Wakacyjne weekendy z architekturą w Gdyni

Gdynia proponuje nietypowy, a zarazem edukacyjny sposób na spędzenie wakacyjnych weekendów. „Wakacje z architekturą” to poprowadzone w przyjazny sposób spacery szlakiem gdyńskiego modernizmu.

Pierwszy spacer z cyklu, odbędzie się w najbliższą sobotę, 5 lipca. Poprzedzi go krótka prelekcja na temat historii i architektury Gdyni. Następnie przewodnik z Koła Przewodników przy Oddziale Morskim PTTK w Gdyni uda się z grupą na 2,5 godzinny spacer. Uczestnicy przejdą trasą po Śródmieściu, mijając najciekawsze budynki. Mieszkańcy i turyści poznają historie związane z reliktami wiejskiej architektury, willowymi i pensjonatowymi zabudowami dawnego letniska, a także najciekawszymi przykładami architektury modernistycznej Gdyni.

W spacerach może wziąć udział każdy chętny. Wystarczy pojawić się pod Gdynia InfoBox w samo południe, w każdą sobotę do 13 września. Udział w spacerze jest bezpłatny.

Sylwia Szumielewicz – Tobiasz

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Platynowe Lwy dla ojca „Samych Swoich”

Znamy laureata Platynowych Lwów tegorocznego Festiwalu Filmowego w Gdyni. Nagrodę przyznawaną za całokształt dorobku artystycznego odbierze we wrześniu Sylwester Chęciński,...

Zamknij