacie.

Czas na Literaturomanie

Miłośnicy literatury od dziewięciu lat mają w Gdyni swoje święto – LITERATUROMANIE, które w tym roku rozpoczną się w piątek, 27 czerwca roku i trwać będą przez cały weekend.

Zwieńczeniem będzie sobotnia Gala Finałowa, podczas której poznamy tegorocznych Laureatów Nagrody Literackiej GDYNIA, w czterech kategoriach: poezja, proza, esej i po raz pierwszy tłumaczenie. A w niedzielę, spotkania ze zdobywcami literackich kostek. Tegoroczne Literaturomanie odbędą się w gościnnych progach teatru Gdynia Główna.

Szczegóły: www.gdynia.pl/kalendarz/imprez/szczegoly/4244_95342.html

Rusza Scena Letnia w Orłowie

W 2014 roku tradycji również stanie się zadość i na plażę w Gdyni Orłowie powróci Scena Letnia. Jej pierwszy miesiąc to prezentacja repertuaru Teatru Miejskiego, a w sierpniu Centrum Kultury w Gdyni. Na inaugurację w piątek 27 czerwca, premiera spektaklu „Jeszcze bardziej Zielona Gęś” w reżyserii Jarosława Kiliana.

Szczegóły: www.gdynia.pl/kalendarz/imprez/szczegoly/4244_94916.html

Trzeci Weekend Literacki – Miasto Słowa

Wraz z finałem Nagrody Literackiej GDYNIA, w weekend 27-29 czerwca roku odbędzie się trzecia odsłona „Miasta Słowa” – cyklu wydarzeń i akcji miejskich przybliżających Nagrody Literackie GDYNIA szerszemu gronu odbiorców. Tym razem oprócz spotkań w gmachu Dworca PKP i gdyńskim InfoBoxie, literackie atrakcje pojawią się na bulwarze Nadmorskim. Gośćmi będą wyjątkowe osobistości: Julia Hartwig, Adam Zagajewski i Kazys Uscila.

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny.


Nie tylko wystawy w Muzeum Miasta Gdyni

Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza:

– w piątek, 27 czerwca. w godz. 19.00 – 21.00 na projekcję z serii Miastomania w cyklu Filmowe miasta „Przygoda na Mariensztacie”.

Zaproszenie na projekcję pierwszego barwnego polskiego filmu fabularnego z 1953 w reżyserii Leonarda Buczkowskiego, do którego komentarz wygłosi Dyrektor Muzeum Miasta Gdyni – dr Jacek Friedrich.

– w sobotę, 28 czerwca na warsztaty z serii Miastomania w cyklu Miasta i ksiązki. Prowadzenie Agnieszka Sikora.
Program:
godz. 11.00 – 12.30 – dzieci przedszkolne;
godz. 13.00 – 14.30 – dzieci szkolne.

Ideą warsztatu jest ukazanie, ze mapa nie musi służyć jedynie do nawigacji po danym terenie, ale również może uwrażliwiać odbiorcę na otaczający świat, wyrabiając w nim swoistą ciekawość, chęć do nabywania wiedzy o mijanych podczas drogi budynkach, miejscach, spostrzeganych roślinach, zwierzętach.

– w niedzielę, 29 czerwca w godz. 12.00 – 13.30 i 14.00 – 15.00. Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Arkadia. Gdyńskie letnisko przełomu XIX i XX w.”. To niebywała okazja do poznania wystawy oczami jej kuratora.

Wstęp na wszystkie wydarzenia wolny.

Święto Morza w Gdyni

W ramach obchodów Święta Morza w piątek, 27 czerwca (o każdej pełnej godzinie od 9.00 do 19.00) – żaglowiec Zawisza Czarny będzie udostępniony do zwiedzania przy Nabrzeżu Prezydenta.
A o godz. 15.00 przy Nabrzeżu Pomorskim – Pożegnanie statku badawczo-szkoleniowego Akademii Morskiej w Gdyni „Horyzont II” przed rejsem na stację polarną PAN na Spitsbergenie. Strona internetowa: www.am.gdynia.pl

O godz. 17.00 – spotkanie z pisarzem-marynistą Mariuszem Borowiakiem. Strona internetowa:www.pozz.org.pl

W sobotę, 28 czerwca:
– godz. 10.30-15.00 – Dzień Otwarty Bałtyckiego Parku Nowych Technologii, przewozy busem ze Skweru Kościuszki w Gdyni – punkt informacyjny oraz przystanek busa przy PoZŻ. Strony internetowe: www.nauta.pl, www.strefa.gda.plwww.klastermorski.com.pl

– godz. 11.00-16.00 – Piknik z atrakcjami dla całych rodzin, tereny stoczniowe w Gdyni, ul. Czechosłowacka 3, okolice biurowca G-330 „Akwarium” oraz teren SR Nauta – Dzień Stoczniowca.
Strony internetowe: www.nauta.plwww.strefa.gda.pl

– godz. 10.00-18.00 – Dzień otwarty Muzeum Marynarki Wojennej – darmowe zwiedzanie Muzeum MW Ekspozycji Plenerowej Broni i Uzbrojenia Morskiego oraz  ORP „Błyskawica”,
– godz. 12.00 – Piknik Historyczny z udziałem grup rekonstrukcyjnych + gry, zabawy i quizy obok namiotu promocyjnego,
– godz. 12.00 i 14.00 – zwiedzanie Muzeum z przewodnikiem,
– godz. 13.00 i 15.00 – prelekcje filmowe o historii Muzeum i Marynarki Wojennej
– godz. 17.00 – wernisaż wystawy malarstwa Wojciecha Góreckiego z okazji 25-lecia pracy artystycznej.
Strona internetowa: www.muzeummw.pl

– godz. 12.00 – Pokaz akcji ratowniczej m.in. z użyciem psów ratowniczych.
Strona internetowa: www.gdynskiewopr.org

– ok. godz. 14.00 – parking przy Akwarium Gdyńskim, Puchar Bombardierów Wybrzeża – turniej bokserski:
Strona internetowa: www.boksgdynia.pl

– godz. 10.00-14.15 – Gdyńska Mila Nurkowa przy Contrast Cafe.
Strona internetowa: www.mkpflota.pl

28-29 czerwca – Zatoka Gdańska – Regaty Samotników Puchar Leonida Teligi. Strona internetowa:www.jkmgryf.pl

28-29 czerwca – Zwiedzanie okrętów Marynarki Wojennej.
Strona internetowa: www.3fo.mw.mil.pl

W niedzielę, 29 czerwca:
– godz. 12.00-18.00 – Piknik Rodzinny i Eliminacje Mistrzostw Świata w Poławianiu Bursztynu w Orłowie;

– Bieg Kaprów, Jubileuszowe Regaty 90-lecia PZŻ: ORC, KWR. Strona internetowa: www.jkmw-kotwica.pl

– w godz. 9.00- 13.00 ŚWIĘTO MARYNARKI WOJENNEJ.

Obchody Święta Morza zakończą się w niedzielę 29 czerwca.

Szczegółowy program: www.swietomorza.eu

Koncert The Włodek Stepuro

Pub „Ekipa” przy ul. 10 Lutego 5 (w piwnicy między wieżą widokową, a budynkiemGdynia InfoBox) zaprasza w piątek, 27 czerwca o godz. 20.00 na koncert The Włodek Stepuro.

Wstęp wolny.

Szczegóły: www.gdynia.pl/kalendarz/imprez/szczegoly/4244_95402.html

Noc Kupały w Uchu

Klub Muzyczny „Ucho” (ul. Św. Piotra 2) zaprasza w piątek 27 czerwca  o godz. 19.00 na Folkową Noc Kupały.
Kolejny koncert z cyklu Folkowe Ucho. Tym razem na scenie wystąpią Żywiołak i Rum, a także zespoły Rod, Góra Trolla oraz Euterpe. W ramach imprezy fireshow grupy Flagrantis.

Bilety: 29 zł (sprzedaż biletów tylko bezpośrednio przed imprezą).

XII Festiwal Muzyki Dawnej ANIMA MUSICA

Festiwal Muzyki Dawnej ANIMA MUSICA od jedenastu już lat, jest okazją do prezentacji realizowanych przez wybitnych artystów specjalizujących się w wykonawstwie muzyki dawnej od średniowiecza do romantyzmu. Koncerty odbywać się będą we Franciszkańskim Centrum Kultury (ul. Ujejskiego 40) do niedzieli 29 czerwca.

Szczegóły: www.gdynia.pl/kalendarz/imprez/szczegoly/4244_95170.html

SOBOTA

II Flashback Festiwal 2014 – Przegląd Twórczości Lokalnej

W sobotę 28 czerwca o godz. 18.00 odbędzie się druga edycja festiwalu Flashback Festiwal, tym razem w nowym miejscu – na Skwerze Arki Gdynia.

Ideą festiwalu jest przedstawianie i promowanie lokalnych artystów i ich twórczości. Na dwóch scenach muzycznych wystąpią artyści rockowi, hip-hop’owi, DJ oraz producenci muzyki elektronicznej. Dodatkowe atrakcje to pokazy fireshow, warsztaty kuglarskie, stoiska handmade.

Flashback Festiwal to okazja by przekonać się o różnorodności lokalnej sceny muzycznej.

W piątek 27 czerwca odbędzie się before party Festiwalu na torze kartingowym PitStop przy ul. Węglowej 22 . Wstęp wolny.

Bilety 25 zł dostępne na interticket.pl, w InfoBoxie (CultureBox) oraz w dniu imprezy (28.06), przed wejściem na teren festiwalu od godz. 17.00.

III Gdyński Nocny Przejazd Rowerowy

Już trzeci raz miłośnicy rowerów wyjadą nocą na ulice miasta w szczytnym celu. Oprócz przejażdżki, to okazja do wsparcia gdyńskiego hospicjum dla dzieci Bursztynowa Przystań.

Gdyński Nocny Przejazd Rowerowy jest nie lada gratką dla amatorów dwóch kółek, ale również dla wszystkich, którym nie jest obojętny los innych. Zanim zawodnicy wybiorą się w nocną podróż będą mogli wrzucić datek do puszek obecnych na przejeździe wolontariuszy z hospicjum. Zawodnicy wystartują ze Skweru Kościuszki w sobotę 28 czerwca dokładnie o 21.30 i wyruszą na główne ulice miasta.

Nie lada atrakcją będzie zjazd „serpentyną” ulicy. Każdy kto miał okazję jechać tą trasą, wie, że stamtąd jest niesamowity widok na Gdynię. A będzie jeszcze piękniejszy od strony miasta, bo trasę oświetlą tysiące lampek rowerowych – mówi Jakub Ubych, jeden z organizatorów przejazdu. Na miejscu startu i mety, czyli parkingu przy Akwarium Gdyńskim, cykliści sprawdzą swoje rowery w serwisie i umyją w mobilnej myjni parowej, a zwieńczeniem wieczoru, tak jak w poprzedniej edycji, będzie pokaz sztucznych ogni.

Piknik Historyczny w Muzeum Marynarki Wojennej

Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni zaprasza w sobotę 28 czerwca w godzinach 10:00-18:00 na dzień owarty.

W programie:
– darmowe zwiedzanie Muzeum MW Ekspozycji Plenerowej Broni i Uzbrojenia Morskiego oraz  ORP „Błyskawica”,
– godz. 12.00 – Piknik Historyczny z udziałem grup rekonstrukcyjnych + gry, zabawy i quizy obok namiotu promocyjnego,
– godz. 12.00 i 14.00 – zwiedzanie Muzeum z przewodnikiem,
– godz. 13.00 i 15.00 – prelekcje filmowe o historii Muzeum i Marynarki Wojennej
– godz. 17.00 – wernisaż wystawy malarstwa Wojciecha Góreckiego z okazji 25-lecia pracy artystycznej.

Szczegóły: www.gdynia.pl/kalendarz/imprez/szczegoly/4244_95378.html

Dzień Otwartej Stoczni
W sobotę, 28 czerwca w godzinach 10-14 Stocznia Remontowa „Nauta” (ul. Czechosłowacka 3)zaprasza wszystkich chętnych na rodzinny festyn „Dzień Otwartej Stoczni”. W programie gry, zabawy i konkursy dla dzieci, konkurs o tematyce stoczniowej z atrakcyjnymi nagrodami oraz zwiedzanie stoczni, napoje chłodzące i poczęstunek.

Dzień Otwarty Bałtyckiego Parku Nowych Technologii
Dzień Otwarty w Bałtyckim Porcie Nowych Technologii to jeden z punktów programu obchodów Dni Morza w Gdyni. To też znakomita okazja by zobaczyć, jak zmieniły się i zmieniają tereny po Stoczni Gdynia.
Dzień Otwarty, będzie miał miejsce 28 czerwca w godz. 11-16 przy ul. Czechosłowackiej 3 w Gdyni.
Bedzie można zwiedzić biurowiec Akwarium, podziwiać panorame stoczniowych terenów z X pietra, zapoznać się z działanością firm ulokowanych na terenie należącego do Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznje BPNT.

Na miejsce będzie można dostać się busem ze Skweru Kościuszki w Gdyni – punkt informacyjny oraz przystanek busa przy PoZŻ.

Gdyńska Mila Nurkowa 2014

Prezydent Wojciech Szczurek oraz 
Morski Klub Płetwonurków „FLOTA” Gdynia Oddziału PTTK Marynarki Wojennej zapraszają na „Gdyńską Mile Nurkową” w ramach udziału w VI Mistrzostwach Polski PTTK – VI Międzynarodowych Otwartych Mistrzostwach Gdyni w długodystansowym pływaniu w płetwach.

Rywalizacja sportowa odbędzie się w sobotę 28 czerwca na wodach Zatoki Gdańskiej w Gdyni wzdłuż Bulwaru Nadmorskiego im. Feliksa Nowowiejskiego.

Start i meta: plaża w Gdyni Śródmieściu. Dokonaj próby pokonania sił natury oraz własnych słabości w morzu. Dołącz do nas i propaguj zdrowy i aktywny styl życia.

Kulinarna magia smaków w Hali Targowej

W sobotę, 28 czerwca odbędzie się kolejny Spacer oraz Pokaz Kulinarny na Hali Targowej w Gdyni „Kulinarna magia smaków regionalnych”. Poprowadzi go „Borowa Ciotka” szefowa kuchni gdyńskiej Karczmy Borowej Ciotki Marzena Usarek.

Program:
– Start spaceru – spod wejścia do Hali Łukowej o godz. 12.00;
– Pokaz gotowania na żywo – Plac Targowy o godz. 12.45.

oraz  specjalny projekt – cykl warsztatów fotograficznych na Halach Targowych w Gdyni, które poprowadzą doświadczeni, profesjonalni fotografowie.
Cześć 1 – sobota 28 czerwca.
Warsztat – pt. portret zastany oraz reportaż w ramach konkursu fotograficznego „Zakupy z ludzką twarzą” – prowadzi Jacek Kołakowski – fotograf oraz szef galerii fotograficznej
Start godz. 10:30 – spotkanie przy wejściu do Hal Targowych od ulicy Jana z Kolna.
1. Omówienie i przygotowanie zadań do realizacji podczas pleneru ok. 30-45 min.
2. Plener w Hali Targowej Gdynia 2-2,5 godz.
3. Omówienie wybranych zdjęć uczestników warsztatów ok. 1 godz.
4. Specjalna pamiątka z warsztatów

Wielki Kack Street Jam
W sobotę, 28 czerwca odbędzie się trzecia edycja Wielki Kack Street Jamu, organizowany na Fikakowie przez Radę Dzielnicy Wielki Kack na boisku przy ul. Gryfa Pomorskiego 52. Start o godz. 14.30.

Szczegóły: www.gdynia.pl/kalendarz/imprez/szczegoly/4244_95437.html

Muzyka nocy letniej w Concertino
Kinga Augustyn, wybitna polska skrzypaczka, absolwentka Juilliard School of Music w Nowym Jorku wystąpi wraz z pianistą Rafałem Lewandowskim w sobotę, 28 czerwca o godz. 18.00Sali Concertino (Orłowo, ul. Popiela 24). W programie: muzyka polska, francuska i amerykańska.

Bilety w cenie 15 i 20 zł do nabycia na miejscu 30 min. przed koncertem.

II Turniej o Puchar Bombardierów
W sobotę, 28 czerwca odbędzie się w Gdyni II Turniej o Puchar Bombardierów.
 Start o godz. 15.00 na placu przed Akwarium Gdyńskim. W akcji będzie można zobaczyć m.in. zwycięzców walk I Turnieju, który odbył się 22 marca.

Szczegóły: www.gdynia.pl/kalendarz/imprez/szczegoly/4244_95228.html

Zobacz nowe murale
Dobiega końca Festiwal Traffic Design. W sobotę 28 czerwca będzie okazja do zobaczenia nowych murali, podczas wycieczek autobusowych, zaplanowanych o godz. 14.00, 16.00 i 18.00.

Święto Marynarki Wojennej
Z okazji Święta Marynarki Wojennej w Basenie Prezydenta w sobotę 28 czerwca zacumują i zostaną udostępnione do zwiedzania dwa okręty: podwodny ORP „Kondor” (w godzinach 09:00 – 12:00 oraz 14:00 – 18:00) i hydrograficzny ORP „Arctowski” (w godzinach 14:00 – 18:00). Jednostki będzie można zwiedzać także w niedzielę w godzinach: 09:00 – 12:00 i 14:00 – 18:00.

Uwaga! Ze względów bezpieczeństwa na okręt podwodny nie będą wpuszczane dzieci poniżej 140 cm wzrostu!
W niedzielę 29 czerwca o godzinie 12:00 w honorowej asyście Kompanii i Orkiestry Reprezentacyjnej Marynarki Wojennej odbędzie się uroczystość złożenia wieńców na Płycie Pomnika Marynarza Polskiego na skwerze Kościuszki w Gdyni. Z pokładu ORP „Błyskawica” zostanie oddany świąteczny salut 21 salw armatnich, następnie nadane zostaną odznaczenia „Za zasługi dla Światowego Związku Żołnierzy AK” dla sztandaru Komendy Portu Wojennego Gdynia oraz Krzyża „Pro Mari Nostro” przez Zarząd Główny Ligi Morskiej i Rzecznej dla bandery ORP „Błyskawica” i sztandaru Oddziału Zabezpieczenia Marynarki Wojennej. Uroczystość zakończy defilada.

O godzinie 13:45 odbędzie się pokaz dynamiczny sił Marynarki Wojennej. Uczestniczyć w nim będą okręty: rakietowy ORP „Piorun”, rozpoznania radioelektronicznego ORP „Nawigator”, ratowniczy ORP „Lech”, trałowiec ORP „Śniardwy”, a także śmigłowiec ratowniczy Anakonda W3 RM Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej oraz grupa do działań specjalnych z JW Formoza. Podczas pokazów zaprezentowane zostaną działania mające na celu przełamanie blokady morskiej w tym próby przejęcia i abordażu jednostki przez grupy szturmowe operujące z pokładu szybkich łodzi typu RIB. Następnie zaprezentowane zostaną działania okrętu ratowniczego w gaszeniu pożaru na innej jednostce operującej na morzu. Ostatnim elementem prezentacji możliwości jednostek Marynarki Wojennej będzie pokaz ratownictwa morskiego, w którym udział wezmą ORP „Śniardwy” i śmigłowiec ratowniczy Anakonda.

Wielki Festyn Rodzinny GDYŃSKI BRZDĄC oraz Targami BĘDĘ MAMĄ
Wielki Festyn Rodzinny Gdyński Brzdąc wraz z Targami Będę Mamą odbędzie się w weekend 28-29 czerwca w hali Gdynia Arena przy ul. Kazimierza Górskiego 8 w Gdyni.
Kino mobilne 7D, porady, zakupy, joga, dietetyk, mnóstwo nagród, ciekawe wykłady i pokazy oraz wiele innych atrakcji czeka na całe rodziny. Od 10:00 do 17:00 rodzice, dziadkowie i dzieci będą się bawić, uczyć oraz robić zakupy na Targach Będę Mamą, połączonych z festynem rodzinnym Gdyński Brzdąc.

Wstęp wolny.

Szczegóły: www.gdyniaarena.pl


Baltic Football Cup 2014 Summer
W weekend 28-29 czerwca  na nowoczesnych obiektach GOSiR zostanie rozegrany jeden z największych turniejów piłkarskich w Polsce dla rocznika 2004 – BALTIC FOOTBALL CUP 2014 Summer.

Szczegóły: www.gdynia.pl/kalendarz/imprez/szczegoly/4244_91901.html

NIEDZIELA

Zagrają dla Hospicjum
W niedzielę, 29 czerwca w godz. od 12.00 do 18.00 na boiskach Gimnazjum nr 14 na Obłuże (ul. Płk. Dąbka 207) odbędą się mecze piłkarskie dzieci (rocznik 2004 i młodsi) i seniorów pod wspólnym hasłem Gramy dla dzieci z Hospicjum w Gdyni.

O godz. 12.00 rozpocznie się także festyn rekreacyjno-rodzinny podczas którego odbędzie się zbiórka funduszy na chore dzieci.

Święto Orłowa
Święto Orłowa – Piknik Rodzinny w Orłowie i Eliminacje Mistrzostw Świata w Poławianiu Bursztynu – niedziela 29 czerwca.

Święto Orłowa rozpocznie się w południe, ale już od 11-tej będzie czynne biuro zawodów Eliminacji Mistrzostw Świata w Poławianiu Bursztynu. Uroczyste wręczenie pucharów w kategorii junior i senior nastąpi o godzinie 16-tej. Na koniec zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy przy rytmach muzyki szanty zespołu Atlantyda.

Gdynia Playground 2014 Nastrajanie Miasta

W niedzielę 29 czerwca odbędzie się uroczyste otwarcie Gdynia Playground 2014 – przedsięwzięcia, które na stałe wpisało się już w letni krajobraz Bulwaru Nadmorskiego w Gdyni. Tematem przewodnim czwartej edycji imprezy, zainicjowanej przez twórców z Pomorskiego Stowarzyszenia Projektantów ‘PoCoTo’, jest Nastrajanie miasta. Celem wydarzenia jest promocja designu w przestrzeni publicznej poprzez instalację interaktywnych projektów artystycznych. Intrygujące propozycje architektoniczne tworzą przyjazne miejsce, wprowadzając w tkankę miejską odżywczą energię. Zaprezentowane na Bulwarze instalacje reaktywują dziecięcą ciekawość świata i zapraszają do zabawy, umożliwiając doświadczanie całego spektrum ludzkich nastrojów.

Wśród projektów znaleźć można między innymi „Grę nastrojów”, czyli podwieszone na stelażu rurki, umożliwiające odbiorcy wejście w rolę tworzącego dźwięk, wabiącą fantazyjnymi kolorami „Radość”, która przenosi w czas dzieciństwa, przywołując w pamięci podwórkowe trzepaki, czy wywołującą sentymentalny nastrój ‘Melancholię’. Interaktywne, nastrajające miasto projekty będzie można użytkować do końca wakacji.

Inauguracja imprezy będzie miała formę plenerowego pikniku, otwartego dla wszystkich zainteresowanych. Przez cały dzień w tle instalacji artystycznych pobrzmiewać będzie nastrojowy podkład muzyczny stworzony przez DJ. Dodatkowo projektom towarzyszyć będą wydarzenia kulturalne i edukacyjne:
10.00 – 16.00 – Wystawa designerskich rowerów
11:00 – 15:00 – Warsztat ‘Mój kawałek bulwaru’, czyli malowanie wspólnego fresku na gdyńskim falochronie
11:00 – 16:00 – Pokaz longboardów, połączony z malowaniem (Jan Kołodziej(Autone), Maciej Salamon)
11:00 – 17:00 – Warsztat ‘Usta na patyku’ – warsztat z samodzielnego przygotowywania min na patyku
11:30 – 12:30 – Joga na trawie
12.00 – 13.00 – Mecz bike polo – dyscyplina łącząca tradycyjne polo z kolarstwem
12.00 – 15.00 – Plener fotograficzny, połączony z konkursem na najlepsze zdjęcie
12.00 – 16.00 – „Nastrojowa Gra Miejska” – interaktywna zabawa z zadaniami, odbywająca się w przestrzeni miejskiej 12.00 – 17.00 – Muzyczne EXPerymenty – warsztaty muzyczne przygotowane przez Centrum Nauki EXPERYMENT
12.00 – 17.00 – Piknik z DJ Evius (Sfinks 700)
19.00 – 20.00 – „Mówię, co czuję” – slam poetycki. Prowadzenie: Wojciech Boros. 21.00 – 22:00 – Koncert nastrojowej muzyki alternatywnej Fuka Lata
22:30 – 2:00 – Afterparty Jazxing

Rodzinne spacerowanie – wspólne pomaganie
W niedzielę 29 czerwca o godz. 11.00 z Witomina (przystanek autobusowy Stawna na ul. Wielkokackiej w stronę Witomino-Leśniczówka) wyruszy kolejny spacer „Rodzinne spacerowanie = wspólne pomaganie”, na który zaprasza Fundacja 
Mamy z Morza.

Podczas spaceru odbędzie się piknik na polanie w lesie. Udział bezpłatny.

Szczegóły: www.gdynia.pl/kalendarz/imprez/szczegoly/4244_95417.html

Propozycje Centrum Kultury
Centrum Kultury zaprasza:
w piątek 27 i  sobotę 28 czerwca o godz. 19.00 na spektakl „Mayday. Run For Your Wife”(ul. Łowicka 51) w reż. Dariusza Majchrzaka. Najzabawniejsza teatralna produkcja Trójmiasta! Gdzieś pomiędzy ulicami Portową a Legionów w Gdyni żyje sobie pewien taksówkarz – człowiek jakich wielu, a jednak skrywa on pewną tajemnicę, która nieoczekiwanie wychodzi na jaw. Zapraszamy na najbardziej oblegany spektakl sezonu – mrożącą krew w żyłach historię o tym, jak ważne jest przestrzeganie rozkładu jazdy i… jak żyć z dwiema żonami i nie zwariować.
Bilety: 35 zł/ 30 zł.

UWAGA PROMOCJA – na hasło „Gdynia Kulturalna” bilet normalny w cenie ulgowego. Promocja obowiązuje tylko w kasie Centrum Kultury i w CultureBoxie.

W niedzielę, 29 czerwca o godz. 16.00 
na pierwszy koncert z cyklu „Muzyka Promenadowa”pt. „Swing Is My Life” na Kamiennej Górze w Gdyni (o godz. 14.00 koncert przed Gdynia InfoBox). Na scenie wystąpi Riverboat Ramblers Swing Orchestra w składzie: Sergiej Kriuczkow – trąbka, śpiew, Krzysztof Borowiec – klarnet, saksofon, Marek Romanowski – puzon, Jurij Miszczenko – kontrabas, Adam Zagrodzki – perkusja i Marek Jurski – piano. Kolejne koncerty w każdą niedzielę lipca i sierpnia – szczegółowy plan nawww.ckgdynia.pl/muzyka-promenadowa-2014

Wstęp wolny.

Centrum Kultury w Gdyni, kasa biletowa tel. 58 622 63 30, 667 022 652 czynna pon.-pt. w godz. 11.00-16.30, wt. 11.00-19.00 i zawsze na godzinę przed spektaklem.
Więcej informacji na: www.ckgdynia.pl.

Sylwia Szumielewicz – Tobiasz

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Nagrody rotarian dla najlepszych gdyńskich nauczycieli

Klub Rotary Gdynia od lat nagradza nauczycieli gdyńskich. Kandydatów zgłaszają szkoły i placówki opiekuńcze. W tym roku nagrodę główną otrzymała ...

Zamknij