Przetarg na projekt dla metropolitalnej szkoły w Kowalach ogłoszony

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska ogłosiła przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dla szkoły w Kowalach. Jego przedmiotem nie jest jednak tworzenie projektu od nowa, a dostosowanie dokumentacji szkoły budowanej w Kokoszkach do warunków działki w Kowalach. Wspólna dla trzech sąsiadujących ze sobą gmin szkoła jest taką pierwszą inicjatywą w Polsce!

54926Przypomnijmy na początku 2014 roku Gdańsk, Gmina Kolbudy i Gmina Pruszcz Gdański podpisały porozumienie w sprawie kolejnego etapu przygotowań do budowy szkoły w Kowalach. Na mocy dokumentu Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska miała ogłosić postępowanie przetargowe, które będzie miało na celu pozyskanie dokumentacji projektowej dla budowy wspólnej dla trzech gmin  placówki oświatowej. Szkoła ma status metropolitalnej, realizowana jest bowiem przez samorządy będące członkami stowarzyszenia Gdański Obszar Metropolitalny. Liderem przedsięwzięcia jest gmina Kolbudy, na której terenie zostanie wybudowana szkoła.

– To pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce. Jeszcze nie zdarzyło się, by trzy gminy budowały wspólną placówkę oświatową  – podkreśla Michał Glaser, dyrektor biura Stowarzyszenia Gdański Obszar Metropolitalny.

Oferty w przetargu ogłoszonym przez DRMG otwarte zostaną 21 lipca.

– A projekt, zgodnie ze specyfikacją zamówienia, powinien powstać do połowy grudnia – podkreśla Włodzimierz Bartosiewicz, szef Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Działka, na której powstanie obiekt oświatowy (pow. ok. 1,56 ha), jest własnością gminy Kolbudy i mieści się przy skrzyżowaniu ul. Heliosa i Apollina w Kowalach – przy samej granicy z Gdańskiem nieopodal granicy z Pruszczem Gdańskim. Nowa placówka realizowana będzie na bazie projektu budowanej szkoły w Kokoszkach i obejmować będzie budynek dydaktyczny z 24 oddziałami, budynek sali gimnastycznej oraz budynek basenu. W ramach projektu wybudowany zostanie także kompleks boisk szkolnych oraz niezbędna infrastruktura techniczna. Wcześniej jednak istniejąca dokumentacja projektowa musi zostać przystosowana do warunków terenowych działki w Kowalach.

Magdalena Kuczyńska

 

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Gdańskie deptaki skutecznie zamknięte dla ruchu

Rozpoczął się montaż nowych, pneumatycznych słupków uniemożliwiających kierowcom wjazd do stref zamkniętych dla ruchu. Dziś ruszył montaż pierwszego z trzech...

Zamknij