52. Bieg Westerplatte. Zapisz się już dziś!

Wystartowały zapisy do 52. Biegu Westerplatte, który odbędzie się 13 września 2014 roku. W tym roku organizatorzy przewidują 3900 miejsc startowych. Zgłoszenia można dokonać na stronie www.westerplatte.sts-timing.pl do dnia 28.08.2014 r. do godziny 23:59. Po wypełnieniu elektronicznego formularza zgłoszeniowego należy dokonać opłaty startowej w wysokości 25 PLN.

Bieg Westerplatte jest najstarszą imprezą biegową w Polsce, na stałe wpisaną w kalendarz ważnych wydarzeń sportowych. Co roku wśród uczestników nie brakuje zawodników z Kenii, Białorusi, Niemiec i całej Polski. Zapraszają Miasto Gdańsk, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Radio Gdańsk

 

Trasa 10-kilometrowego biegu w tegorocznej edycji ulegnie zmianie, która podyktowana jest pracami remontowymi w jej dotychczasowym przebiegu. Tym razem jednocześnie start i meta będą miały miejsce na Westerplatte.

 

Bieg ma formułę otwartą, wystartować może każdy i co istotne, również każdy może wygrać. Najlepsi biegacze otrzymują czeki na łączną kwotę ponad 20000 PLN. Kolejna kwota 10000 PLN to pula nagród rzeczowych, które zostaną rozlosowane wśród wszystkich, którzy ukończą bieg. Każdy uczestnik uhonorowany zostanie okazałym, pamiątkowym medalem, odlanym specjalnie na tę edycję imprezy. Zmagania biegaczy śledzić można zarówno bezpośrednio podczas biegu oraz na antenie Radia Gdańsk, które prowadzi relację na żywo.

 

Zapraszamy do Gdańska!

Organizatorzy: Miasto Gdańsk, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku, Radio Gdańsk
Sponsor Generalny: PKO Bank Polski
Sponsor: Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A.
Partnerzy: Stena Line, Biegosfera, Loopy’s World

 

IMGFXMpms

 

 

Materiał źródłowy TUTAJ

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Sierpień pełen atrakcji w Hewelianum

Na półmetku wakacji Centrum Hewelianum przedstawia jeszcze więcej pomysłów na zabawę. Będzie można zbudować własny wulkan, zobaczyć DNA, zrobić kolorową...

Zamknij